در حضور نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه:

امضاء تفاهم نامه همکاری اتحادیه و ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد

امضاء تفاهم نامه همکاری اتحادیه و ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، تفاهم نامه ای با موضوع همکاری اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان و ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در حضور حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه به امضاء رسید.
 
در این نشست دبیرکل اتحادیه ضمن تشکر از فراهم آمدن این جلسه با اشاره به فرمایش امام(ره) که فرمودند مساجد سنگر هستند، خاطرنشان کرد: رهبر حکیم انقلاب هم انجمن های اسلامی را سنگر توصیف کرد و این جلسه زمینه اتصال این دو سنگر را فراهم نموده است.

وی با بیان اینکه حضور معنادار اعضای اتحادیه در مساجد باید نتیجه مبارک این تفاهم نامه باشد، تصریح کرد: یافتن راهی برای حضور اعضای انجمن های اسلامی و دیگر دانش آموزان در مساجد کشور از دیگر نتایج این تفاهم نامه باید باشد.

تاریخی ادامه داد: امیدواریم این تفاهم نامه هویت جدیدی را که نشات گرفته از ماموریت‌های جدید انجمن اسلامی به عنوان مجموعه‌ای که بنا دارد با تمرکز بر روی فرهیختگان و نخبگان بتواند زمینه ساز تربیت نوجوانان تراز انقلاب اسلامی ایران که یک بخشی از تراز بودن انجمن اسلامی تعریف شده است را در نسبت با مساجد به عنوان اصلی ترین سنگر فکری و فرهنگی ایجاد نماید.

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: اعضای انجمن های اسلامی در کنار سنگر اصلی‌شان که مدرسه می باشد، باید بتوانند در مساجد هم حضور موثر پیدا کنند و در واقع فضای معرفتی مسجد به عنوان پشتوانه ای برنامه‌ها و کارهایشان را سر و سامان بدهند.
 
تاریخی، اضافه کرد: به یک مدلی رسیدیم با حفظ هویت دو مجموعه، بتوانیم هم افزایی و تعامل دانش آموز عزیز و نوجوانان را با مساجد و پایگاه‌های فرهنگی فکری تقویت کنیم.

حسین تاریخی با بیان اینکه این تفاهم نامه موجب برکت برای مجموعه دانش آموزان عزیزمان در سراسر کشور  خواهد شد، افزود: پیوند دانش آموزان با مسجد باعث یک اطمینان خاطر برای تولید محتوا و اتخاذ تصمیمات در راستای حفظ و تقویت نظام می گردد.

حجت الاسلام و المسلمین ارزانی، دبیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در این نشست با تاکید بر اینکه اگر بخواهیم در مسجد توفیق داشته باشیم باید ارتباط مسجد و مدرسه را که در فرمایشات مقام معظم رهبری هم به طور خاص به آن اشاره شده است تقویت کنیم، تصریح کرد: یکی از دغدغه های اصلی ما در این مدت این بوده است که رویکرد کانون ها را علاوه بر فعالیت در حوزه جوان و نوجوان، بخش کودک و نوجوان را فعال تر کنیم.
 
دبیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد، خانواده محور بودن فعالیت ها را یکی از اساسی ترین رویکردهای کانون دانست و گفت: تقویت ارتباط مسجد و خانواده، برنامه های کودکانه و نوجوان و تولید بسته‌های مختلف تربیتی آموزشی از جمله این اقدامات بوده است.
 
 

 ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید