صحبت‌های نماینده سابق دانش آموزان در شورای مرکزی در خبرگزاری تسنیم:

کنکور رقابت ناجوانمردانه‌ای است

کنکور رقابت ناجوانمردانه‌ای است

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، سپیده جانباز عضو سابق قرارگاه ملی انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان دختران و نماینده دانش آموزان در شورای مرکزی که توانسته در کنکور امسال رتبه 143 رشته علوم انسانی را کسب کند.

 

این دانش‌آموز در مصاحبه با  خبرنگار تسنیم  می‌گوید که از پایه دهم مجری قرارگاه تشکیلاتی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان بود و در سال دوازدهم مطالعه برای کنکور را به شکل جدی‌تری آغاز کرد.

 

وی درباره روش درس خواندنش به تسنیم می‌گوید: هر دانش‌آموز مدل متفاوتی برای مطالعه دارد و باید تلاش کند تا به شیوه‌ای که با شرایط او سازگارتر است دست یابد. من سبک‌های مختلف درس خواندن را امتحان کردم تا بدانم با چه شیوه‌ای موفق‌تر هستم البته از عید بر روی درس خواندن به شدت متمرکز شدم و اوج زمان مطالعه‌ام در روز 8 ساعت بود.

 

این دانش‌آموز که در مدارس سمپاد درس می‌خواند، درباره این موضوع که مدرسه در موفقیتش چه تأثیری داشته است و آیا دانش‌آموزان مدارس دولتی عادی با دانش‌‌‌آموزان مدارس خاص و غیر دولتی در کنکور در رقابتی برابر و عادلانه قرار دارند؟ عنوان می‌کند: مدرسه برای آنها و به ویژه برخی دروس تخصصی‌تر بسیار زمان می‌گذاشت، کلاس‌های فوق برنامه مختلفی داشتند و بهترین اساتید اراک در مدرسه آنها تدریس می‌کردند. شاید اگر مدرسه عادی بودم و دبیرانم تا این حد مسلط و خوب نبودند این نتیجه را در کنکور کسب نمی‌کردم واقعاً تفاوت فاحشی بین کیفیت آموزش در مدارس سمپاد با دولتی عادی وجود دارد.

 

جانباز می‌گوید: کنکور رقابت ناجوانمردانه‌ای است اگرچه موفقیت به فرد بستگی دارد ولی شرایط رقابت برای همه دانش‌آموزان یکسان نیست مثلاً اگر من در مدرسه زبان و دروس تخصصی را به خوبی یاد نمی‌گرفتم هر چقدر خودم تلاش می‌کردم باز هم به دانش‌‌آموزانی که با انواع آموز‌ش‌های مختلف مواجه هستند، نمی‌رسیدم. معتقدم پایه افراد در مدرسه بسته می‌شود.

 

این دانش‌آموز ادامه می‌دهد: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان هم تأکید دارد که در پایه دوازدهم بیشتر بر روی درس خواندن متمرکز شویم و به لحاظ مشاوره تحصیلی کمک بسیاری به ما کرد. عده‌ای از دانش‌آموزان که در پایه یازدهم عضو قرارگاه ملی بودند و از استان‌های مختلف انتخاب شده‌اند به لحاظ آموزشی مورد حمایت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان قرار داشتند.

 

نماینده سابق قرارگاه ملی درباره فعالیت‌های قرارگاه ملی می‌گوید: دانش‌آموزان عضو قرارگاه ملی صدای سایر دانش‌آموزان هستند و حرف‌های آنها را به گوش مسئولان اتحادیه و آموزش و پرورش می‌رسانند به عنوان مثال در دوره ما، مطالبه‌ای با موضوع رویکرد حجاب و عفاف در کتاب‌های درسی داشتیم که در اینباره با آقای ذوعلم رئیس وقت سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی جلسه‌ای هم برگزار کرده و صحبت‌های خود را بیان کردیم.

 

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید