دبیرکل اتحادیه در دیدار با رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور:

اعلام آمادگی اتحادیه برای حضور در مدارس ایرانی خارج از کشور

اعلام آمادگی اتحادیه برای حضور در مدارس ایرانی خارج از کشور

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، حسین تاریخی دبیرکل اتحادیه با رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشوروزارت آموزش و پرورش دیدار و گفتگو کرد.
 
تاریخی ماموریت اتحادیه را تمرکز بر روی نخبگان دانست و افزود: نیرو سازی برای انقلاب اسلامی از بزرگترین اهداف این تشکل است و از همان ابتدای شکل گیری به دنبال تربیت توام با آموزش و تحصیل بوده تا  باعث شکل گیری این تفکر نشود که کسانی که کار فرهنگی می کنند، درس نمی خوانند.
 
وی همچنین با موثر دانستن نقش دانش آموزان (مقطع متوسطه) در راهبری و هدایت همسالان خود گفت: تلاش کردیم تا دانش آموزان در هر موقعیتی که در مدرسه هستند نسبت به اموری که به آن ها واگذار می شود احساس مسئولیت کنند و بتوانند با استعداد هایی که دارند خودشان را محک بزنند.
 
تاریخی افزود: در این میان وظیفه ما چارچوب گذاری منطقی و کمک به تصمیمات آن ها است و با ارائه آموزش و مهارت های معرفتی و علمی آموزشی  بتوانند در مرحله اجرا به نتایج خوبی دست یابند.
 
دبیرکل اتحادیه ضمن معرفی منظومه فکری تربیتی با پشتوانه سندی مرکز تبلیغی آینده سازان قم بیان کرد: این اثر جزو اسناد بالادستی و معتبر ما است که بسیار با سند تحول مطابقت دارد و به دانش آموزان از مقطع  هشتم تا یازدهم این امکان را می دهد تا بتوانند در مسیر فکری تربیتی از شیوه ای منسجم برخوردار شوند.
 
وی گفت: بستر ارائه این سیر، اردو های طلایه داران است که دانش آموزان در طی سال با شرکت در این اردو ها تحت تعالیم مربیان قرار خواهند گرفت.
 
حسین تاریخی با معرفی بخش مهارتی آموزش ها، به تقویت روحیه مدیریت، رهبری و کار گروهی اشاره کرد و گفت: دانش آموزان دراین زمینه برنامه های همچون برگزاری نمایشگاه های مدرسه انقلاب که تاریخ انقلاب اسلامی را روایت گری میکنند و جشنواره رسانش که ناظر به فعالیت های رسانه ای دانش آموزان با استفاده از ابزار تخصصی است را اجرا میکنند.
 
دبیرکل اتحادیه با معرفی بخش علمی آموزشی در قالب موسسه علمی آینده سازان که پشتوانه درسی و تحصیلی دانش آموزان را بر عهده دارد گفت: بر این اساس در کنکور سال گذشته 70 نفر از دانش آموزان عضو انجمن اسلامی رتبه 3 رقمی کشور را کسب کرده اند.
 
در بخش دیگری از این دیدار حسین تاریخی به اهمیت جایگاه و نقش اردو اشاره کرد و افزود: برگزاری اردو و قرارگرفتن دانش آموزان در فضای اردوگاهی و نحوه  یادگیری و آموزش از مربی از ابزار های کار آمد کار تربیتی است و همواره خاطره ای شیرین در ذهن آن ها باقی می ماند البته علی رغم وجود مشکلاتی که برای برگزاری این اردو ها داشتیم، توانسته ایم تعداد قابل توجهی را برگزار کنیم.
 
غلامرضا کریمی رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش، ارائه طرح "شبکه مدارس صلح و دوستی کشور های اسلامی" را بسیار کار آمد بر شمرد و با تاکید بر همکاری اتحادیه در این طرح افزود: یکی از مهارت های دانش آموزان در قرن جدید تعامل در فضای بین المللی است و با این رویکرد می توان کارگاه های آموزشی و نشست های برگزار شده را با مدارس خارج از کشور به اشتراک گذاشت.
 
 
 در پایان این دیدار غلامرضا کریمی ضمن ابراز خرسندی از تعامل با مجموعه اتحادیه افزود: آمادگی داریم تا در کنار تیم های حرفه ای شما  و اشتراک گذاری تجربیات و بومی سازی پروژه های فرهنگی تربیتی که در سطح بین المللی است، بتوانیم آن ها را عملیاتی کنیم. 
 
 
 
 
 
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید