98/4/9 - 13:19
شماره مطلب : 12265
معاون فرهنگی تربیتی خواهران اتحادیه خبر داد:

روزهای پرخبر دختران انجمنی با «دختر ماه»

معاون فرهنگی تربیتی خوهران اتحادیه از برگزاری جشن «دختر ماه» و برنامه های روز دختر خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، معاون فرهنگی تربیتی خواهران انجمن‌های اسلامی دانش آموزان گفت: همزمان با ولادت با سعادت حضرت معصومه (س) جشن و برنامه های «دختر ماه» با هدف تکریم دختران و گفتمان سازی و الگوی تعالی دختران از دوازدهم لغایت نوزدهم تیر ماه در سراسر کشور برگزار می شود.

 

وی گفت: روز دختر،  به عنوان یک واقعه ملی، بهترین زمان برای پرداختن به موضوعات، مسائل و دغدغه های دخترانه و شروع حرکت هایی است که زمینه ساز شناخت و ایفای نقش تمدن سازی و تاریخ سازی دختران و بهبود سبک زندگی دختران است. 

 

موسوی خاطرنشان کرد: این برنامه ها در دو بخش اردوی روز دختر و جشن دختر ماه، با اهداف کمک به خودآگاهی دخترانه،  تقویت و انس دختران با همراهی مادران برگزار می شود.


وی گفت: نشست اعضای قرارگاه ملی دختران اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، همزمان با روز دختر با شعار "دختران تمدن ساز"  و با هدف بررسی نقش دختران در گام دوم انقلاب برگزار می گردد. در این نشست دختران ما ابعاد مختلف بیانیه گام دوم انقلاب را بررسی کرده و در آخر ماموریت یابی در گام دوم انقلاب توسط دانش آموزان دختر صورت خواهد پذیرفت.

 

معاون فرهنگی تربیتی خواهران اتحادیه گفت: اهم برنامه ها شامل اردوهای مادرانه و دخترانه (طرح مهرانه)، سخنرانی با موضوعات الگوی تعالی دختران و شناخت شخصیت حضرت معصومه(س)، مولودی خوانی، اجرای سرود و تئاتر ، برگزاری نمایشگاه ها و مسابقات ، کتابخوانی، جشنواره غذا و هنرهای دستی و... است.
 

گفتنی است ویژه برنامه های روز دختر دوازدهم  لغایت نوزدهم  تیر در سراسر کشور برگزار می شود .