حسین تاریخی دبیرکل اتحادیه:

دشمن از همه توان و ابزارش استفاده میکند تا فرصت تامل ،تفکر و تدبر را از دانش آموز ما بگیرد

دشمن از همه توان و ابزارش استفاده میکند تا فرصت تامل ،تفکر و تدبر را از دانش آموز ما بگیرد

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، حسین تاریخی "دبیرکل اتحادیه"، در این مراسم ضمن تقدیر از زحمات مربیان، گفت: یکی از عناصر بسیار ویژه ما در تشکل، شبکه پشتیبان است که با تمام سختی ها موجود با خلوص نیت به ایفای نقش می پردازند.
تاریخی با بیان اینکه وظیفه خطیر ارتباط با دانش آموزان و رصد مسائل و مشکلات آنها بر عهده مربیان می باشد، افزود: این عزیزان ضمن بررسی مسائل حوزه دانش آموزی در جهت رفع آنها به صورت ویژه همت می کنند.
 
دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، انجام فعالیت های معرفتی و تشکیلاتی را یکی از خصیصه های مشهور اتحادیه عنوان کرد و ادامه داد: بر حسب سابقه و قدمت، انجمن اسلامی پایگاه اصلی مبارزات فکری در عرصه مدرسه در دوران قبل و بعد انقلاب بوده و هست. به این معنا که مسئولیت تغذیه فکری دانش آموزان و تلاش برای انجام صحیح این مسئولیت از رسالت های اصلی اتحادیه می باشد.
 
تاریخی با اشاره به مبارزات فکری مجموعه انجمن اسلامی در ادوار مختلف، گفت: مباحثه بین مجموعه انجمن اسلامی و دیگر تفکرات در روند پیروزی انقلاب نقش موثری داشت. همچنین بعد از انقلاب در مواجهه با تفکرات منافقین و بعدتر در ایام اعزام به جبهه و تا کنون به تناسب مقتضیات زمان ایفای نقش نموده است.


 
وی، انجمن اسلامی را مبدا شکل گیری اندیشه ها و تفکرهای معرفتی دانست و تصریح کرد: دانش آموزان انجمن اسلامی باید توانایی لازم برای مذاکره، مباحثه و گفتگو در مسائل اندیشه ای را داشته باشند.
 
دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با بیان اینکه از دشمن هر فرصتی برای منحرف کردن ذهن نوجوانان و جوانان ما بهره می گیرد، خاطرنشان داشت : دشمن با مدل های مختلف به ویژه ابزارهای رسانه ای به دنبال این است که فرصت تعامل، تفکر و تدبر را از دانش آموزان سلب کند و به این نتیجه رسیده است که اگر بتوانند عقبه اندیشه و مبنایی دانش آموزان را مورد حمله قرار دهند، در ادامه مسیر راحت تر به مقصود خود خواهند رسید.
 
وی با بیان اینکه دشمن از هر فرصتی برای منحرف کردن ذهن نوجوانان و جوانان ما بهره می گیرد، خاطرنشان کرد: دشمن با مدل های مختلف به ویژه ابزارهای رسانه ای به دنبال این است که فرصت تعامل، تفکر و تدبر را از دانش آموزان سلب کند و به این نتیجه رسیده است که اگر بتوانند عقبه اندیشه و مبنایی دانش آموزان را مورد حمله قرار دهند، در ادامه مسیر راحت تر به مقصود خود خواهند رسید.
 
تاریخی با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری های بسیار جدی در این عرصه صورت می پذیرد، افزود: ویژکی های نوجوانان ما به لحاظ غلبه هیجانی و نیازهای روانی و عاطفی هم مزید بر آن است که تحت تاثیر این امواج قرار گیرد و همراهی و همگرایی داشته باشد.
 
وی، نقش انجمن اسلامی را برای تقویت تغذیه و پشتیبانی فکری از دانش آموزان بسیار مهم و پررنگ خواند و گفت: به روز بودن و به هنگام عمل کردن برای ما بسیار موضوعیت دارد و باید بتوانیم متناسب با نیازها و ویژگی های نوجوانان، ماموریت خودمان را در یک مسیر محکم و قابل اطمینان به پیش ببریم.
 
دبیرکل اتحادیه با تاکید بر اینکه بار اصلی این مسئولیت الان بر دوش شما عزیزان به عنوان شبکه پشتیبان و مربی می باشد، گفت: مربی، کمک مربی و یا سرگروه انتقال دهنده محتوا و مسائل دانش آموزان در رده های مختلف می باشد و توقع این است که شبکه پشتیبان و مربی خودش دچار اختلال شبهه و سوال در مواجهه با دانش آموز نباشد. اگر شبکه پشتیبان دچار اشکال باشد نمی‌توان توقع داشت که زیرمجموعه و تربیت یافتگان مقاوم در برابر شبهات و هجمه ها باشند. این امر مستلزم این است که شبکه پشتیبان از یک استحکام بسیار بالایی برخوردار باشد تا در مواجهه با دانش آموز بتواند توان پاسخگویی داشته باشد.
 
تاریخی با بیان اینکه به همت معاونت آموزش و در حوزه سازماندهی در حال تدارک برنامه هایی برای توانمندسازی مربیان هستیم، افزود: تشخیص نیازها و استفاده از ابزار کارآمد با بهره گیری از تجربیات موفق و محتواهای قابل اتکا و اساتید برجسته مجموعه های دیگر در دستور کار قرار گرفته است.
 
 
وی، ارتقاء و تقویت تولیدات داخلی مجموعه را گام بعدی عنوان کرد و گفت: منظومه فکری، سیر فکری تربیتی از تولیدات محتوایی بسیار جامع و متقنی است که مورد تقدیر بسیاری از اندیشمندان قرار گرفته است از جمله این موارد است. همچنین طرح درس هایی که ذیل آن تولید شده است که از حیث انتخاب سرفصل موضوعات و اولویت بندی بسیار فاخر است.
 
تاریخی از ایجاد سامانه جامع آموزشی بعنوان گامی دیگر برای توانمندسازی شبکه پشتیان نام برد و گفت: امیدواریم بتوانیم نقاط همکاری متقابل را برقرار کنیم و از نزدیک با مسائل و مشکلات شما بیشتر آشنا شویم و به سرعت مشکلات را برطرف کنیم.
 
دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در پایان تاکید کرد: ارتباط و تعامل با دانش آموزان را با توجه به محدودیت های موجود فعلی تقویت کنید تا شاهد افتخارات دیگری در کنار یکدیگر باشیم.
 
لازم به ذکر است دوره آموزشی مجازی تربیت مربی معارفی از 6 خرداد به مدت 30 روز با محور تدریس 3 کتاب معرفت شناسی، انسان شناسی و جهان شناسی خداشناسی در قالب 24 ساعت آموزشی و به همراه آزمون های تستی و تشریحی در حال برگزاری است.
گفتنی است در پایان ضمن اعطای گواهینامه شرکت در دوره، از برگزیدگان دوره با اهدای جوایز ارزنده ای تجلیل خواهد شد.


ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید