مسئول دبیرخانه همکلاسی آسمانی خبر داد؛

سرگذشت‌پژوهشی ۷ هزار شهید در انجمن اسلامی دانش آموزان

سرگذشت‌پژوهشی ۷ هزار شهید در انجمن اسلامی دانش آموزان

به گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع‌پرس، نشست مسوولان و خانواده شهدای انجمن اسلامی دانش آموزان به مناسبت چهلمین سال تاسیس انجمن اسلامی دانش آموزان با حضور چند تن از اعضای قدیم و جدید این انجمن و برادر شهید محمد فرج اللهی از شهدای انجمن در خبرگزاری دفاع مقدس برگزار شد.

میرشریف مسوول دبیرخانه همکلاسی آسمانی در نشست فوق با اشاره به فعالیت‌های این دبیرخانه در خصوص ترویج و توسعه فرهنگ شهدای دانش آموز عضو انجمن اسلامی دانش آموزان اظهار داشت: رسالت دبیرخانه «همکلاسی آسمانی» با دارا بودن 36 هزار شهید دانش آموز در دو بخش یادواره دانش آموزی و سرگذشت‌پژوهی به فعالیت مشغول است.

وی در ادامه با اشاره به بحث سرگذشت پژوهشی در دبیرخانه همکلاسی آسمانی گفت: از دهه 80 گروه‌های دانش آموزان به صورت تیمی ماموریت یافتند تا با شناسایی یک شهید به منزل او بروند و پروژه‌ای را برای ثبت خاطرات و وصیتنامه آغاز و از این طریق آثاری را جمع‌آوری کنند.

میرشریف درباره خروجی این کار افزود: تاکنون جمع پرونده‌های این پروژه به هفت هزار پرونده سرگذشت پژوهی رسیده است. خروجی اصلی این کار در پرتالی به نام «همکلاسی آسمانی» برای دسترسی همه افراد جامعه و دانش آموزان قرار خواهد گرفت، همچنین محتوای تهیه شده در قالب فلش کارت یا تابلوهای نمایشگاهی نیز قابل عرضه است.

مسوول دبیرخانه همکلاسی آسمانی به برگزاری یادواره‌های دانش آموزی در سراسر کشور اشاره کرد و ادامه داد: این یادواره‌ها در قالب یادواره‌های شهری، مدرسه‌ای، استانی و در قالب بزرگ‌تر به صورت کنگره کشوری که تجمیع همه استان‌هاست برگزار میشود. دبیرخانه نیز در بحث پشتیبانی برای اارئه مدل و کارهای سخت افزاری در حد توان ماموریت دارد.

میرشریف مهمترین برنامه این دبیرخانه را تکمیل کارتابل شهدای دانش آموز عنوان کرد و گفت: آماده‌ایم که در سال تا دو کتاب را در خصوص شهدای دانش آموز به چاپ برسانیم. با توجه به محور اصلی برنامه سال‌های اخیر که سرگذشت پژوهی است به دنبال فعال‌تر کردن آن هستیم.

مسئول دبیرخانه همکلاسی آسمانی در پایان گفت: از برکات انجمن اسلامی دانش آموزان عضویت نیمی از شهدای دانش آموز در این نهاد است. جالب است عنوان کنم در یکی از مدارس شهر یزد برای انتخاب مسوول انجمن دعوا بود چرا که هرکس انتخاب می‌شد به شهادت میرسید.

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید