دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در آستانه دهه فجر

هشتمین دوره نمایشگاه «مدرسه انقلاب» در بیش از 3 هزار مدرسه/ برای نخستین بار پویش کتابخوانی "کتاب انقلاب" در مدارس سراسر کشور

هشتمین دوره نمایشگاه «مدرسه انقلاب» در بیش از 3 هزار مدرسه/ برای نخستین بار پویش کتابخوانی "کتاب انقلاب" در مدارس سراسر کشور

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، حسین تاریخی دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در آستانه  یوم الله دهه فجر گفت: هشت سالی است که برنامه اصلی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در دهه فجر «مدرسه انقلاب» است که  با محوریت اتفاقات انقلاب برگزار می‌شود.

وی گفت:در مدرسه انقلاب مهمترین اتفاق، این است که دانش‌آموزان نسل کنونی شروع به روایت‌گری انقلاب می‌کنند.

تاریخی با بیان اینکه نسل کنونی علاقه‌مند و پشتیبان انقلاب است ، تصریح کرد: در مدرسه انقلاب اصلی‌ترین برنامه،  نمایشگاه‌های مدرسه ای است که با موضوع گام دوم انقلاب و در سه محور دیروز، امروز و فردای انقلاب برگزار می‌شود.

وی گفت: امسال  بیش از 3 هزار مدرسه برای این نمایشگاه‌ها ثبت‌نام کرده‌اند، تا ۱۲ بهمن نیز مدارس فرصت دارند برای این نمایشگاه ثبت‌نام نمایند.

تاریخی با اشاره به بخش ویژه این نمایشگاه گفت: پویش کتابخوانی کتاب انقلاب امسال در بخش جنبی  نمایشگاه مدرسه انقلاب برگزار می‌شود

وی ادامه داد : این مسابقه کتابخوانی برای اولین بار در مدارس سراسر کشور برگزار می گردد و این مسابقه  با محوریت کتاب های حوزه نوجوان در حوزه انقلاب  است که کتاب 7 جلدی داستان های انقلاب به قلم محمدرضا سرشاری ،آن مرد با باران می آید نوشته وجیهه سامانی، روایت یک عکس و باغ خرمالو از جمله این کتاب ها هستند و دانش آموزان در هر غرفه با توجه به محتوای آن  به معرفی کتاب های مرتبط می پردازند و در بخش فروش کتاب ها با تخفیف های ویژه در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

تاریخی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف ما در این پویش ترویج فرهنگ کتابخوانی، به ویژه معرفی کتاب های جذاب بخش نوجوان در زمینه انقلاب اسلامی است همچنین ۴۰ سال چالش ۴۰ سال پیروزی  و پاسخگویی به شبهات نیز از جمله موارد دیگری است که در این نمایشگاه عرضه می‌شود.

وی گفت: روایت گری مهمترین عنصر در مدرسه انقلاب است که توسط دانش آموزان اجرا می شود و راویان برگزیده استان ها در تیرماه 1399 دانش آموزان منتخب استا نها به یک رویداد ملی،تربیتی و تشکیلاتی با عنوان" راویان تمدن"دعوت خواهند شد.

دبیرکل اتحادیه اسلامی دانش‌آموزان به پخش برنامه مدرسه انقلاب در شبکه امید اشاره کرد و گفت: از 11 بهمن این برنامه با نقش آفرینی اعضای انجمن های اسلامی دانش آموزان در شبکه امید پخش خواهد شد.

 

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید