استان گیلان

دوره طلایه داران گام دوم در گیلان برگزار شد

دوره طلایه داران گام دوم در گیلان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، محمد لطیفی مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان با بیان اینکه اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان از سوی رهبر حکیم انقلاب بعنوان تشکل امین نامیده گردیده است، گفت: بیان رهبری وظیفه ما را در این مجموعه سنگین تر می کند و باید تلاش کنیم اتفاقات بسیار خوبی رقم بخورد.

لطیفی، قدمت تشکیل این مجموعه، تحت نظارت نائب امام زمان(عج) بودن و تشکیل مجموعه با نگاه نیروهای انقلابی را از جمله ویژگی های منحصر به فرد اتحادیه برشمرد و افزود: پرورش یافته های این نهاد انقلابی متفاوت اند، لذا دانش آموزان ذیل انجمن های اسلامی در مدارس باید نسبت به بقیه از لحاظ علمی و عقیدتی تفاوت داشته باشند.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان، با اشاره به اینکه دانش آموز تراز انقلاب اسلامی باید از فرصت هایش نهایت بهره را ببرد، تصریح کرد: شما باید قدر خودتان را بدانید و از فرصت های تان برای خودسازی و دگرسازی استفاده کنید.

وی، نجات غریق بودن را از دیگر ویژگی های اعضای انجمن های اسلامی عنوان کرد و  ادامه داد: رهبر انقلاب اعضای این مجموعه را نجات غریق خطاب کردند، لذا شما باید اول خودتان را مجهز کنید و بسازید تا بتوانید همسالان و هم کلاسی هایتان را نجات دهید.

لطیفی، با تأکید بر اینکه مسئول انجمن اسلامی مدرسه باید نخبه باشد، تصریح کرد: شما باید جزء نخبگان مدرسه تان و از همه لحاظ بهتر و برتر از سایر دانش آموزان باشید.

حجت الاسلام مهدوی  "مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان" نیز در این دوره با اشاره به پیچیده تر شدن نبرد بین حق و باطل با گذر زمان، گفت: دوره ای فرا رسیده است که هم به جهت سوء مدیریت و هم به جهت هجمه ی فرهنگی دشمن، حرکت های انقلابی حالت یخ زدگی و انجماد دارد به خود می گیرد که در مقابل، وجود فعالانه شما دانش آموزان در مدرسه خصوصا برگزاری هیات های مدرسه ای می تواند گرما بخش حرکت انقلابی اسلام ناب محمدی باشد.

لازم به ذکر است کارگاه لیگ کتابخوانی، نحوه برگزاری هیئت، تشکیل قرارگاه، ایده پردازی برای مناسبت های ملی و مذهبی بخشی از کلاس های این دوره بود، تبیین برنامه های ملی محوری، آشنایی با سامانه های تشکیلاتی، برنامه ریزی برای گرامیداشت ۱۳ آبان  و همچنین تجلیل از فعالین انجمن های اسلامی سال گذشته، برگزاری آئین تحلیف مسئولین انجمن های اسلامی، قرائت دسته جمعی میثاق نامه با شهید مدافع حرم سید اسماعیل سیرت نیا و اهداء احکام مسئولیت از دیگر بخش های این دوره یک روزه بود.
 


گفتنی است در پایان این دوره دانش آموزان منتخب انجمن های اسلامی بعد از قرائت دسته جمعی میثاق نامه با شهید مدافع حرم سید اسماعیل سیرت نیا و نشاندن امضاء پای عهد و پیمانشان، با اهداء لوح و یادبود از پدر این شهید مدافع حرم تکریم به عمل آوردند.

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید