در هشتمین نشست تبیین آیه سال

دبیرکل اتحادیه گزارش عملکرد یک ساله را ارائه کرد

دبیرکل اتحادیه گزارش عملکرد یک ساله را ارائه کرد

 

 به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، حسین تاریخی، دبیرکل اتحادیه در همایش بر خط راه روشن 8، که با محور تبیین آیه سال 99 برگزار شد، ضمن تبریک سال نو و ایام باسعادت ماه شعبان، گفت: با توجه به شرایط حاکم کشور و رعایت نکات و موازین بهداشتی این همایش بصورت مجازی برگزار می گردد و از توفیق دیدار حضوری همکاران محترم محروم هستیم.

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، با اشاره به تمهید زیرساخت های مناسب در طول سال 98، اظهار کرد: امیدوار هستم در سال جهش تولید، ما هم در کنار همه دستگاه ها، سازمان ها و مجموعه هایی که مشغول فعالیت هستند بتوانیم در تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری، در حوزه های فرهنگی تولیدات مناسب و فاخری داشته باشیم و سال پرفروغ برای مجموعه انجمن های اسلامی باشد.

تاریخی با گرامیداشت یاد سردار سلیمانی و تاکید بر جاودان ماندن نام و یاد ایشان در دلها، گفت: امیدوارم ما هم توفیق داشته باشیم ادامه دهنده راه این سردار عزیز باشیم.

دبیرکل اتحادیه با اشاره به تقارن نشست با نیمه شعبان افزود: همانطور که این مجموعه عزیز ما از ابتدای شکل گیری با نام و یاد حضرت به وجود آمد و طبق جمله امام (ره): "انجمن های اسلامی شعبه ای از آن انجمن های تحت نظر حضرت ولی عصر (عج) هستند"، امیدواریم توانسته باشیم گام های موثری در جهت تقویت یارانی کار آمد برای آن حضرت(ع) برداشته باشیم.

وی با بیان اینکه تربیت یاران حضرت(ع) قطعا" باید شروعش از سن نوجوانی و در مقطع دانش آموزی باشد، تصریح کرد: مسئولیت انجمن اسلامی به عنوان تربیت افرادی که بتوانند توفیق سربازی برای حضرت(ع) را داشته باشند، فوق العاده مایه افتخار و ابهت برای مجموعه انجمن اسلامی است.

او با بیان اینکه در سال 98 با همکاری استان ها، اقدامات خوبی صورت گرفت، افزود: در حوزه های مختلف ساختار مدیریتی، فرهنگی تربیتی، علمی، سرمایه های انسانی، تعاملات و ارتباطات و اداری مالی اتفاقات خوبی را در کنار یکدیگر رقم زده ایم.

تاریخی با اشاره به اینکه در حوزه ساختار مدیریتی سه رویکرد در تصمیم گیری ها اتخاذ شد، عنوان کرد: اصلاحات ساختاری در مجموعه انجمن اسلامی، سیاست گذاری در توسعه و بهره مندی از فناوری های هوشمند و دیجیتال، و نظارت و راهبری ستاد مرکزی سه رویکرد مهم در حوزه ساختار مدیریتی در سال 98 بود.

تاریخی با اشاره به تغییرات در حوزه ساختاری، خاطر نشان کرد: تغییرات در ساختار سازمان نمای دفتر مرکزی، بازنمایی سازمان نمای استان ها، شهرستان ها و لایه های دانش آموزی ما اعم از قرارگاه ملی، قرارگاه استانی و حتی انجمن های اسلامی در مقاطع متوسطه اول و دوم که در مرحله نهایی بررسی در کمیسیون و شورای مرکزی می باشد، ورود در حوزه بین الملل و تشکیل قرارگاه بین الملل و جوان سازی بدنه مدیریتی اتحادیه استان ها را می توان از جمله اقدامات در این حوزه برشمرد.

دبیرکل اتحادیه ضمن تقدیر از دبیرخانه هیئت انصارالمهدی(عج) مستقر در استان چهارمحال و بختیاری، گفت: اتفاقات مثبتی در حوزه فعالسازی و تقویت هیئات دانش آموزی انصارالمهدی(عج) در استان ها رقم خورد و در این ایام نیز استان ها درخصوص تشکیل هیئت های مجازی اقدامات خوبی انجام دادند که درصدد هستیم با بررسی نسبت به برطرف کردن نواقص، این بخش را تقویت کنیم.

تاریخی با اشاره به اینکه همچون ادوار گذشته، امسال هشتمین دوره نمایشگاه های مدرسه انقلاب برگزار گردید، افزود: اجرای برنامه زنده تلویزیونی مدرسه انقلاب در مناسب ترین ساعت بازدید از شبکه امید تجربه متفاوتی برای تشکل بود که جا دارد از دوستان در شبکه امید هم تقدیر و تشکر کنیم.

دبیرکل اتحادیه با بیان اینکه ویژه برنامه چهل سالگی تشکل از جمله شناسایی بیش از 3500 پیشکسوت انجمن اسلامی، برگزاری نشست های عهد وفا در 14 استان، اجرای طرح تاریخ شفاهی یکی از مهمترین برنامه ها در سال 98 بود، اضافه کرد: در این راستا برگزاری همایش ملی نسل آفتاب با حضور 2 وزیر، آیت الله امامی کاشانی و نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه نشان از اوج افتخار و سرافرازی مجموعه اتحادیه را داشت که امیدوارم توانسته باشیم چهل سال فعالیت مجموعه را در حد شان مجموعه گرامی بداریم.

تاریخی واسپاری دبیرخانه بیانیه گام دوم در آموزش و پرورش به اتحادیه را یکی دیگر از توفیقات این مجموعه در سال 98 برشمرد و گفت: تدوین 4 سند محتوایی در حوزه نوجوان، جمع آوری بیش از 50 ایده دانش آموزی، تولید 5 محصول هنری رسانه ای از جمله اقدامات در این حوزه بود که موجب گردید سایر تشکل های دانش آموزی درخواست این محتواها را داشته باشند.

دبیرکل اتحادیه، تقویت چهره علمی مجموعه را یکی از دیگر از برنامه های اتحادیه در سال 98 دانست و تصریح کرد: تشکیل قرارگاه علمی با حضور تمامی معاونین، تغییرات جدی در موسسه علمی آینده سازان، آماده سازی سه زیر ساخت برای فعالیت های علم به ویژه در بستر مجازی است که در آینده نزدیک رونمایی خواهیم نمود از جمله اقدامات در این حوزه بود.

تاریخی، بهره مندی از ظرفیت سازمان ها و نهادها در اجرای فعالیت های مشترک با حفظ جایگاه عزت مدارانه و مستقلانه اتحادیه برای تامین منافع و برنامه های مجموعه را از اتفاقات مثبت در حوزه ارتباطات و تعاملات با سازمان ها قلمداد کرد و گفت: یکی از افتخارات این است که با همه محدودیت ها و فشار ها، مجموعه انجمن اسلامی نه تنها ذره ای از حجم فعالیت هایش کاسته نشد، بلکه به جد هم در حوزه کیفیت و هم در حوزه کمیت ما شاهد رشد خیره کننده ای بودیم که این حاصل نشد مگر به همت همه استان ها، انجمن های اسلامی که ان شالله ما هم قدردانشان هستیم و هم پشتیبانی خواهیم کرد.

 

دبیرکل اتحادیه در ادامه با برشمردن اقدامات در حوزه رسانه، گفت: بازتاب مناسب تر فعالیت های دانش آموزان مان در جراید و رسانه ها، توجه جدی به فضای مجازی، تشکیل کانال ها و صفحات در انواع مراجع مجازی مانند اینستاگرام، آپارات، بله و تغییرات در سایت رسمی انجمن اسلامی، افزایش تولیدات چند رسانه ای از جمله فعالیت های اتحادیه در حوزه رسانه بود.

تاریخی، با بیان اینکه در حوزه اداری مالی، اصلی ترین سیاست ما شفافیت، نظم دهی و انسجام بخشی بود، خاطر نشان کرد: افزایش بهره مندی از سربازان روحانی، پوشش بیمه تکمیلی، افزایش تعداد نیرو های مامور، ارائه گزارشی از وضعیت مالی توسط استان ها، بررسی حساب ها و اسناد مالی استان ها، احیاء صندوق قرض الحسنه، سامانه حضور و غیاب از جمله اقدامات در این حوزه بود.

دبیرکل اتحادیه با بیان تشکیل قریب به 12 هزار انجمن اسلامی در کشور، گفت: از این آمار به تفکیک 2228 انجمن اسلامی در مقطع متوسطه اول و 3416 انجمن اسلامی در مقطع متوسطه دوم دختران، 2290 انجمن اسلامی در مقطع متوسطه اول و 3537 انجمن اسلامی در مقطع متوسطه دوم پسران ثبت گردید که میانگین معدل اعضای ما در سال 98 در مقطع متوسطه اول 19/01 و در متوسطه دوم 18/26 بود.

تاریخی، درخصوص آمار شبکه پشتیبان، نیز عنوان کرد: در سال 98، 1094 نفر مربی، 480 نفر سرگروه داریم که 739 قرارگاه و 330 خیمه معرفت تشکیل شده است.

گفتنی است در ابتدای مراسم، گزارش جامع عملکرد یک ساله اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در قالب 257 صفحه، توسط دبیرکل به نماینده مقام معظم رهبری تقدیم شد.

 

 

 

 

 

 

 ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید