تکریم و معارفه مسئول اتحادیه خوزستان

آیت‌الله جزایری: اتحادیه دِین خود به انقلاب را ادا کرده است

آیت‌الله جزایری: اتحادیه دِین خود به انقلاب را ادا کرده است
 
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، آیین تکریم و معارفه مسئول اتحادیه استان خوزستان با حضور مسئولان استانی و آت الله موسوی جزایری برگزار شد. در این مراسم که عصر دیروز دوشنبه ۲۰ آبان ماه ۹۸ برگزار شد، آیت الله موسوی جزایری بیان کرد: یکی از ارگان هایی که دین خود را به خوبی به اسلام ادا کرد اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان است.
 
وی در ادامه با برشمردن کارکردهای انجمن های اسلامی دانش آموزان، توضیح داد: حفظ و حراست از آرمان های انقلاب اسلامی، ترویج فرهنگ ایثار و فداکاری در بین دانش آموزان از مهمترین اهداف و وظایف این نهاد ارزشی در کشور است.
 
آیت الله موسوی جزایری که از پیشکسوتان اتحادیه در سالهای ابتدایی انقلاب اسلامی است، در ادامه افزود: انجمن اسلامی دانش آموزان خوزستان شهدای بی شماری را به انقلاب اسلامی تقدیم کرده است.
 
زعیم حوزه های علمیه خوزستان در پایان با اظهار اینکه اتحاد حول محور ولایت تنها راه حل مشکلات کشور است، خاطرنشان کرد: ولایت رمز اقتدار انقلاب اسلامی است. امیدواریم با تاسی به ولایت اهل بیت و پیروی از منویات رهبری بتوانیم در مسیر رشد و اقتدار کشور گام برداریم.
 
هم چنین مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان دراین مراسم گفت: کمک به ارتقای وضعیت تشکل های دانش آموزی از جمله اتحادیه انجمن های اسلامی اولویت اصلی آموزش و پرورش خوزستان است.
 
کورش مودت اظهار کرد: توجه به تربیت دانش آموزان معتقد، خردورز، با ایمان و با معرفت کلید واژه اصلی سند تحول بنیادین است. فعالیت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان می تواند کمک شایانی به تحقق این هدف کند.
 
وی در ادامه با اشاره انعقاد تفاهم نامه همکاری فی ما بین اداره کل آموزش و پرورش استان و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خوزستان، خاطرنشان کرد: بر اساس تفاهم نامه همکاری و حتی فراتر از آن به دنبال ایجاد بستر مناسب برای فعالیت منسجم اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در سطح مناطق و نواحی استان هستیم.
 
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در عین حال با اظهار اینکه حمایت از تشکل های دانش آموزی بخشی از اهداف اولویت دار مجموعه تعلیم و تربیت استان است؛ توضیح داد: تشکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با داشتم اهداف عالی در حوزه تعلیم و تربیت می تواند در بسیاری از حوزه ها در پیشبرد اهداف یاری گر مجموعه تعلیم و تربیت استان باشد.
 
مودت اضافه کرد: آموزش مهارت های زندگی اجتماعی می تواند ضامن کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه باشد. آموزش و پرورش آموزش مهارت های اجتماعی را از دوره ابتدایی در دستور کار خود دارد.
 
وی در پایان یادآور شد: هدف غایی نظام تعلیم و تربیت رسیدن دانش آموزان به حیات طیبه و قرب الهی بر مبنای سند تحول بنیادین است. آموزش و پرورش از همه ظرفیت های خود برای کمک به تحقق این هدف بهره خواهد برد.
 
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان نیز با بیان اینکه امین بودن و وفادار بودن انجمن اسلامی به نظام و انقلاب باعث شده که این شجره طیبه با قوت و در اقتدار در نظام تعلیم و تربیت کشور فعال باشد، گفت: استان خوزستان برای ما در این زمینه استانی پیشرو است چراکه سابقه انجمن اسلامی در این استان به قبل از انقلاب اسلامی برمی گردد.
 
حسین تاریخی، دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در این مراسم بیان کرد: می توان از استان خوزستان به عنوان الگویی برای کادرسازی نام برد.
 
وی ادامه داد: توقع از اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی در نظام جمهوری اسلامی بسیار جدی و موثر است؛ عبارات مقام معظم رهبری درباره اتحادیه همچون «سنگرهای فکری و فرهنگی» و «اعضای غریق نجات» مؤید این است که مسئولیت سنگینی بر عهده ما قرار دارد. گرچه در طی چهل سال گذشته فراز و نشیب های بسیار داشتیم و بعضا مشمول عنایتهای درخور و در شأن انجمن اسلامی از سوی بعضی از دولتمردان نبودیم اما امین بودن و وفادار بودن مجموعه ما به نظام و انقلاب باعث شده که این شجره طیبه با قوت و در اقتدار در نظام تعلیم و تربیت کشور فعال باشد و ایفای نقش کند. امیدوار هستم توقعات مقام معظم رهبری را به بهترین شکل در گام دوم انقلاب اسلامی برقرار کنیم.
 
تاریخی افزود: استان خوزستان برای ما در این زمینه استانی پیشرو است چراکه سابقه انجمن اسلامی در این استان به قبل از انقلاب اسلامی برمی گردد. این سابقه درخشان از یک سو و دروازه ورود تشیع به کشور هم از سوی دیگر، باعث می شود توقعات ما از خوزستان بسیار متفاوت باشد. حضور مسئولان نهادها و سازمانها در این مراسم مؤید این مطلب است که هم‌افزایی بین دستگاهها وجود دارد تا انجمن اسلامی بتواند مأموریت خود تحت عنوان نیروسازی و جریان سازی را در سطح مدارس در کشور انجام دهد.
 
در این مراسم از زحمات حجت الاسلام اکبر محمدیان تجلیل و حجت الاسلام محمد عرب بعنوان مسئول جدید اتحادیه استان خوزستان معارفه شد.
کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید