95/5/30 - 11:28
شماره مطلب : 7267

دیدار مسئول اتحادیه دزفول با امام جمعه دزفول

مسئول، کادر، مربیان و منتخبان قرارگاه شهری اتحادیه دزفول روز پنجشنبه 28 مرداد با نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان دزفول دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش روابط‌عمومی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان خوزستان، مسئول، کادر، مربیان و منتخبان قرارگاه شهری اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان شهرستان دزفول روز پنجشنبه 28 مرداد با نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان دزفول دیدار و گفتگو کردند.
در این دیدار تنی چند از مربیان و منتخبان قرارگاه شهری اتحادیه دزفول با ارائه سخنانی ضمن تاثیر انجمن‌های اسلامی در جامعه دانش‌آموزی و درخشندگی اتحادیه دزفول در سطح استان و کشور خواستار حمایت بیش از پیش دستگاه‌های مسئول با این مجموعه شدند. 
همچنین مربیان فعال قرارگاه‌های شهری دزفول ضمن ارائه گزارش فعالیت‌های صورت گرفته قرارگاهی و تجلیل از زحمات کادر و مربیان اتحادیه به برخی کمبودها و کم توجهی‌ها اشاره و رفع مشکلات مطرح شده را خواستار شدند.
 دو نفر از منتخبان قرارگاه شهری نیز به نمایندگی از اعضای انجمن‌های اسلامی مدارس با طرح دیدگاه‌های خود و خطر تهاجم گسترده فرهنگی در میان آینده‌سازان کشور، اهمیت کار فرهنگی و توجه به مقوله تربیت در کنار تعلیم را یادآور و انجمن‌های اسلامی را به دلیل دانش‌آموز محور بودن تاثیرگذارترین مجموعه تربیتی مدارس عنوان و حمایت مادی و معنوی کادر مدرسه را جهت حسن اجرای فعالیت‌ها خواستار شدند.
مهدی ابوماهیگیر مسئول اتحادیه دزفول نیز ضمن تقدیر از زحمات تمامی مربیان، کادر و مسئولان انجمن‌های مدارس ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌ها به تاریخچه تشکیل این نهاد اشاره و دزفول را مهد انجمن‌های اسلامی دانست و با اشاره به اسناد موجود افزود: شهید سبحانی روحانی مبارز انقلابی اولین انجمن اسلامی و مذهبی دانش‌آموزان را سال 1342 در دزفول تاسیس و برای آن اساسنامه تدوین کرد که در واقع همین انجمن اسلامی شالوده ایجاد جلسات قرآن مساجد گردید.
وی همچنین ابراز رضایت و تاکید حجت الاسلام والمسلمین حاج‌علی‌اکبری در خصوص رسیدگی و توجه ویژه به دزفول را خاطر نشان کرده و گفت: این مجموعه نورانی در 5 سال گذشته 140 انجمن اسلامی و بیش از 70 هزار دانش‌آموز را تحت پوشش انجمن اسلامی داشته است.
حجت الاسلام‌والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در ادامه با اشاره به سخنان مطرح شده؛ اتحادیه دزفول را دارای سابقه‌ای درخشان عنوان و از مسئول اتحادیه خواست تا این نشست‌ها به صورت مستمر ادامه یابد. 
وی ضمن سخنانی مشکلات فرهنگی در دزفول را گسست فرهنگی دانست و حفظ اخلاص در مجموعه‌های انقلابی و فرهنگی را متذکر شد.
 
تصاویر