قرار، قرارگاه ملی

مروری بر مصوبات نشست اعضای قرارگاه ملی پسران و دختران در جلسات اردیبهشت

مروری بر مصوبات نشست اعضای قرارگاه ملی پسران و دختران در جلسات اردیبهشت

 

 به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، نشست برخط اعضای قرارگاه ملی پسران در تاریخ یکم اردیبهشت ماه، هم زمان با سالروز بهار وصل و همچنین نشست قرارگاه ملی دختران در نهم اردیبهشت ماه سال جاری برگزار شد.
 
در این نشست ها دانش آموزان ضمن برگزاری جلسات متعدد کارگروه های تخصصی در مجموع بخش قرارگاه پسران و دختران 6 مصوبه داشت: 
 
قرارگاه ملی پسران
۱. طرح تغییر روند داوری انجمن برتر 
انتخاب برترین انجمن سال که با بررسی و مصاحبه شورای داوری انجمن برتر هر ساله از میان ۱۰ مدرسه برتر عقیق انتخاب می شد با رای اکثریت اعضا تغییر کرده و بدین صورت اصلاح گردید که علاوه بر انتخاب ۵ تن از اعضای شورای داوری از میان اعضای قرارگاه ملی به جای ۱۰ مدرسه ۱۰۰ مدرسه برتر عقیق مورد ارزیابی قرار گرفته و علاوه بر امتیاز عقیق پنجاه درصد ارزیابی به بررسی شاخص های کار تیمی و گروهی، خلاقیت و ابتکار، داوری معاونت سازماندهی ، قابلیت الگو گیری در سایر مدارس کشور و انجمنی بودن برنامه های مدرسه اختصاص می یابد.
 
 
۲. طرح باشگاه ایده ها
باشگاه ایده ها محل جمع آوری، ارائه و حمایت از برترین ایده های دانش آموزی در موضوعات ارائه شده و مشخص تشکیلاتی و فرهنگی از سوی معاونت های اتحادیه خواهد بود که امکان شرکت همه دانش آموزان کشور و جمع آوری و پیاده سازی بهترین ایده های دانش آموزی را فراهم خواهد ساخت.
 
 
قرارگاه ملی دختران
1. نگارش و ارسال یک نامه به دختران سراسر دنیا، در مورد هویت دخترانه و نگاه اسلام.
مصوب گردید نماینده ای از "کارگروه هویت دختر جوان انقلابی" در قرارگاه بین الملل حضور یافته و طرح را ارائه نماید.
 
2. تولیدات محتوایی مرتبط با تبیین افول آمریکا
مصوب گردید جهت انتشار محتوای تولیدی"کارگروه استکبارستیزی" از ظرفیت برنامه محوری رسانش در داخل تشکیلات و از ظرفیت سازمان اوج، سراج و .. استفاده گردد.
 
3. طرح مطالبه سازی شبکه ملی اطلاعات
مقرر گردید طرح مطالبه گری از شبکه ملی اطلاعات در اسرع وقت و با حضور دست اندرکاران این حوزه برگزار گردد.
 
گفتنی جلسات صحن علنی قرارگاه ملی به صورت فصلی و با حضور ریاست شورای مرکزی ، دبیرکل اتحادیه و دانش آموزان عضو قرارگاه ملی برگزار می گردد و ضمن بررسی طرح وایده های دانش آموزان ،منتخبین کارگروه ها از طرح های خود دفاع می کنند، این طرح ها در جهت تقویت بعد عملیاتی قرارگاه ملی برای دفتر مرکزی لازم‌الاجرا بوده و معاونت های دفتر مرکزی باید سازو کار اجرایی آن را پیش بینی نمایند. 
تعطیلی ناشی از ویروس کرونا منجر به تعطیلی جلسات قرارگاه های ملی دختران وپسر نگردیده و در قالب فضای مجازی جلسات و برنامه های متعددی برگزار گردید.
 ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید