موکب‌های سیار اربعین حکایتی زیبا در دل کوله‌پشتی دانش‌آموزی!

موکب‌های سیار اربعین حکایتی زیبا در دل کوله‌پشتی دانش‌آموزی!
 
 
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، "موکب سیار" در واقع یک دلی پر از ایمان به خدمت به زائرین سید الشهداست. موکب سیار همان ندای "هلابیکم یا زوار الحسین(ع)" است که از زبان همه حاضرین در اجتماع اربعین جاری شد و موکب سیار، دل‌های پاک و روشنی است که به عشق اباعبدالله باری بیشتر برای خدمت به عاشقانش به دوش می‌کشد.
 
امسال پیاده‌روی اربعین برای دانش‌آموزان انجمنی متفاوت با سالهای پیش رقم خورد، امسال‌یک کوله پشتی همراه دانش‌آموزان دعوت شده بود تا ضمن اینکه وسایل شخصی خود را در آن قرار می‌دهند وسایلی را نیز برای کمک و خدمت به زائرین اباعبدالله الحسین در مسیر پیاده‌روی با خود داشته باشند و در طول مسیر و در شهر کربلا از آنها استفاده کنند، موکب سیار یکی از حرکت‌های جریان‌ساز انجمن‌های اسلامی‌ در اربعین امسال بود.
 
دانش‌آموزان از اکثر استان‌های کشور حاضر بودند از خراسان شمالی، البرز و مرکزی تا همدان و فارس و هرمزگان و ‌... یکصدا و یک قلب برای یک هدف مشترک به راه افتاده و به زیارت سرزمین عشق شتافتند.
 
حجت الاسلام محمودی؛ کارشناس مسئول شبکه دانش‌آموزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی‌دانش‌آموزان نیز‌، اربعین امسال با دانش‌آموزان قرارگاه ملی همراه و با موکب‌داران سیار انصارالمهدی به دیار عشق و سرزمین نینوا هم قدم شده بود تا بتواند تجربه همراهی با همسنگران انجمنی را به ما انتقال دهد.
 
حجت الاسلام محمودی که مسئولیت مربی قرارگاه ملی را نیز داراست از اهداف و جزئیات بیشتر‌ این سفر عرفانی اینگونه گفت: امسال دومین سالی است که اعضای قرارگاه ملی پسران به صورت داوطلبانه و خودجوش با پای پیاده به سرزمین کربلا سفر می‌کنند و امسال کلید و رخصت سفر از حرم حضرت معصومه (س) در قم گرفته شد و پس از آن دانش‌آموزان راهی سفر کربلای معلی شدند، دانش‌آموزانی که کوله‌پشتی متحدالشکلی به نام موکب سیار به دوش می‌کشیدند‌ و بنا بود عمودهای طریق الحسین را با آن یک به یک طی کنند.
 
بیشتر بخوانید
خدمت به زوار "امام حسین" با موکب‌های دانش‌آموزی در مرز شلمچه و چذابه
 
وی خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان موکب‌های سیار، پیکسل‌هایی منقوش به نام همکلاسی آسمانی شهید در پیاده‌روی اربعین به ‌زائرین هدیه می‌دادند و از آنها می خواستند تا زیارت خود را به نیابت از آن شهید دانش‌آموز به سرانجام برسانند که مجموعا حدود 3 هزار پیکسل در این راه به زائرین حسینی هدیه داده شده است، بسته امدادی همراه با دانش‌آموزان که شامل باند، چسب زخم، گاز استریل، بتادین و .. بود نیز بهانه‌ای شد تا دانش‌آموزان بتوانند تعداد قابل توجهی از زائرین اباعبدلله را با این مواد اولیه بهبود ببخشند.
 
کارشناس مسئول شبکه دانش‌آموزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: هدیه به نوجوانان عراقی از دیگر برنامه‌های این پیاده‌روی بود که بدون شک ملت عراق در میزبانی از زائرین ایرانی و عراقی، کمال و تمام محبت و توجه لازم را داشتند و در بسیاری از موارد حتی امکانات بیشتری را برای زائرین ایرانی فراهم می‌کردند و در این میان هر ساله نقش نوجوانان عراقی نیز بسیار چشمگیر و دل‌انگیز است؛ هدایایی کوچک و ارزان با کمک خانواده و خیرین برای نوجوانان عراقی تهیه شده بود و در مسیر پیاده روی به نشانه تقدیر و تشکر، برادری و ایجاد علاقه و الفت قلبی بین دانش‌آموزان ایرانی و عراقی توزیع می‌شد.
 
وی ادامه‌داد: در این سفر که تماما عشق و ایثار موج می‌زند، دانش‌آموزان با توان کم و اندکی که داشتند کارهای بزرگی انجام دادند‌‌‌؛ دست در کوله‌پشتی می‌کردند و پاهای پیرمرد خسته ایرانی و عراقی را با بتادین شست و شو می‌دادند و باند بر روی پایش می‌کشیدند و همین کار گویا خستگی را از تنشان به درمی‌برد.
 
حجت الاسلام والمسلمین محمودی اضافه‌کرد: اما امسال قصه دانش‌آموزان انجمنی فقط در راه نبود شاید دیدنی‌های بسیاری داشت و بچه‌ها در موکب نجف و کربلا نیز غوغا کردند؛ هیئت‌های انصارالمهدی، هیئت‌هایی دانش‌آموزی است که در این سفر هم در جوار بارگاه ملکوتی امیرالمونین و اباعبدلله برپا می‌شد و مداحی و سینه‌زنی باشکوه نوجوانان از خصوصیات بارز این هیئت طراز تلقی می‌شود.
 
مربی قرارگاه ملی ‌گفت: دانش‌آموزان، این سفر را به نیابت از شهدای مدافع حرم آغاز کردند و با یاد آن‌ها در مسیر قدم برمی‌داشتند و زیارت را به نیابت ازآنها به پایان رساندند و چه بسا شهدای مدافع حرم نیز لحظه لحظه این راه و سفر زیبا همراه دانش‌آموزان بودند تا چنین سفر معنوی و دلنشینی صورت پذیرد.
 
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید