نوزدهمین جلسه فکرانه؛

"راز آن پنج دقیقه بارانی" از کلام حجت الاسلام والسلمین آقایی

 "راز آن پنج دقیقه بارانی" از کلام حجت الاسلام والسلمین آقایی

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، نوزدهمین جلسه اندیشه ورزی فکرانه با  واکاوی بیانات رهبر انقلاب در حمایت از تصمیم سران قوا با حضور حجت الاسلام والمسلمین آقایی در دفتر مرکزی اتحادیه برگزار شد.


حجت الاسلام والمسلمین آقایی در نوزدهمین جلسه اندیشه ورزی فکرانه گفت: در هر شرایط سختی که در جامعه به وجود می آید مشکلات مادی، روحی و روانی و حیثیتی در جامعه رخ می دهد و در کنار این مسائل آثار و برکات فروانی را نیز در پی دارد یکی از آثار و پیامد های قضایای اخیر کشور ایجاد شبهات است که با بوجود آمدن ابهامات و شبهات فرصت خوبی پدید می آید تا مسئولان و افراد صاحب نظر در خصوص شبهات پاسخ دهند و این بسیار خوب است.
 

وی گفت: شرایط به وجود آمده در کشور نه نگران کننده است و نه ترس آور البته غصه آور بود و این اتفاقی که افتاد را نمی توان گفت فتنه، زیرا ابعاد فتنه خیلی گسترده تر است و این صحنه خیلی غبارآلودنبود و تفاوت های بسیاری با فتنه سال 88 داشت.
 

حجت الاسلام والمسلمین آقایی خاطرنشان کرد: خداوند در همه زمان ها، مارا با داشته ها و نداشته هایمان امتحان می کند اگر کسی می خواهد رشد کند باید مورد آزمایش قرار گیرد امتحان های اصلی ما با ترس، محبت و دانستن است.

 

وی گفت: آزمون اصلی ما با جهل است و سنجش علم و جهل، ابهام است و آدم های خوب و درجه یک دچار ابهام می شوند و آدم های بد دچار فتنه می شوند. 


حجت الاسلام والمسلمین آقایی، با اشاره به وظایف رهبری و حاکمیت مطلق ولایت فقیه در کشور گفت: رهبری، ولایت مطلقه بر جامعه دارد و ولایت مطلقه در معنای کلی به این معناست که حاکم جامعه می تواند به خاطر شرایط خاصی که به وجود می آید فراتر از قانون عمل کند  و رهبر یک جامعه بنا بر مصلحت کشور دستوری را صادر می کنند ولا اینکه این دستور فراتر از قانون باشد


وی گفت: رهبری در مسئله افزایش قیمت بنزین اعتماد کردند به قانون و کارشناسان و البته این ناگفته نماند که این مسئله در بودجه ۹۸ آمده است و همچنین در قانون کلان جامعه بوده است و ایشان به صراحت اعلام کردند که با این قضیه با نظر سه قوه موافق هستند و حمایت می کنند و اینکه اگر ایشان اعلام کردند کارشناس نیستند نیز منظور این است که ایشان کارشناس اقتصادی و.. نیستند بلکه ایشان مدیر و رهبر یک جامعه هستند و قطعا تیمی از کارشناسان و متخصصان در حوزه های مختلف در این شرایط تصمیم گیری می کنند.


حجت الاسلام والمسلمین آقایی در خصوص اغتشاشاتی که در مسئله افزایش بنزین صورت گرفت نیز گفت: این افراد از قبل سناریو چنین اغتشاشاتی را چیده بودند و منظر جرقه ای بودند تا این اتفاق را در کشور رخ دهند و شیوه اجرای و اعلام افزایش قیمت بنزین نیز این بهانه را دست اغتشاشگران داد تا بتوانند دسیسه ها و نقشه های خود را درکشور اجرا کنند ولی این ها اعتراض نبود هر کشور فرهنگ خاص خود را برای بیان اعتراض ها دارد ما تریبون های مثل نماز جمعه را درکشور داریم و صدا و سیما که می تواند صدای مردم را به گوش مسئولان برساند و خرابی اموال و.. اصلا بیان اعتراضات نیست.

 

 

ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید