دبیرکل اتحادیه در نشست برخط مسئولین اتحادیه استان ها خبر داد:

فعالسازی اتحادیه شهرستان ها از اولویت های اصلی در سال جاری است

فعالسازی اتحادیه شهرستان ها  از اولویت های اصلی در سال جاری است
 
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، در نشست برخط مسئولین اتحادیه استان ها حسین تاریخی دبیرکل اتحادیه ضمن گرامیداشت سالروز حادثه هفتم تیر و شهادت شهید بهشتی و همچنین تبریک ایام دهه کرامت و سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) و امام رضا (ع) و آرزوی برکت و سلامتی برای اعضای اتحادیه انجمن های اسلامی گفت: شهید بهشتی، اسوه تشکیلاتی انقلاب اسلامی بود و امیدواریم ما نیز در راه انقلاب اسلامی بتوانیم افرادی کار آمد و شاخص تربیت کنیم و کمکی باشیم برای این انقلاب و تمدن نوین اسلامی. 
 
حسین تاریخی با موثر دانستن بروز بیماری کرونا بر معادلات و اجرای برنامه های از قبل پیش بینی شده گفت: این شرایط برنامه های ما را دچار تغییر و تحول کرده است اما با همت شما همکاران و ابتکار و خلاقیتی که به خرج دادید، شاهد اجرای و تاثیر گذاری برنامه های خوب و متنوعی در عرصه های کار دانش آموزی و اتحادیه هستیم.
 
دبیرکل اتحادیه با توجه به نقش مهم مسئولین شهرستان خطاب به مسئولین اتحادیه استان ها گفت: نسبت به فعال سازی شهرستان ها با محوریت مسئول شهرستان الطفات و تمرکز بیشتری داشته باشند زیرا در ساختار شبکه پشتیبان و ورود به متوسطه اول و دوم و قراردادن سرگروه و کمک مربی نیاز به شخصیتی مستقر و قابل اعتماد در شهرستان که بتواند سرخط اتفاقات تربیتی را رقم بزند، تا به واسطه او یک خط ارتباطی منسجم، مستمر و قابل اتکا برقرار کنیم.
 
حسین تاریخی برنامه ریزی و تولید محتوای آموزشی برای مربیان، کمک مربیان و سرگروه ها را از ضروریات کار شبکه پشتیبان دانست و افزود: نمیتوان فقط به تغذیه محتوای بسته های آموزشی برای این عزیزان اکتفا کرد و باید ساز و کار بهینه برای فعال کردن این ساختار را داشته باشیم، با در نظر گرفتن جمیع تجارب سال های گذشته و بازدید های میدانی از عملکرد شبکه پشتیبان به این جمع بندی رسیدیم که بر روی رده مسئول شهرستان تمرکز جدی تری داشته باشیم.
 
دبیرکل اتحادیه اتجمن های اسلامی دانش آموزان از اجرایی شدن خدمات و پشتیبانی به شهرستان ها در تیرماه خبر داد و گفت: مکانیزم جدیدی را برای توجه بیشتر به شبکه پشتیبان در سه سطح در نظر گرفتیم که اولا، پیش بینی هزینه اولیه برای ایاب و ذهاب، ارتباطات تلفنی و پذیرایی جلسات قرارگاه ها است .
 
وی افزود: با اجرای این طرح حدود 11،500 انجمن اسلامی تحت پوشش قرار خواهند گرفت و حدود 500 تا 700 انجمن اسلامی که در واقع  شهرستان هایی است که زیر 7 انجمن تحت پوشش این طرح نیستند.
 
تاریخی در ادامه افزود: شهرستان هایی که بیش از 40 انجمن اسلامی دارند علاوه بر طرح اول حمایت های دیگری نیز از آن ها خواهد شد.
 
دببرکل اتحادیه با مهم برشمردن اردوی طلایه داران و اهمیت آن به لحاظ آشنایی و آمادگی دانش آموزان با ساختار و شرح وظایف اتحادیه گفت: برگزاری اردو طلایه داران به سبک قدیم و حضور فیزیکی دانش آموزان وجود ندارد و این مسئله بخاطر سلامت خود دانش آموزان است اما تا جایی که مجوز لازم برای برگزاری اردو داده می شود این برنامه اجرا خواهد شد.
 
حسین تاریخی با توجه به شرایط خاص آموزشی و برگزاری کلاس های درس در سال جاری گفت:  پیش بینی ها در خصوص بازگشایی و شروع سال تحصیلی از 15 شهریور تا تا پایان آبان ماه و تبع آن مجددا در آذر ماه به حالت نیمه تعطیل و تعطیل در خواهد آمد، بنابر این پایان شهریور مهر و آبان قطعا برای ما ایام طلایی است و عضو گیری، شناسایی و تشکیل هسته های دانش آموزی در همین ایام کوتاه باید اتفاق بی افتد. البته این نافی عملکرد ما در فضای مجازی چه برای عضو گیری و چه برای اجرای برنامه نیست.
 
گفتنی است جلسات برخط مسئول استان ها با کادر دفتر مرکزی و دبیرکل محترم به صورت ماهانه و با بررسی مسائل جاری تشکل به صورت هم اندیشی برگزار می گردد.


ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید