با حضور دبیرکل اتحادیه؛

یادواره "لشکر فرشتگان" در اصفهان برگزار شد

 یادواره "لشکر فرشتگان" در اصفهان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، یادواره "لشکر فرشتگان" با حضور دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان ، مدیر کل و معاونین آموزش و پرورش اصفهان،مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان،نماینده شورای شهر اصفهان و دیگر مسئولین استانی ، دانش آموزان منتخب مدارس شهر اصفهان در هنرسرای خورشید برگزار شد.

در ابتدای این برنامه محسن جعفری مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان اصفهان ضمن خیر مقدم به مسئولین و دانش آموزان، گفت:یادواره لشکر فرشتگان اختتامیه طرحی است که دانش آموزان عضو اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان، هر هفته به دیدار یکی از خانواده های شهدا می رفتند که طی این بازدید سوالات و خاطراتی از زندگی آن شهید بزرگوار شکل می گیرد و این خاطرات توسط دانش آموزان ما مکتوب و تبدیل به کتب های آموزشی جهت استفاده جوانان می شود.

 

در ادامه این برنامه حسین تاریخی، دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان کشور در این مراسم گفت: استان اصفهان جزء معدود استان هایی است که در بحث تقدیم شهدا به نظام و انقلاب بیش از آنچه که در حوزه جغرافیایی آن بوده به کشور شهید تقدیم کرده است.


وی گفت: انقلاب اسلامی جزء معدود انقلاب هایی است که به جهان نشان داد زنان جزء اقشار بسیار مهم و تاثیر گذار در رویداد های اجتماعی، سیاسی و انقلابی هستند. حضور پرشور زنان در راهپیمایی ها، همه نشان داد که جمهوری اسلامی، به هویت، جایگاه و نقش زنان اهمیت بسیاری می دهد.

 

تاریخی خاطرنشان کرد: در تمامی صلوات هایی که می فرستیم در کنار حضرت محمد(ص)، یکی از محوری ترین افرادی که به آن می بالیم مادر اهل بیت حضرت فاطمه زهرا(س) می باشد که نشان دهنده عظمت و اهمیت جایگاه ایشان و زنان است.

 

وی افرود: ما در انقلاب اسلامی نشان دادیم که زنان نیز هم پای مردان در همه عرصه ها همراه شدند و هیچ قدمی در ایفای نقش خود نسبت به اسلامی کوتاه بر نداشتند.

 

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان کشور ادامه داد: این یادواره ذره کوچکی در پاسداشت و تکریم مقام زنان مجاهدی است که در طول انقلاب اسلامی ایفا نقش کردند و توانستند در این کشور خدمات ویژه ای عرضه کنند و همه ما مدیون مادرانمان هستیم که این فرصت را برایمان فراهم کردند که بتوانیم به اسلام خدمت کنیم.

 

در پایان مراسم از مادران و همسران خانواده شهدا که در این دوره از طرح لشکر فرشتگان مخاطب بودند .توسط مسئولین تجلیل به عمل آمد و لوح و تندیس یادبود اهدا شد .

 

ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید