گزارش استان

روایت دوشنبه‌های کریمانه و نذری‌های دانش‌آموزان/ ماه رمضان در کنار زلزله‌زدگان

روایت دوشنبه‌های کریمانه و نذری‌های دانش‌آموزان/ ماه رمضان در کنار زلزله‌زدگان

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، از زلزله سی‌سخت بیش از دو ماه می‌گذرد اما هنوز آثار آن بر چهره شهر مانده است؛ هرچند که تلاش‌های برای حل مشکلات می‌شود اما شرایط کرونایی هم بر مشکلات افزوده است.

 

حالا در ماه مبارک رمضان، بچه‌های انجمنی تصمیم گرفتند که کمکی برای مردم باشند حتی اگر فقط کمی از باری که بر دوش زلزله‌زدگان افکنده شده است را بتوانند سبک کنند؛ در این مسیر یکی از فعالیت‌ها، پخت نذری و توزیع آن بین زلزله‌زدگان است.
 

سید یعقوب حسنی‌نژاد مسؤول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان شهرستان دنا در رابطه با توزیع نذری بین زلزله‌زدگان این شهرستان به خبرنگار فارس می‌گوید: از مهم‌ترین اهداف این نذری بین روزه داران خصوصا افراد نیازمند و زلزله‌زده، تمسک به قرآن و فرامین اهل بیت(ع)، ابراز هم‌سفره بودن و نشر احسان و نوع‌دوستی و به نوعی کمک به نیازمندان و مساکین در ماه مبارک رمضان است.

 

وی ادامه می‌دهد: در این ماه که افضل بر هزار ماه است و خداوند در قرآن می فرمایند اگر شما کار نیکی انجام دهید ما ده برابر ثواب آنرا برای شما می نویسیم، پس چه بهتر که ما کمک به نیازمندان را در این ماه برای رضای خدا انجام دهیم تا خداوند هم ثواب چند برابری در نامه اعمال‌مان ثبت کند.

 

* والدین هم برای کمک آمدند
 

جالب این است که پدر و مادرها هم برای کمک آمده‌اند و همه دست به دست هم می‌دهند تا بتوانند قلب‌های مهربان مردم زلزله‌زده را شاد کنند.

 

حسنی‌نژاد می‌گوید: دانش‌آموزان دختر در پختن نذری نقش مهمی دارند البته این فعالیت با کمک چند نفر از مادران و دو نفر از مربیان انجام می‌شود و پس از آماده شدن نذری، بین چهارصد نفر از اهالی زلزله‌زده و نیازمند تقسیم می‌شود.

 

وی می‌افزاید: این کار بیشتر توسط دانش‌آموزان پسر عضو انجمن و عزیزانی که قبلاً عضو انجمن بودند و در مقاطع بالاتر در حال تحصیل هستند و یا مشغول کارند انجام می‌شود و به دست نیازمندان می‌رسد.

 

* کرونا نتوانست مانع فعالیت‌های نوع‌دوستانه بچه‌ها شود

 

کرونا، شرایط فعالیت را کمی سخت کرده است اما مانع نیست؛ اصلا این بچه‌ها آمده‌اند که موانع را کنار بزنند و تلاش می‌کنند برای رضای خدا؛ ناگفته نماند که بچه‌های انجمنی در این مدت، سعی کردند که پروتکل‌های بهداشتی را هم به نحو احسن رعایت کنند.

 

مسؤول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان شهرستان دنا می‌گوید: یکسال از شیوع بیماری کووید 19 می‌گذرد و اصولاً بچه‌ها وخانواده آنها در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و زدن ماسک بسیار مصمم بودند؛ البته توسط اتحادیه استان، ماسک و دستکش یکبار مصرف در اختیار ما قرار داده شده بود که ماهم آنها را از قبل آماده کرده و تحویل دانش‌آموزان دادیم تا استفاده کنند.

                                                        

* دوشنبه‌های کریمانه

 

طرح سفره احسان امام حسن(ع) یا دوشنبه‌های کریمانه از ابتدای ماه رمضان آغاز شده است که بچه‌های انجمنی سیستان و بلوچستان در این ماه، نگاه ویژه به کرامات امام حسن(ع) دارند.

 

حسنی‌نژاد می‌گوید: امام حسن(ع) همیشه مثل پدرش به فکر یتیمان بود و  یقیناً تمسک به امام حسن(ع) در کمک به مستمندان و یتیمان درس بزرگی برای دانش‌آموزان انجمن اسلامی است.

 

در راستای دوشنبه‌های کریمانه دانش‌آموزان انجمنی همدان هم به مناسبت ماه مبارک رمضان تعداد ۴۵ بسته ارزاق شامل برنج، روغن، ماکارونی، رب و لوبیا هر کدام به ارزش تقریبی ۴ میلیون ریال تهیه کردند و در میان نیازمندان توزیع شد.

 

بچه‌ها در همین راستا در تدارک جمع‌آوری سری دوم بسته‌های ارزاق به مناسبت عید فطر هستند تا به مناسبت این عید بزرگ بین نیازمندان توزیع شود.

                                                      

* این جهاد ادامه دارد

 

توزیع کمک‌های مؤمنانه در لبیک به فرمایشات رهبر معظم انقلاب، توسط بچه‌های انجمنی در چندین نوبت انجام شد و حالا در ماه مبارک رمضان هم این جهاد ادامه دارد.

 

 حجت الاسلام محمد عرب مسؤول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان خوزستان به فارس می‌گوید: در ماه شعبان ۳۰۰ بسته غذایی شامل اقلام ضروری ویژه خانواده‌های دانش آموزان کم برخوردار و آسیب تهیه با همکاری بنیاد احسان ستاد فرمان اجرایی حضرت امام(ره)، تهیه و توزیع شد.

وی ادامه می‌دهد: این جهاد همچنان ادامه دارد.

 

 

 

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید