تبلیغ سبک زندگی ساده، به شیوه دانش آموزی

تبلیغ سبک زندگی ساده، به شیوه دانش آموزی

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، همزمان با فرا رسیدن سالروز ازدواج امام علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) در اول ذیحجه اتحادیه انجمن های اسلامی با همکاری دانش آموزان برنامه‌های ویژه ای به مناسبت این روز برگزار کردند.

آخرین ماه از یک سال قمری با بهترین روز خلقت و پیوندی آسمانی آغاز می شود، یکم ذی الحجه یادآور روزی در تاریخ اسلام است ازدواجی که به آسانترین و ساده ترین شکل انجام گرفت و طول این زندگی سرشار از مشق‌های نیکوست.

حال با وجود چنین الگوهایی در اسلام، شاهد برخی تجملات و ایجاد موانعی در جامعه هستیم که روز به روز،  ازدواج را بر جوانان سخت کرده است.

 

حال اینکه، اعضای انجمن های اسلامی به عنوان جوانان و نخبگان همین جامعه احساس مسئولیت کرده و  با وجود سن پایین خود برخی ارزش ها و فرهنگ ها را دوباره در جامعه رواج دهند.

اعضای انجمن های اسلامی دانش آموزان دختر شهر ارومیه با آماده سازی  بسته های فرهنگی به استقبال سالروز گرامیداشت ازدواج ملکوتی دخت نبی اکرم فاطمه زهرا (س) و حضرت علی (ع) رفتند و با پخش این بسته های فرهنگی که حاوی شکلات و  کاغذ نوشته هایی در مورد ازدواج آسان بود به ترویج این سنت حسنه رفتند.

روایات معصومین در خصوص سبک زندگی ساده را با دست خط خودشان نوشتند تا هر بار که می نویسند این روایات ملکه ذهن خودشان هم بشود تا این دست نوشته ها تمرینی برای زندگی آینده خودشان شود

 

دختران انجمنی، بسته های فرهنگی آماده کردند و دست به کار شدند، با حضور در سطح شهر و معابر عمومی بسته ها را بین زوج های جوان و افراد جوان پخش کردند. زینب صفی و نسرین عباسزاده تنها دو تن از دانش آموزان بودند که این حرکت زیبا را انجام دادند و عکس العمل های مختلفی رو از مردم شاهد بودند اما همین که همه تعجب می کردند و با خوشرویی آنها روبرو می شدند برای آنها موفقیت تمام بود.

 آنها از اینکه توانسته بودند روایات ائمه را با شیوه ای جدید به دست مردم برسانند احساس غرور می کردند.

ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید