با حضور دبیر کل اتحادیه در استان کرمان:

دبیرخانه فضای مجازی و سواد رسانه ای اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان کشور در استان کرمان افتتاح شد

دبیرخانه فضای مجازی و سواد رسانه ای اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان کشور در استان کرمان افتتاح شد

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، حسین تاریخی در آئین افتتاحیه دبیرخانه فضای مجازی و سواد رسانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان کشور در کرمان با تبریک دهه کرامت و میلاد حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) اظهار داشت: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی استان کرمان سابقه خوبی در حویه فضای مجازی داشته و امروز دبیرخانه فضای مجازی و سوادرسانه در کرمان افتتاح می‌شود.
 
 
وی با بیان اینکه با  فعال‌شدن این دبیرخانه انتظار داریم اتفاقات خوبی را شاهد باشیم گفت: اهمیت، جایگاه و میزان تاثیرگذاری فضای مجازی به ویژه برای نسل جوان بسیار مهم بوده و بر کسی پوشیده نیست.
 
 در این جلسه دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی گفت: فاصله زیادی تا رسیدن به شبکه ملی اطلاعات داریم و مسئولان در این ارتباط کوتاهی کردند.
 
وی با بیان اینکه با  فعال‌شدن این دبیرخانه انتظار داریم اتفاقات خوبی را شاهد باشیم گفت: اهمیت، جایگاه و میزان تاثیرگذاری فضای مجازی به ویژه برای نسل جوان بسیار مهم بوده و بر کسی پوشیده نیست.
 
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی با بیان اینکه ساده انگارانه است که تصور کنیم نباید فرصت حداکثری استفاده دانش‌آموزان از فضای مجازی را فراهم کنیم افزود: فضای مجازی قسمتی از پازل روحی همه اقشار جامعه محسوب می‌شود و در حال حاضر نیز روز به روز نقش آن بیشتر شده و در حال تبدیل شدن به یک فضای حقیقی در زندگی و مناسبات اجتماعی جامعه است.
 
 
وی با اشاره به اینکه این فضا باید تقویت و پررنگ شده و هوشمندانه با آن روبه‌رو شد تصریح کرد: هر گونه غفلت، کوتاهی و قصور در این ارتباط بخشی از زندگی ما را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.
 
تاریخی با ابراز اینکه شیوع ویروس کرونا در جامعه بستری را فراهم کرد تا کسانی نسبت به این مسئله کوتاهی‌هایی داشتند به واسطه جبر روزگار با شیب تندی در این مسیر قرار بگیرند و با آن مواجه شوند گفت: در دستور کار جدی ما با 40 سال تجربه در حوزه نوجوانان صیانت بخشی در مواجه با فضای مجازی برای دانش آموزان است.
 
وی با تاکید بر اینکه باید دانش آموزان را مجهز، مطلع و با سواد کنیم تا از تهدیدات، فرصت‌ها و اختلالات این فضا مطلع بوده و با آگاهی با آن مواجه شوند افزود: در فضای مجازی قواعد بازی کردن بسیار پیچیده‌تر و خطرناک‌تر از فضای حقیقی است و نمی‌توان توقع داشت بدون اطلاع از قواعد و قوانین و چشم و گوش بسته وارد این فضا شد.
 
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی با بیان اینکه داشتن سواد رسانه رسیدن به اهداف را در این حوزه سرعت می‌دهد گفت: نمی‌خواهیم بهره‌مندی از این فضا را محدود کنیم بلکه اعتقاد داریم بهره‌مندی ما از این فضا باید حداکثری باشد.
 
 
وی با بیان اینکه بی‌غیرتی است که از فضای مجازی مشمول حمله‌ها و آسیب‌های آن شده اما از امکانات آن بهره‌مند نشویم و مقاصد خود را به وسیله آن محقق نکنیم افزود: از این رو صیانت بخشی، آگاهی بخشی و مجهز کردن نوجوانان برای ورود به این عرصه ضروری است.
 
تاریخی با بیان اینکه دشمنان از این فضا بر علیه ما سوء استفاده می‌کنند و ما نیز باید از این فضا در برابر آنها استفاده کنیم گفت: صیانت بخشی دانش آموزان ما را مجهز می‌کند و باید جدی گرفته شود.
 
وی با اشاره به لزوم افزایش بهره‌وری و کارآمدی فضای مجازی گفت: برای عرض اندام در برابر رقبا باید سازو کاری برای تامین، تولید و عرضه محتوا داشته باشیم که متاسفانه در این سه محور خلاها و عقب ماندگی‌هایی در کشور وجود دارد که باید آنها را جبران کرد.
 
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی با بیان اینکه نحوه عرضه محتوا بسیار اهمیت دارد که تاکنون نادیده گرفته شده است افزود: محتواهای فاخر و جذاب زیادی وجود دارد که نتوانستیم به دست مصرف کننده برسانیم که نیازمند هوشمندی و مجهز شدن در این عرصه داریم.
 
 
وی با بیان اینکه یکی دیگر از وظایف دبیرخانه فضای مجازی و سواد رسانه مطالبه‌گری است گفت: ما متولی زیرساخت‌های فضای مجازی نیستیم و در این ارتباط مسئولان باید پاسخگو باشند اما وظیفه داریم مطالبه گری جدی از مسئولانی داشته باشیم که در این ارتباط کوتاهی کردند.
 
تاریخی با اشاره به اینکه شبکه ملی اطلاعات مطالبه جدی مقام معظم رهبری و ما فاصله زیادی از آن داریم تصریح کرد: دست و پا زدن در پلتفرم‌های دیگران انرژی زیادی از ما می‌گیرد.
 
در این ابتدای جلسه مهران شیخی رئیس رییس شورای مرکزی اتحادیه، افتتاح دبیرخانه فضای مجازی و سواد رسانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان کشور در استان کرمان را اعتماد دفتر مرکزی به استان کرمان برای سپردن این مسئولیت دانست و اظهار داشت: در حوزه فضای مجازی و جنگ نوین بستری فراهم شده امیدواریم بتوانیم نقش آفرینی موثری در آن داشته باشیم.
 
وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب بر فعالیت در حوزه فضای مجازی و جنگ نوین تاکید دارند افزود: اقدمات انجام شده در راستای این تاکیدات رهبر معظم انقلاب است.
 
‌جلالی با اشاره به اینکه قبل از شیوع ویروس کرونا و در ایام دهه فجر دانش آموزان استان کرمان پرچمدار انقلاب در کف مدارس بودند افزود: امروز اختتامیه مدرسه انقلاب را نیز داریم تا از فعالیت تعداد از مدارس منتخب در سال 98 تجلیل شود.
 
 
در این مراسم رحمان جلالی  با بیان اینکه باید نوع نگاه و نگرش نوجوانان به فضای مجازی را تغییر داد اظهار داشت: در مواجهه با فضای مجازی به مهارت سواد رسانه نیاز داریم.
 
رئیس شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان با بیان اینکه دشمن جنگ رسانه‌ای را جنگی برای تسخیر قلب‌ها و ذهن‌ها می‌داند گفت: باید توجه ویژه‌ای به جنگ نرم داشته باشی و بدانید که دشمنان ایرانی‌ها را استاد عملیات روانی و اطلاعاتی می‌دانند و توجه ویژه‌ای به ما دارند و تمام راهبردهای رسانه‌ای آنها برای تسخیر قلب‌ها و ذهن‌های ماست.
گفتنی است دبیرخانه فضای مجازی و سواد رسانه ای به عنوان دبیرخانه جدید الورود از اردیبهشت ماه سال جاری در استان کرمان و به ریاست مسئول اتحادیه استان آغاز گردیده است.
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید