سفر به استان ایلام

بازدید دبیرکل اتحادیه از نمایشگاه های مدرسه انقلاب استان ایلام

بازدید دبیرکل اتحادیه از نمایشگاه های مدرسه انقلاب استان ایلام

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان ایلام، حسین تاریخی دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در سفر یک روزه خود به استان ایلام،از نمایشگاه های مدرسه انقلاب مدارس دخترانه فاطمیه شهر ایلام، هنرستان دخترانه شرف شهرستان ملکشاهی، دبیرستان دخترانه  فاطمه زهرا (س) شهرستان ملکشاهی. و همچنین مدارس پسرانه غیرانتفاعی شریف و دبیرستان بعثت شهر ایلام بازدید کرد.

حسین تاریخی در این بازدید ها در غرفه‌های مختلف نمایشگاه های مدرسه انقلاب حضور یافت و با دانش‌آموزان درباره مسائل چهل سال گذشته انقلاب اسلامی و همچنین نقش اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در تداوم آرمان های انقلاب اسلامی بحث و گفت‌و‌گو کرد.

وی  خطاب به دانش آموزان این نمایشگاه ها گفت: « کاری که در این نمایشگاه ها می بینیم همت بلند آینده سازانی است که زنده بودن انقلاب اسلامی را به نسل های جوان و نوجوان این مرز و بوم نشان می دهد.

تاریخی با اشاره  به بیانیه مهم گام دوم انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: امسال در هشتمین دوره از برپایی این نمایشگاه ها، محتوای اصلی را بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی قرار دادیم چرا که ما معتقدیم این بیانیه  چراغ راه فعالیت های انقلابی و فرهنگی ما خواهد بود.

وی نمایشگاه های مدرسه انقلاب را نمود عینی زنده و بالنده بودن انقلاب در بین نسل نوجوان و جوانان امروز ما دانست و ضمن قدردانی از دانش آموزان، حضور پررنگ در راهپیمایی دشمن شکن 22 بهمن را از دانش آموزان خواستار شد.

از دیگر برنامه های دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان دیدار با نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه ایلام بود. حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار در این دیدار با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب، دهه مبارک فجر را از ایام الله ای خواند که همیشه در تاریخ زنده خواهد ماند.نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام همچنین به نقش دشمنان در کمک رنگ کردن جلوه دادن این انقلاب پرداخت و در این باره افزود: دشمنان سعی میکنند انقلاب را از یاد مردم ببرند؛ اما دهه فجر، انقلاب را به یاد مردم می آورد و آن عظمت و اراده را برای ملت ما متجسم می کند.

وی همچنین به نقش اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در ترویج روحیه انقلابی در بین دانش آموزان اشاره و در این خصوص یادآور شد: این تشکل بحمدالله  همواره توانسته است با ارائه برنامه های نو و تاثیرگذار به خوبی در سنگر مدارس ایفای نقش کند.

در این دیدار دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان نیز ضمن قدردانی از حجت الاسلام کریمی تبار، وجود نماینده ولی فقیه در استان را مایه ی برکت برای فعالین فرهنگی استان دانست.

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در مورد ویژه برنامه های اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در دهه فجر افزود: هشت سال است که برنامه اصلی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در دهه مبارک فجر برپایی نمایشگاه های مدرسه انقلاب  است که با محوریت حوادث و جریانات انقلاب اسلامی برگزار می شود. که امسال نیز در هشتمین دوره برپایی این نمایشگاه ها ما شاهد نقش دانش آموزان در ترویج فرهنگ انقلاب اسلامی هستیم.

 

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید