در زندگی جز از اهل بیت نگویید

در زندگی جز از اهل بیت نگویید

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان سمنان، دانش آموزان دختر انجمن های اسلامی شهر سمنان با برگزاری جشن عید سعید غدیرخم بار دیگر با مولای خود حضرت امیرالمومنین علی(ع) تجدید بیعت کردند، این برنامه همراه با مولودی خوانی، قرائت فرازهایی از نهج البلاغه، مدیحه سرایی در وصف مولای متقیان حضرت علی (ع) برگزار شد.

 

 رسالت بوذری مجری برجسته و توانمند صدا و سیمای کشور نیز مهمان ویژه این مراسم بود که در این جشن بزرگ از توجه به امید و انتظار در خطبه غدیر، نقش دانش آموزان در حفظ و حراست از مکتب شیعه و وظایف شیعیان به عنوان منتظران واقعی سخن گفت.

 

بوذری خاطرنشان کرد: اکثر بندهای خطبه غدیر با عبارت «معاشر الناس» شروع می شود یعنی «ای مردم» و در یکی از این بندها آمده ای مردم به امام زمان(ع) به عنوان کسی که حق خداوند و اهل بیت(ع) را می گیرد توجه داشته باشید. قلب مومن در انتظار امام زمان(عج) باید مانند چراغ باشد، یعنی همیشه روشن و امیدوار بماند و تاریک نشود.

 

این مجری صدا و سیما گفت: دشمن بر ضد شیعه مشغول کار و تلاش شبانه روزی است و رشته شیعه شناسی در دانشگاه های معتبر تدریس می شود که دانشگاه حیفا اسرائیل تخصصی ترین کار را برای شیعه شناسی انجام می دهد. در کتب معتبر فرهنگ لغت و نتایج پژوهش ها چنین اعلام می کنند که حضرت زهرا(س) از کودکی عاشق ثروت و زمین بوده است تا جایی که به خاطر باغ فدک تا آخر عمر جنگید ولی بدان نرسید.

 

وی گفت: امروز شیعه نیاز ویژه به مجاهدت علمی، تخصصی و تلاش شبانه روزی دارد. نباید هدف خانواده فقط دکتر و مهندس شدن بچه ها باشد. رشته هایی وجود دارد که توجه به آنها و درس خواندن در آن رشته ها هم دنیا و هم آخرت را درپی دارد.

 

مجری صداو سیما گفت:در زندگی جز از اهل بیت(ع) نگویید، اهل بیت(ع) چنین نیست که مثلاً 100 پله از اولیاء و عرفای ما بالاتر باشند بلکه آنها 1 پله از خدا پائین تر هستند، عالم و اداره آن به دست آنهاست. هر چه می خواهیم از آنها بخواهیم، راه هم ساده است، آنچه بزرگان ما فرموده اند انجام واجبات و ترک محرمات است.انسان به هرچه تقدیر اوست خواهد رسید. آنچه مهم است بندگی خالصانه برای خداست، زیاد به فکر آینده و فردا نباشیم، بلکه مهم  این است که برای امروز برنامه ریزی درست و صحیح داشته باشم.

 

 

 ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید