98/4/26 - 11:53
شماره مطلب : 12293
نوید مسئول اتحادیه همدان از تابستان پرشور استان

ستارگان به همدان می آیند

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان همدان گفت: دو طرح تابستانی صعود مخصوص پسران و ستارگان مخصوص دختران با هدف برطرف کردن نیازهای دانش آموزان اعم از درسی، مهارتی، ورزشی و اعتقادی در تابستان اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، محمد صالح جباری مسئول اتحادیه استان همدان در خصوص برگزاری طرح های تابستانی این استان گفت: همزمان با شروع فصل تابستان اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان همدان طبق روال هر ساله خود اقدام به برگزاری جشنواره های تابستانی مخصوص دختران و پسران انجمنی نموده است. در این جشنواره ها که در بخش دختران با نام ستارگان و در بخش پسران با نام صعود شناخته می شود سعی بر این است که علاوه بر بحث درسی که دغدغه خانواده ها است به دانش آموزان مهارت هایی نیز آموزش داده شود.

 

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان همدان با تاکید بر این موضوع که آموزش مهارت به دانش آموزان باید جزو ماموریت های اصلی نهادهای تربیتی قرار گیرد افزود: در این راستا سعی شده است مهارتی انتخاب و به دانش آموزان آموزش داده شود که زمینه رشد در آن فراهم و در آینده نیز بتواند منبع درآمدی برای آنان باشد. در این خصوص صنعت چرم با توجه به زمینه مناسب جهت فعالیت شناسایی و انتخاب گردیده است و طی صحبت های به عمل آمده دانش آموزان جهت آموزش کار با چرم طی کلاس هایی در یکی از کارگاه های چرم دوزی حاضر شده و به کسب مهارت می پردازند    .
 

محمد صالح جباری خاطرنشان کرد: در جشنواره های تابستانی تنها به یک مهارت اکتفا نشده است شاید دانش آموزی در این مهارت استعداد نداشت و یا از این مهارت خوشش نمی آمد لذا برای او برنامه های دیگری در نظر گرفته شده است این برنامه ها شامل کلاس های ICDL، عکاسی و ... است.

 

وی گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته دانش آموزان با شرکت در جشنواره های تابستانی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان همدان تمامی نیازهای آن ها پوشش داده می شود و دیگر لازم نیست دانش آموز برای کلاس های مختلف به مکان های متعدد مراجعه کند. مثلا در این جشنواره بحث های علمی مانند زبان انگلیسی، ریاضی، عربی و ... مطرح و برنامه ریزی شده است و یا بحث مهم خلاقیت که برای آن برنامه های جذاب و مختلفی مانند نجات تخم مرغ، مکعب روبیک، پرتاب موشک آبی و ... در نظر گرفته شده است.
 

جباری با شمردن فواید و اهمیت ورزش خاطرنشان کرد: هرچه به سمت جلو میرویم میل و رغبت دانش آموزان نسبت به ورزش کمتر میشود و بیشتر تمایل به یکجا نشینی دارند که این برخلاف روحیه نوجوانی است لذا با برپایی لیگ های ورزشی و اردوهای مختلف سعی شده است تا دانش آموزان را به آن روحیه پر جنب و جوش دوران نوجوانی بازگردانیم.
 

وی با بیان اینکه اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان همدان برنامه ویژه ای برای نخبگان پایه نهم دارد گفت:با بررسی های انجام شده بر مبنای ملاک هایی مانند سطح علمی، میزان روابط جمعی، استعداد مدیریت،مهارت کار گروهی، ادب و اخلاق و ... از میان دانش آموزان پایه نهم افرادی جهت شرکت در طرح الماس انتخاب شدند. این افراد به صورت هفتگی در برنامه ای با همین نام شرکت میکنند و با برنامه ها و راهکارهای ویژه ای که مربی به آن ها ارائه می نماید سعی در پیشرفت دارند.
 

در پایان مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی گفت: تمامی این مهارت ها و برنامه اگر بدون پشتوانه معرفتی باشد هیچ ارزشی ندارد هیئت دانش آموزی انصارالمهدی(عج) برنامه هفتگی استان سمنان است تا دانش آموزان با شرکت در این برنامه مذهبی، به تقویت پشتوانه معرفتی خود بپردازند.

 

تصاویر