91/10/19 - 12:10
شماره مطلب : 407

به رنگ کودکی

نام کتاب :به رنگ کودکی
نویسنده : حسن و حسین شیردل
ناشر : سوره مهر(وابسته به حوزه هنری)
موضوع کتاب : خاطرات جنگ ایران و عراق
سال انتشار:1391
توضیحات : 
«به رنگ کودکی» درباره خاطرات جواد صحرایی متولد 56 است. جواد صحرایی به دلیل اینکه پدرش فرمانده گردان امام محمدباقر بود در سال‌های 65 تا 67 بنا به دستوری از سوی فرمانده لشکر 25 کربلا، کلیه فرماندهان ارشد گردان‌ها بایستی به همراه خانواده‌هایشان در پایگاه مستقر می‌شدند و این به دلیل این بود که زمانی که فرماندهان از جبهه به مرخصی می‌آمدند برای مواقع ضروری در دسترس باشند.
به همین دلیل جواد صحرایی به همراه مادر و برادر کوچکترش به پایگاه می‌روند و همین سبک زندگی برای یک کودک 9 ساله، باعث یک سری اتفاقات و خاطرات برای او می‌شود.
اتفاقاتی که در این برهه از زندگی برای جواد و خانواده‌اش می‌افتد به همراه اتفاقات دیگری که برای خانواده‌های فرماندهان دیگر رخ می‌دهد و زندگی متفاوتی که به عنوان یک کودک در محیط نظامی و در آن شرایط جنگی تجربه می‌کند باعث می‌شود که زندگی کودکی جواد صحرایی خیلی متفاوت از بقیه هم‌دوره‌های او باشد.
گفتنی است تا کنون کتاب‌هایی همچون «زمین ناله می‌کند»، «ماه در میدان مین»، «شب موصل»، «باران‌های هفت تپه» و ... از حسن و حسین شیردل منتشر شده است.
 

دیدگاه‌ها

غریب یک دانش اموزی هست که تجربه مستقیم جنگ داشته اما متاسفانه با این که سایت های مختلفی مبادرت به درج این سوژه کردند اما از منظر تبعات حضور دانش اموز نه ساله در میادین جنگ و جبهه کسی حرفی نزده است.کسی نیامده ببیند این دانش اموز نه ساله حالا بعد از دو دهه بیشتر از گذشت جنگ با تبعات ان جه می کند دانش اموزی که گوشش پر است از صدای خمپاره های عراقی. دانش اموزی که شب های هور را روی پل های شناور می خوابید بدون ان که تا صبح خواب چشم هایش را بگیرد.جواد صحرایی دانش اموز حالا دارد چگونه با ان شرایط تا می کند?دانش اموزی که روزهای دبستانش را کنار معلمش خانم جوهری گدراند و او برای ان که جواد خطه شمال احساس غربتی در اهواز جنوب نکند او را در اغوش می گرفت و در پناهگاه جا می داد.به داد امروز جواد بشتابید.کابوس های هر شبه جواد را از او بگیرید.کابوس هایی که همه اش بوی جنگ می دهد.مرا به معلم ام خانم جوهری برسانید.این توقع زیادی است؟ من سایت و معرفی کتابم را نمی خواهم من روزهایی را می خواهم همراه با ارامش بدون کابوس.
پست الکترونیکی :: 
tolooe_setare14@yahoo.com
شماره تماس :: 
09112573875

دیدگاه جدید

info@ayandehsazan.ir
www.ayandehsazan.ir