دبیرکل اتحادیه در دیدار با استاندار گیلان

تحقق اهداف سند تحول بنیادین مهمترین رسالت انجمن های اسلامی است

تحقق اهداف سند تحول بنیادین مهمترین رسالت انجمن های اسلامی است

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان؛ حسین تاریخی دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در حاشیه سفر به استان گیلان با استاندار این استان دیدار و گفت و گو کرد


دکتر ارسلان زارع در دیدار دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، دوره دانش‌آموزی را مهمترین دوره شکل گیری شخصیت دانست و اظهار کرد: قابلیت‌های فردی در این دوران شکل می‌گیرد که آثارش را در طول زندگی شخص مشاهده می‌کنیم و براین اساس فعالیت انجمن‌های اسلامی دانش آموزی اهمیت دارد.

وی با تاکید بر ضرورت قوی شدن جامعه، افزود: در این راستا باید هر مانعی که از اقتدار روز افزون نظام اسلامی جلوگیری می‌کند، از پیش رو برداریم.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه دانش‌آموز برای قوت یافتن باید سلاح تربیتی داشته باشد، گفت: دانش آموز باید مهارت، فناوری و هنر بیاموزد و وجه سیاسی و اجتماعی او نیز رشد کند از این رو توانمندسازی انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان ضروری است.

وی با اشاره به اینکه امید مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید به جوانان است، اظهار داشت: دولت معتقد به نقش آفرینی جوانان در شکل گیری تمدن ایرانی و اسلامی است.

استاندار گیلان با بیان اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب از جوانان به عنوان موتور تحرک علم و دانش یاد شده ، گفت: باید انجمن‌های اسلامی دانش آموزی، زمینه تقویت علم آموزی نسل جوان را فراهم کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: یکی از رسالت‌های مهم انجمن‌های اسلامی در مدارس به عنوان یک تشکل این است که دانش آموزان را به عنوان افرادی پرسش‌گر و نقاد بر اساس اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی تربیت کنند.

دکتر زارع گفت: انجمن‌های اسلامی دانش آموزان امروز باید متناسب با شرایط دهه پنجم انقلاب اسلامی فعالیت های خود را دنبال کنند.

وی حضور نسل جدید در فضای مجازی و چگونگی تعامل این نسل را از موضوعات مهمی دانست که باید برای آن برنامه ریزی داشت و تاکید کرد: نمی توان نسبت به تغییرات زندگی امروز بی تفاوت بود و باید بکوشیم تا زیست بوم آنان را در این فضای جدید، به درستی درک کرده و ارتباط برقرار کنیم تا بتوانیم فرزندان این سرزمین را از آسیب ها ، مصون داریم.

نماینده عالی دولت در گیلان به ارتباط انجمن های اسلامی دانش آموزی با کودکان و نوجوانان اشاره و خاطرنشان کرد: این ارتباط، زمینه مناسبی‌ست تا موضوع مصون سازی نسل کنونی و آینده جامعه از آسیب های فضای مجازی، در سیاست گذاری ها و تصمیم گیری ها مدنظر قرار گیرد.

در این دیدار دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان نیز با بیان اینکه اتحادیه گیلان در معرفی دانش آموزان نخبه و اجرای فعالیت‌های فاخر، جزو مجموعه های پیشرو در سطح ملی است، گفت: زیرساخت‌های فعالیت اتحادیه در گیلان باتوجه به قدمت چهار دهه، نیازمند تقویت است.
 

کلنگ زنی مجتمع بزرگ فرهنگی - تفریحی اتحادیه استان همزمان با سالروز شهادت میرزاکوچک خان

 

حسین تاریخی افزود: همواره تلاش شده که مجموعه اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، بازوی تربیتی نظام تعلیم و تربیت باشد.

 

وی، با اشاره به اینکه اتحادیه تنها تشکل دارای نماینده از سوی رهبر انقلاب است، گفت: اجرای منویات رهبر حکیم انقلاب در سطح مدارس و تحقق اهداف سند تحول بنیادین مهمترین رسالت این نهاد می باشد.

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، استان گیلان را دارای استعدادها و ظرفیت های بسیار بالا توصیف کرد و ادامه داد: درخشش این استان در جشنواره های مختلف ملی، روند رو به رشد و رضایت بخش موجب گردیده ما نگاه ویژه ای به اتحادیه استان داشته باشیم.

 

تاریخی با تاکید بر لزوم تقویت سخت افزار و زیرساخت های اتحادیه در استان، خطاب به استاندار عنوان کرد: انتظار داریم با مساعدت شما و سایر مسئولین استانی شاهد کلنگ زنی مجتمع بزرگ فرهنگی - تفریحی اتحادیه استان همزمان با سالروز شهادت میرزاکوچک خان جنگلی باشیم.

 

محمد لطیفی، مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، نیز در این نشست ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته طی سال جاری، گفت: دانش آموزان انقلابی انجمن های اسلامی با مشارکت گسترده در پویش ایران همدل در سراسر استان و انجام فعالیت هایی همچون تهیه و توزیع سبد معیشتی و بهداشتی، لوازم التحریر، غذای گرم، ضد عفونی معابر کارنامه درخشانی از خود بر جای گذاشتند.

 

لطیفی، همکاری و تعامل تنگاتنگ با معاونت پرورشی آموزش و پرورش و تولیت اجرای برنامه های متنوع مناسبتی را از دیگر اقدامات اتحادیه در استان برشمرد و اضافه کرد: استفاده حداکثری از ظرفیت فضای مجازی، برگزاری کارگاه های مختلف معرفتی و آموزشی بصورت برخط، نشست های تخصصی ویژه والدین دانش آموزان، برگزاری مراسم مذهبی با رعایت تمامی پروتکل های اعلامی از سوی ستاد مبارزه با کرونا از جمله دیگر اقدامات اتحادیه استان در این ایام بود.

 

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان،درخشش دانش آموزان انجمن های اسلامی در جشنواره های مختلف ملی را نشان ظرفیت های بالای این استان خواند و ادامه داد: این موضوع تکلیف ما را برای ایجاد بسترهای مناسب تر به منظور ارتقاء وضعیت موجود بیشتر می کند که نیازمند عنایت همه عزیزان مسئول و مدیران در استان می باشد.

 

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید