با هدف انتشار مجدد نشریه آینده سازان:

جلسه شورای سیاست گذاری نشریه "آینده سازان برگزار شد

جلسه شورای سیاست گذاری نشریه "آینده سازان برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، جلسه شورای سیاست گذاری نشریه آینده سازان با حضور دبیرکل اتحادیه و جمعی از مدیران ستادی و مراکز اقماری برگزارشد.
 
این شورا که از مصوبات شورای مرکزی اتحادیه می باشد با هدف بررسی رویکرد، مدل ارائه نشریه و نظام محتوایی مورد نظر تشکیل گردید .
 
در این جلسه حسین تاریخی دبیرکل اتحادیه ضمن تاکید بر اهمیت مرجعیت تشکل در حوزه رسانه مکتوب تخصصی در حوزه نوجوان، ایجاد فرصت برای شکوفایی استعدادهای دانش آموزان را مهم تلقی کرده و براساس آن راه اندازی بخش آنلاین دانش آموزی را به‌عنوان اولویت اصلی مدنظر قرار دادند. 
 
 
نشریه آینده سازان در رویکرد جدید با توجه به سه مخاطب نخبگان و دست اندرکاران نظام تعلیم وتربیت، عموم دانش آموزان و اعضای انجمن اسلامی در سه قالب مکتوب، آنلاین و مجله تصویری تولید وتوزیع خواهد شد.
 
گفتنی است، نشریه‌ی جنبش دانش‌آموزی با عنوان " آینده سازان " اولین نشریه دانش‌آموزی کشور با سابقه انتشار 37 ساله و به عنوان یکی از قدیمی ترین نشریات فرهنگی توسط اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان منتشر می شد، که در سال های اخیر به دلایل مختلف انتشار آن موردی و متوقف شده بود.
 
این نشریه با رویکرد اجتماعی، سیاسی و علمی-فرهنگی منتشر شده و تا کنون دارای چند دوره انتشار بوده است که دوره اول از سال 1358 شروع می‌شود، در ابتدا با قطع روزنامه ای منتشر شد اما در سال 1361 به صورت مجله و در سال 1377 نام آن به "همکلاسی"  تغییر کرد.
 
 
نشریه آینده سازان از سال 1380 دوره جدیدی را آغاز کرد و دوباره با عنوان آینده سازان و در قطع بزرگتر به صورت هفته نامه منتشر شد و از سال 1382 مجدداً به صورت مجله و با فاصله انتشار دوهفتگی انتشار یافت.
 
آینده سازان حاوی مطالب مختلف ومتنوعی همچون قصه، شعر، مقاله، مطالب درسی، اخبار فرهنگی، اجتماعی، مصاحبه، مقاله سیاسی، سینمای کودک و نوجوان، تازه‌های ادب و هنر، مطالب ورزشی و بخش پاسخ به نامه ها بوده است.
 
 


ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید