93/3/19 - 11:29
شماره مطلب : 3031
حجت الاسلام و المسلمین نوری:

حضرت علی اکبر(ع) نماد یک جوان با بصیرت و شجاع است ‏

همزمان با میلاد با سعادت حضرت علی اکبر(ع) مراسم سخنرانی با حضور حجت الاسلام و المسلمین نوری در دفترمرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل دفترمرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، حجت الاسلام و المسلمین نوری رئیس دفتر نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه ضمن تبریک فرارسیدن روز جوان و نیز ولادت حضرت علی اکبر(ع) گفت: حضرت علی اکبر(ع) نماد یک جوان با بصیرت، شجاع و همیشه در صحنه است.  
حجت الاسلام و المسلمین نوری در ادامه افزود: آن حضرت در واقع، جوانی آگاه نسبت به مسایل زمان، وضعیت سیاسی و اجتماعی جامعه و همواره پیرو ولایت بودند.
وی گفت: حضرت علی اکبر(ع) نسبت به حضور در صحنه هیچگونه کوتاهی نداشتند و روند تاریخی جامعه را به خوبی می‌شناختند.
رئیس دفتر نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان افزود: آن حضرت نسبت به جریان‌های مختلف زمان خود اشراف کامل داشتند و همواره با آگاهی مسیر خود را انتخاب می‌کردند.
* ولایت پذیری، شاخص اصلی حضرت علی اکبر(ع)
وی گفت: ولایت پذیری را یکی از شاخص‌های اصلی حضرت علی اکبر(ع) بوده است.
حجت الاسلام و المسلمین نوری همچنین در صحنه بودن، در خط مقدم بودن، در اوج عرفان، شناخت و مسیر عبودیت قرار داشتن را از دیگر ویژگی‌های بارز حضرت علی اکبر(ع) عنوان کرد و گفت: امیدواریم جوانان این مرز و بوم نیز از آن حضرت الگو بگیرند.
وی در پایان گفت: جوانان باید با تاسی از حضرت علی اکبر(ع)، ویژگی‌های اخلاقی و شخصیتی ایشان را به عنوان ملاک اصلی فعالیت‌های خود قرار دهند.                                                  

 

 

تصاویر