گزارشی خواندنی از 30 سال فعالیت شورای مرکزی اتحادیه

گزارشی خواندنی از 30 سال فعالیت شورای مرکزی اتحادیه

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، شورای مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان عالی ترین مرجع سیاستگذاری، برنامه ریزی و نظارت و ارزیابی در اتحادیه است.

اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان دوازدهمین کنگره را پشت سر گذاشته است و نمایندگان جدید شورای مرکزی اتحادیه نیز انتخاب شدند

ولی در این بین نباید از فعالیت های ارزشمند سی ساله شورای مرکزی اتحادیه گذشت و این موضوع بهانه ای شد تا به سراغ مجید مجیدی مدیر دبیرخانه شورای مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان برویم  تا گزارشی از فعالیت های این مرجع سیاستگذاری ارائه کنیم.
 
726 جلسه شورای مرکزی

مدیر دبیرخانه شورای مرکزی گفت: صوت جلسات، صورتجلسات و مصوبات، از کنگره اول و تا کنون دسته بندی شده و نواقصی برخی جلسات در حال تکمیل است.دبیرخانه شورای مرکزی در راستای مستندسازی اقدامات و فعالیت­های تشکل از میان اسناد و مدارک موجود اقدام به مستندسازی نموده است و این موارد به شرح ذیل است :

 

تصاویر خاطره انگیز


وی گفت: تصاویر خاطره انگیزی از روزهای ابتدای تاسیس اتحادیه تا به امروز در شورای مرکزی آرشیو و دسته بندی شده است و به تعداد 2550 قطعه عکس اسکن  در 6 گروه به فایل دیجیتال تبدیل شده که عبارتند از حضور شخصیت­های حقیقی و حقوقی که در برنامه اتحادیه حضور داشته اند. تصاویر با موضوع دفاع مقدس که شامل تصاویر شهدای دانش آموز، مراسم تشییع پیکیر مطهر شهداء، تصاویر رزمندگان در جبهه­ها و ...می شود

مجیدی خاطرنشان کرد:همچنین تصاویر اردوهای دانش آموزی شامل اردوهای دهه 60 و 70 دانش آموزی که توسط اتحادیه در سطح ملی و استانی برگزار شده است، جلسات و برنامه­های اتحادیه در سطح ملی و استانی و تصاویر حضور دانش آموزان در اجتماعات و راهپیمایی های روز دانش آموز ، 22 بهمن ، روز قدس  و اجتماعاتی که در زمان­ها و مناسبت­های خاص و گزارشات اتحادیه استان­ها که تصاویر این گزارشات به همراه شرح مختصر آنها استخراج و به تفکیک استانها دسته بندی شده است.

وی گفت: بیشترین تعداد عکسها مربوط به اردوهای دانش آموزی ، جلسات و برنامه های اتحادیه و به تعداد 1100 قطعه عکس است.

 

فیلم­های ویدئویی

مدیر دبیرخانه شورای مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت:30حلقه فیلم ویدئویی نیز در ابعاد و اندازه های مختلف مربوط به کنگره­های دوم ، سوم، چهارم ، ششم و هفتم ، اردوهای دانش آموزی سال 70 و ... در مجموع به مدت 70 ساعت به فایل دیجیتال تبدیل شده است و در تلاش هستیم فیلم­های مربوط به کنگره­های دیگر هم به این مجموعه افزوده شود.

 

 نشریات آینده سازان

وی گفت: نشریات آینده سازان نیز جزو نشریاتی است که از ابتدای انقلاب همراه دانش آموزان بوده است و حدود  100 شماره از نشریات آینده سازان مربوط به سال­های 63 تا  71  در حال تبدیل به فایل دیجیتال جهت بهره برداری از محتویات و اخبار مربوط به سال مذکور است.

 

تنقیح آیین نامه و مقررات تشکل


تا به امروز جلسات شورای مرکزی از کنگره اول در فروردین ماه 68 تا پایان کنگره دوازدهم در شهریور 98 و در مدت 30 سال به تعداد 726 جلسه با اکثریت اعضاء، تشکیل شده است.

مجیدی خاطرنشان کرد: آیین نامه­ها و دستورالعمل های مورد نیاز برای اجرای وظایف اتحادیه در چهارچوب اساسنامه و با تصویب در شورای مرکزی لازم اجرا است.

مدیر دبیرخانه شورای مرکزی اتحادیه گفت:در همین راستا دبیرخانه شورا تمام آیین نامه­ها و دستورالعمل­های مصوب شورای مرکزی از ابتدا تا کنون را احصاء نموده که از بین این آیین نامه­ها برخی منسوخ شده و لازمیت اجرایی ندارد، برخی نیاز به بروزرسانی دارد و برخی هم لازم اجرا است ؛ این موارد با همکاری نظام اجرا در دست بررسی بوده و در نهایت کتابچه آیین نامه­ها و مقررات تشکل ویژه اعضای مجمع عالی کادر منتشر و به صورت سالانه به روز رسانی می­گردد.

 

گفتنی است در ذیل این گزارش چند تصاویر خاطره انگیز از سال های قبل و فعالیت های دانش آموزان انجمن اسلامی  تقدیم  نگاه شما خواهد شد .

ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید