اعضای قرارگاه ملی پسران:

روز قدس، روز نمایش لبیک یا خامنه ای نوجوانان دهه هشتادی

روز قدس، روز نمایش لبیک یا خامنه ای نوجوانان دهه هشتادی

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، اعضای قرارگاه ملی پسران، گزارشی از عملکرد خود در روز جهانی قدس ارائه کردند که مهمترین آن، نامه ای به رهبر معظم انقلاب بود. در این نامه ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس بر ادامه راه شهدای مقاومت تاکید شد. 

 

امسال روز قدس نشان داد آنجا که نوجوانان پای کار بیایند، کارهای بزرگ رقم می خورد و حرف رهبر بر زمین نمی ماند.

برخلاف تفکر بسیاری که گمان می‌برند دانش‌آموزان نباید وارد مسائل سیاسی و اجتماعی و... در جامعه شوند و تنها تمرکزشان باید روی کتاب و درس و مدرسه باشد، باید گفت اتفاقاً دانش‌آموزان و خصوصاً دانش‌آموزان نسل حاضر به خوبی از مسائل روز آگاهی دارند و این آگاهی و مشارکت به سهم  آنها در نظام تعلیم و تربیت به عنوان یک نیاز تعریف شده است. چنانچه در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، ساحت سیاسی و اجتماعی به عنوان یکی از ساحت‌های اساسی و در پی ایجاد دانش، مهارت، بلوغ، نگرش و ارزش‌هایی است که دانش‌آموزان را قادر می‌سازد به عنوان شهروند فعال و آگاه در جامعه مشارکت کنند.

دراین راستا تشکل های دانش‌آموزی و فعالیت‌هایشان در حوزه های مختلف همواره در امتداد یک فعالیت سیاسی و ایفای نقش اجتماعی دانش‌آموزان بوده است. به طوری که آنان را در کنار فعالیت های درسی، مهیای نقش‌های مهم‌تری در آینده خواهد کرد، فرآیندی که قطعاً در بلوغ اجتماعی، رشد فکری و نقش آفرینی آنان در آینده بسیار تاثیرگذار است.

برهمین اساس در روز جهانی قدس که به «روز حیات اسلام» هم تعبیر شده است، دانش آموزان به عنوان بخش مهمی از جامعه همواره حضوری فعالانه و مبتکرانه داشته اند. به خصوص امسال که به دلیل شیوع بیماری کرونا راهپیمایی های فیزیکی و عمومی ممنوع گردید، تشکل های دانش آموزی و در رأس آنها اعضای اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در سرتاسر کشور عمدتاً در فضای مجازی حضوری پررنگ داشتند، با لبیک به ندای رهبر و اجرای برنامه های مختلف، به روز قدس امسال حال و هوایی متفاوت بخشیدند.

در 32 استان کشور از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب، به پهنه ی ایران اسلامی، هر کدام از اعضای انجمن های اسلامی دانش آموزان مدارس در استان های مختلف سعی کردند به شیوه های مبتکرانه و متناسب با دنیای مجازی همراهی خودشان را با نوجوانان فلسطینی اعلام کنند و مشت محکمی به دهان رژیم اشغالگر قدس بزنند.

در کنار همه این موارد یک سری برنامه های کاملاً دانش آموزی با نقش آفرینی دانش آموزان از ایده تا اجرا برای روز قدس پیش بینی و اجرا شد. در همین زمینه سید امیررضا رضوی دبیر  قرارگاه ملی و عضو دانش آموز شورای مرکزی از 5 برنامه اصلی روز قدس اعضای قرارگاه ملی می گوید: دانش آموزان با ایجاد پویش دانش آموزی نحن ابناء الفلسطین با محوریت فعالیت در فضای مجازی و تولید و بازنشر محتوای رسانه ای به رزمایش استکبارستیزی پرداختند.

این منتخب دانش آموزی ادامه می دهد: پاسخ به شبهات دانش آموزان در مورد فلسطین در قالب صفحه مجازی برنامه دیگری بود که خیلی مورد استقبال نوجوانان قرار گرفت.

 

 

دبیر قرار گاه ملی می افزاید: مقایسه کرونا و رژیم غاصب صهیونیستی در قالب طرح «بدتر از کرونا» برنامه دیگری بود که با هدف نمایش جنایات رژیم اشغالگر قدس اجرا و در فضای مجازی منتشر شد.

این عضو شورای مرکزی ادامه داد: بازخوانی اندیشه های امام خمینی(ره) و حضرت آقا در مورد مسئله‌ فلسطین در قالب طرح «کلام امام» برنامه ای بود که با هدف آشنایی دانش آموزان با بیانات و نظرات امام(ره) و رهبر معظم انقلاب(دامت برکاته) اجرا شد.

رضوی در خاتمه می گوید: نگارش نامه به محضر حضرت آقا برای اعلام آمادگی در جبهه مقاومت و دفاع از حقوق مردم فلسطین مهم ترین ایده ای بود که به منظور اعلام لبیک به ندای رهبر توسط دانش آموزان عضو انجمن های اسلامی با مضمون ذیل تدوین و منتشر شد:

 

«بسم الله الرحمن الرحیم.

«الَّذینَ کَفَرُوا وَ صَدُّوا عَنْ سَبیلِ اللَّهِ أَضَلَّ أَعْمالَهُمْ.»

با عرض سلام و درود بیکران به پیشگاه ولی امر مسلمین جهان، حضرت آیت ا... العظمی الامام خامنه ای (مدظله العالی)

ضمن عرض احترام فراوان به محضر مبارکتان و آرزوی عافیت و سلامتی برای حضرتعالی، نامه پیش رویتان عریضه ای است که از جانب فرزندان شما در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان تنظیم و به محضر شما تقدیم گردیده است.

اکنون که ویروس منحوسی سلامتی تمام مردم دنیا و مردم عزیز کشورمان را به خطر انداخته و جان شماری از هموطنان عزیزمان را نیز گرفته است؛ ما هم برای ریشه کن شدن هرچه سریع تر این ویروس و به ثمر نشستن زحمات پزشکان و پرستاران زحمت کش میهنمان، از توفیق حضور پرشور راهپیمایی روز قدس نظیر سال های قبل محرومیم؛ اما نه تنها شیوع بیماری بلکه هیچ چیز دیگری باعث نخواهد شد، که ما دانش آموزان نسل چهارم انقلاب اسلامی وظیفه مان در دفاع از مظلوم و مسئله اول جهان اسلام را از یاد ببریم.

تا به اینجا حضرتعالی به عنوان یک پدر دلسوز و مهربان برای این ملت و به خصوص ما دانش آموزان انجمنی؛ پدری کرده اید.  ما اعضای  انجمن اسلامی آمادگی کامل خود را در راستای تحقق اهداف انقلاب اسلامی و همچنین آزادی قدس شریف به محضر مبارک حضرتعالی به عنوان رهبر مقاومت اعلام می داریم.

فرزندان شما با شعار «نحن ابناء الفلسطین» که با همت این افسران جوان جنگ نرم، فریادی محکم و کوبنده شده، به همگان ثابت کرده اند که هرگز این غده سرطانی که سال هاست بساط کودک کشی خود را در جهان پهن کرده را از یاد نمیبرند و به آنها هشداری دوباره داده اند، که هر جوان و نوجوان مسلمان در سرتاسر جهان، پای خون سردار رشید و عزیز جهان اسلام حاج قاسم سلیمانی؛ کنار ملت غیور فلسطین ایستاده است.

دیری نخواهد بود که قدس شریف به دست سپاه اسلام و به تقاص خون تمام شهدای آن به صاحبان اصلی خود بازخواهد گشت.

شایان ذکر است؛ نامه ارسالی محضر رهبر معظم انقلاب در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

همچنین همه انجمن های اسلامی در 32 استان کشور به مناسبت روز قدس بیانیه منتشر کردند، با اجرای سرود «ایران قوی» در برنامه «با کاروان انصار» در محله های کشور روح حماسه آفریندند. در برنامه «کرونا صهیون» با شخصیت سازی از چهره های منفور استکباری، یهودی و صهیونیستی و اجرای دابسمش های طنز توسط پسران و نمایش های دخترانه با عروسک های انگشتی روح شادی را به فضای مجازی آوردند و در برنامه «قدس در قاب رسانش» روح پلید جریان یهودی و صهیونیستی را از زبان مرضیه هاشمی و مازیار بیژنی به بحث گذاشتند.

در این میان برخی استان ها با شیوه ای خلاقانه و نوآورانه تری این برنامه ها را ارائه کردند، که تاثیرگذاری بیشتری در ذهن مخاطب دارد از جمله:

 

این اعضای اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان مرکزی بودند که در روز قدس ویدئویی جالب و خلاقانه از یک مسابقه بیست سوالی با نام «توی  جیب جا میشه؟!» راه انداختند و در پایان جواب سوال را سنگ که نماد مقاومت و انتفاضه فلسطین است گذاشتند، تا ذهن نوجوانان را نسبت به  نمادها و نشانه های مقاومت فلسطین حساس تر کنند.

اعضای انجمن های اسلامی دانش آموزان استان های خوزستان، تهران و همدان، با بازخوانی بخش هایی از بیانیه های دانش آموزی روز قدس توسط دانش آموزان دختران و پسران و انتشار آن در فضای مجازی روح تازه ای به بیانیه های روز قدس دمیدند.

اما، این دختران عضو انجمن اسلامی استان خوزستان بودند که به مناسبت روز جهانی قدس نمایش عروسکی را اجرا کردند و با انتشار آن در فضای مجازی آن را به تمامی مردم مظلوم فلسطین تقدیم کردند.

اعضای اتحادیه انجمن های اسلامی استان گلستان نیز در اقدامی خلاقانه، پیام های تصویری برای نوجوانان فلسطینی به زبان های مختلف ضبط و منتشر کردند.

 

دانش آموزان عضو انجمن های اسلامی استان خراسان جنوبی هم با تهیه و تولید کلیپ طنز آلود «انگشت های آلوده»، آیین روز قدس را گرامی داشتند و اعلام کردند ویروس کرونا صهیون را شکست داده و از صحنه روزگار پاک خواهیم کرد.

در قزوین، با رعایت فاصله گذاری اجتماعی، گعده نوجوانانه به همراه جلسه پرسش و پاسخ  به سوالات درباره مساله فلسطین (سازش یا مقاومت ) تشکیل شد.

اجرای سرود جمعی ایران قوی در برنامه با کاروان انصار توسط پسران انجمن های اسلامی استان های قم، تهران، یزد، لرستان، آذربایجان غربی و...، حال و هوایی متفاوت به لحظه های افطار این استان ها آورد.

سایر استان ها نیز در بعد از ظهر شنبه  3خرداد کاروان های انصار خود را تشکیل دادند و همزمان با آزادسازی  خرمشهر، ندای دفاع از قدس و آزادی قدس را سر دادند.

 

همچنین پخش زنده ویژه برنامه روز قدس در برنامه «آفتاب ضیافت» استان یزد در بعد ازظهر شنبه 3خرداد از طرف دانش آموزان مبارز با رژیم صهیونیستی با دانش آموزی از کشورعراق برگزار شد.

امسال روز قدس در سرتاسر ایران این بچه های انجمن اسلامی بودند که در نقش مجاهدان سایبری با اجرای برنامه های مختلف و انتشار آن و نشر هشتک های مختلف روز قدس را پاس داشتند. هر کس آمد تا به رژیم اشغالگر قدس بگوید در گام دوم انقلاب به زودی در قدس نماز خواهیم خواند.

 

 ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید