96/6/19 - 11:04
شماره مطلب : 9618

برگزاری همایش‌ «جهان بدون ترور» ویژه دانش‌آموزان سراسر کشور+اخبار جوانه‌ها

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت:برای افزایش آگاهی دانش‌آموزان و توانمند شدن آنها، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان اقدام به طراحی سلسله همایش‌هایی تحت عنوان «جهان بدون ترور» کرده است.
به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل دفترمرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان،حامدعلامتی دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در نشست خبری «جهان بدون ترور»، اظهار داشت: پدیده تروریسم، پدیده جدیدی نیست و قدمتی به اندازه همه بشر دارد اما در هیچ دوره‌ای به اندازه امروز فراگیر نبوده است.
وی افزود: تروریسم به یکی از مسائل مهم عصر حاضر مبدل شده است و با وجود تعاریف متعدد از این پدیده، هیچ کدام از تعاریف کامل نیست چون صاحب نظران درباره ماهیت، اهداف و انواع ترور تعریف واحدی ندارند و نگاه های مغرضانه و مداخله کشورهای سلطه گر باعث عدم اجماع تعریف از این پدیده شده است.
علامتی در تعریف تروریسم بیان داشت: بهره‌برداری سیاسی از خشونت به عنوان ابزاری برای تحت فشار قرار دادن یک حکومت برای ایجاد تغییر در آن است.
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان اضافه کرد: جنگ‌های خونین در تاریخ، جنگ‌های صلیبی، سرکوبی آزادی خواهان در سراسر جهان، جنایات صهیونیست‌ها در فلسطین، جنایات امریکا در ویتنام، عراق و افغانستان، ترور دانشمندان هسته‌ای و حرکات داعش در سراسر جهان از نمونه‌های ترور در تاریخ جهان است.