91/10/11 - 12:05
شماره مطلب : 352

حماسه 9دي دركلام رهبرمعظم انقلاب

دانلود مجموعه ای از بیانات صوتی رهبر انقلاب پیرامون حماسه 9 دی جهت دانلود قرار گرفت.
حماسه «9 دي» در كلام رهبر معظم انقلاب
روزهاى سال، به طور طبيعى و به خودى خود همه مثل يكديگرند؛ اين انسان‌ها هستند، اين اراده‌‌‌‌‌ها و مجاهدت‌هاست كه يك روزى را از ميان روزهاى ديگر برمي‌كشد و آن را مشخص، متمايز و متفاوت مي‌كند و مثل يك پرچمى نگه مي‌دارد تا راهنماى ديگران باشد. روز عاشورا ‌ـ‌ دهم محرم ـ فى‌نفسه با روزهاى ديگر فرقى ندارد؛ اين حسين‌بن على‌(ع) است كه به اين روز جان و معنا مي‌دهد و او را تا عرش بالا مي‌برد؛... روز نوزدهم دى هم همين جور است، روز 9 دىِ امسال هم از همين قبيل است.
 

9 دى با 10 دى فرقى ندارد؛ اين مردمند كه ناگهان با يك حركت ‌ـ‌ كه آن حركت برخاسته از همان عواملى است كه نوزدهم دىِ قم را تشكيل داد؛ يعنى برخاسته از بصيرت، دشمن‌‌‌‌‌شناسى، وقت‌‌‌‌‌شناسى و حضور در عرصه‌ مجاهدانه است ‌ـ‌ روز 9 دى را هم متمايز مي‌كنند.

مطمئن باشيد كه روز 9 دىِ امسال هم در تاريخ ماند؛ اين هم يك روز متمايزى شد. شايد به يك معنا بشود گفت كه در شرايط كنونى ‌ـ‌ كه شرايط غبارآلودگىِ فضاست ‌ـ‌ اين حركت مردم اهميت مضاعفى داشت؛ كار بزرگى بود. هرچه انسان در اطراف اين قضايا فكر مي‌كند، دست خداى متعال را، دست قدرت را، روح ولايت را، روح حسين‌بن على(ع) را مى‌‌‌بيند. اين كارها كارهايى نيست كه با اراده‌‌‌‌ امثال ما انجام بگيرد؛ اين كار خداست، اين دست قدرت الهى است.

بيانات در ديدار مردم قم
در سالگرد قيام نوزدهم دى ماه 19‌/‌10‌/‌1388

 

 

پیوست ها
  • گزیده سخنرانی های رهبری پیرامون حماسه نهم دی ماه
  • دیدگاه جدید

    info@ayandehsazan.ir
    www.ayandehsazan.ir