91/10/19 - 12:04
شماره مطلب : 405

قله فریاد

نام کتاب :قله فریاد 
نویسنده : محمدعلی آقا میرزایی
ناشر : سوره مهر(وابسته به حوزه هنری)
موضوع کتاب : روایت خاطرات سردار شهید ذبیح الله عاصی زاده

سال انتشار:1390
توضیحات : 
کتاب «قله فریاد» به قلم محمدعلی آقامیرزایی ویژه طیف سنی نوجوان و از مجموعه کتاب های قصه فرماندهان جنگ است که به بیان خاطرات و رشادت‌های سردار شهید عاصی زاده، فرمانده شجاع تیپ 18 الغدیر یزد در دوران دفاع مقدس می‌پردازد.
این اثر 10 روایت مختلف از کودکی تا شهادت سردار عاصی زاده را در 10 فصل مورد بررسی قرار داده است که اطلاعات به دست آمده درباره این رزمنده گرانقدر براساس منابع موجود تاریخی و همچنین گفت و گو با خانواده و همرزمان وی جمع‌آوری و تدوین شده است.
فصل نخست این کتاب به صورت موجز و خلاصه اشاره‌ای به کل زندگی این شهید دارد و در فصل‌های بعدی سه روایت مختلف از تولد، کودکی و نوجوانی ایشان آورده شده است. از فصل پنجم به بعد نیز به حضور این شهید در جبهه‌های جنگ اشاره شده است و کتاب در نهایت با روایت نحوه شهادت وی به پایان می‌رسد.
از آنجایی که مخاطب اصلی این کتاب نوجوانان هستند سعی شده خاطرات و مطالب به زبانی ساده و با روایتی داستانی منتشر شود و نویسنده این کتاب قصد دارد تا با فضاسازی، پرهیز از کلی گویی و شعارزدگی، خواننده نوجوان را با کتاب همراه کرده تا به خوبی با خصوصیت‌ها و رشادت‌های این شهید دفاع مقدس آشنا شوند.
گفتنی است شهید عاصی زاده در سال 1340 در خانواده ای متدین در شهرستان اردکان به دنیا آمد. وی با پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز جنگ تحمیلی به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و در سال 1360 عازم جبهه‌های جنگ شد. سردار سرافراز سرانجام در سال 62 در حالی که فرماندهی تیپ 18 الغدیر یزد را به عهده داشت قبل از عملیات والفجر 4 بر اثر اصابت ترکش گلوله توپ در منطقه بانه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 

دیدگاه جدید

info@ayandehsazan.ir
www.ayandehsazan.ir