‌جوانان، قطار انقلاب را به حرکت در می‌آورند‌

‌جوانان، قطار انقلاب را به حرکت در می‌آورند‌

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، وحید یامین‌پور شامگاه چهارشنبه در همایش تبیین بیانیه گام دوم انقلاب با بیان اینکه این بیانیه با ارزیابی کارنامه 40 ساله نظام، گذشته را به آینده پیش رو گره می‌زند، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران، ندایی برای بازگشت به خویشتن و احیای عزت و هویت رو به جلو تمدن ایرانی و اسلامی است.

 

وی با بیان اینکه تلاش غرب برای ترویج سبک زندگی غربی همواره نکته‌ای است که رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره آن هشدار می‌دهند و آن را مانعی برای دست یافتن به تمدن نوین اسلامی می‌دانند، افزود: گام دوم انقلاب بیانیه‌ای برای حرکت است که در آن سبک زندگی، سبک زندگی الهی و اسلامی بوده و تعریف از انسان، تعریفی متعالی و مطلوب و جامعه و شهر پیشرفته و اخلاقی است.

 

در سبک زندگی پاکیزه عشق، عزت و هویت موج می‌زند

نویسنده کتاب «نخل و نارنج» با بیان اینکه غرب از طریق هنر و رمان، برای مردم خود تخیلی از آینده ساخت و نظام ارزشی و سبک زندگی جدید تصویر کرد و دنیای جدیدی را که وجود نداشت، شکل داد، گفت: در سبک زندگی پاکیزه عشق، عزت و هویت موج می‌زند و از غرور، حرص، جاه‌طلبی و بی‌حیایی خبری نیست.

 

وی با بیان اینکه بیانیه گام دوم انقلاب بیانیه‌ای برای حرکت به سمت آینده است، بیان کرد: بیانیه گام دوم انقلاب یک زمینه لازم دارد و آن زمینه ایجاد تصویری از آینده مبتنی بر سبک زندگی ایرانی اسلامی، انسان متعالی و مطلوب و جامعه اخلاقی و پیشرفته است.

 

یامین‌پور با تأکید بر اینکه به فرموده مقام معظم رهبری اگر غرب در ترویج سبک زندگی غربی بین جوانان ایران اسلامی موفق عمل کند، ضررها و زیان‌های بسیاری دامن گیر کشور می‌شود که جبرانش دشوار است، تصریح کرد: باید فهرست جدیدی از ارزش‌های اصیل را در قالب سبک زندگی معرفی کنیم و این افق‌گشایی از طریق هنر و رسانه ممکن می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه انقلاب وقتی معنای مقدس پیدا می‌کند که مقدمه اصلاح جهانی و ظهور امام زمان(عج) تلقی شود، خاطرنشان کرد: در گام دوم انقلاب با اتکا به نیروی ایمان به خدا و جوانان متعهد و تدبیر رهبر معظم انقلاب آزادی، استقلال و عزت ایران اسلامی حفظ و ارتقا می‌یابد.

 

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در این بیانیه با بیان هفت توصیه به جوانان ایرانی از جمله علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزت ملی، روابط خارجی، مرزبندی با دشمن و سبک زندگی، خواستار توجه آنان به این موضوع شدند.

 

وی با بیان اینکه این بیانیه برای مسئولان و مدیران پیام دارد، بیان کرد: مسئولان باید راه را برای حضور جوانان باز کنند و خطوط اصلی این نقشه را به عنوان دستور کلی قرار دهند و از این ظرفیت استفاده کنند.

 

یامین‌پور با بیان اینکه 22 بهمن 57 سالروز پیروزی انقلاب اسلامی نیست بلکه روز آغاز انقلاب اسلامی است، افزود:‌ هدف امام خمینی(ره) از انقلاب اسلامی ایجاد تمدنی در برابر تمدن غرب بود، انقلاب اسلامی باید مسیری را طی کند، چون آرمان‌های جهانی و تاریخی دارد.

 

وی با بیان اینکه ایستگاه تمدن اسلامی، ظهور حضرت امام زمان(عج) است، بیان کرد: انقلاب ما از جنس انقلاب‌های مرسوم دنیا نیست، انقلاب وقتی معنای مقدس پیدا می‌کند که مقدمه اصلاح جهانی و ظهور امام زمان(عج) تلقی شود.

 

این فعال رسانه با بیان اینکه مسئولانی که به نقشه راه آینده انقلاب و آرمان امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب اعتقاد ندارد نباید در این راه قدم بردارند، افزود: وقتی مسئولی اشتباهی می‌کند، قطار انقلاب سال‌ها زمین گیر می‌شود، باید بگذارد انقلاب راه برود.

 

مقصد گام دوم انقلاب اسلامی نقطه طلوع ولایت عظمی است

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب با هوشمندی بسیار بالا و بصیرتی عمیق انقلاب را در مسیر درست خود حفظ کرده است، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب معتقد است ما در راه درست هستیم و مقصد گام دوم انقلاب اسلامی نقطه طلوع ولایت عظمی است.

 

یامین‌پور با اشاره به سرنگونی پهپاد گلوبال هاوک آمریکا گفت: در هشت سال دفاع مقدس آمریکا اعلام کرد هر نفتکشی می‌خواهد از تنگه هرمز عبور کند زیر پرچم من با پشتیبانی و امنیت من عبور می‌کند، این موضوع به گوش امام رسید و امام سه بار دستور دادند نفکش‌هایشان را بزنید, اما نزدند؛ امام گفتند: «اگر من بودم می‌زدم».

 

وی با بیان اینکه اگر همان موقع با جدیت و تمام قدرت بدون هیچ ترسی به حرف امام اعتماد می‌کردند و می‌زدند دنیای انقلاب اسلامی سال‌ها جلوتر پیش می‌رفت، گفت: امروزه بدون هیچ تعارف و ترسی پهپاد آمریکا را زدیم و ترامپ تشکر می‌کند که پهپاد دوم را نزدیم.

 

این استاد دانشگاه با بیان اینکه به فرموده مقام معظم رهبری این جوانان حزب‌الهی هستند که قطار انقلاب را به حرکت در می‌آورند، بیان کرد: به عقیده مقام معظم رهبری لوکوموتیوران انقلاب اسلامی در راهی که در پیش داریم جوانان حزب‌اللهی هستند.

 

نویسنده کتاب «نخل و نارنج» با انتقاد از بی‌نتیجه بودن برجام بعد از گذشت 6 سال خاطرنشان کرد: اگر در این مدت به جای تلاش برای مذاکره با آمریکا و متحدانش بودیم به فکر تولید داخلی و ایجاد اشتغال بودیم، وضعیت امروز کشور این چنین نبود.

 

ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید