استانها/

تحصیل،‌تهذیب و ورزش،‌ ماموریت های فرهنگی نوجوان شهرکردی

تحصیل،‌تهذیب و ورزش،‌ ماموریت های فرهنگی نوجوان شهرکردی

تحصیل،‌تهذیب و ورزش،‌ ماموریت های فرهنگی نوجوان شهرکردی

 

سامانه عقیق، یک شبکه‌اجتماعی کاربردی و فعالیت‌محور است که با استفاده از جذابیت های شبکه‌اجتماعی طراحی شده است و دانش آموزان اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با ثبت فعالیت های گروهی خود در این سامانه  می توانند کار خود را با سایر دوستان و همکلاسی های خود به اشتراک بگذارند

 

اکنون این سامانه با استقبال گسترده دانش آموزان مواجه شده است و برخی دانش آموزان با جدیت کارهای خود را این فضا به اشتراک می گذارند این فعالیت ها تنها به موضوعات علمی دانش آموزان خلاصه نمی شود و دانش آموزان از هیئت های انصارالمهدی(عج) گرفته تا برنامه های ورزشی را در این فضا بارگزاری می کنند

 

این بار به سراغ یکی از این دانش آموز فعال انجمن اسلامی استان چهارمحال و بختیاری رفتیم که یکی از فعالین عقیق نیز به شمار می رود تا بیشتر با کارهای این دانش آموز و فعالیت های گروهی او آشنا شویم

 

مصاحبه زیر بخشی از گفت و گوی آینده سازان با این دانش آموز شهرکردی می باشد :

 

لطفا خودتان را معرفی کنید؟

من محمدرضا مرادپور هستم. متولد هشتم دی ماه 1382 در شهرکرد. در حال حاضر مسئول انجمن اسلامی دبیرستان علوم و معارف اسلامی شهرکرد نیز هستم.

 

تعریف یک نوجوان از دوره نوجوانی؟

 

دور ه نوجوانی دوره ای است که شاکله اصلی انسان ها شکل می گیرد و در واقع زیربنای رفتار های انسان در طول عمر او می باشد. بهار زندگی است که اگر ثمره خوبی داشته باشد در طول عمر میوه آن را خواهد چید و اگر ثمره اش خوب نباشد،‌آفت آن را در بقیه سال ها می بیند.

 

چرا فعالیت های فرهنگی؟

 

با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره نقش جوانان و نوجوانان در عرصه جنگ نرم،‌ بر خودمان واجب می دانیم ماموریت های فرهنگی را در بستر کف مدرسه برای خودمان تعریف کنیم.

 

از فعالیت ها در سنگر انجمن اسلامی بگویید؟

 

در راستای فرامین حضرت آقا درباره لزوم توجه به تحصیل،‌تهذیب و ورزش،‌ ماموریت های فرهنگی را در این دسته ها،‌ تعریف کردیم. از برنامه های اخلاقی تا برنامه های تفریحی و ورزشی. مثلا برگزاری مسابقات ورزشی مثل فوتسال،‌ برنامه های تفریحی گردشگری،‌ انجام مصاحبه علمی با مشاور تحصیلی، مصاحبه پیرامون شخصیت حاج قاسم با دانش آموزان و معلمان و کارهای مختلف دیگر. اما در این حوزه ها اصلی ترین موضوع،‌ تاثیرگذاری ای بود که این برنامه ها بر روی دانش آموزان دارد.

 

هیئت انصارالمهدی برای نوجوانا شهرکردی چقدر اولویت دارد؟

 

هیات انصارالمهدی در زندگی من به عنوان عامل مهمی در افزایش محبت به اهل بیت،‌ تغییر سبک زندگی،‌ تمایل علاقه مندی ها به سمت موارد مثبت و تنظیم اولویت های زندگی به شمار می رود که مسئولیت هایی که در هیات به من واگذار شده است از جمله تزئینات،‌ هماهنگی،‌تدارکات، ‌انتظامات و... در موثر شدن این عوامل نقش بسزایی داشته است. در واقع هیات انصارالمهدی،‌ عامل مهمی در رشد و تربیت اخلاقی و تجربه پذیرش مسئولیت های مختلف می باشد.

دلیل این کار رقابتی شدن فعالیت های فرهنگی دانش آموزی در سراسر کشور و همچنین انتقال الگوهای موفق به دانش آموزان دیگر استان ها می باشد.

 

مطالعه و کتاب خوانی چقدر از سبد ذائقه فکری  یک نوجوان انجمن اسلامی  پر کرده است؟

 

بیشتر به مطالعه کتاب های تربیتی مخصوصا کتاب های استاد صفایی حائری علاقه مندم. البته یکی از مهم ترین عوامل موثر در کتاب خوان شدن من حضور در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان و خیمه های مطالعاتی که توسط مربیان اتحادیه برگزار می شد می باشد. تا کنون در این خیمه های مطالعاتی کتاب های طرح کلی اندیشه اسلامی،‌انسان کامل و بسیاری از کتاب های اندیشمندان اسلامی را مطالعه کرده ایم.

 

و سخن پایانی؟

 

از همه مربیان اتحادیه تشکر می کنم که وقت و زندگی خود را برای رشد و تربیت دانش آموزان صرف کرده اند

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید