در آستانه عید غدیر خم:

بارش نشاط نوجوانانه با پویش میزبانی به توان میلیون در محله های سراسر کشور

بارش نشاط نوجوانانه با پویش میزبانی به توان میلیون در محله های سراسر کشور

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، حسین تاریخی دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، پویش ها و برنامه های ملی این تشکل دانش آموزی در عید غدیر را اعلام کرد و گفت همزمان با هفته امامت و ولایت و عید سعید غدیر پویش ها و برنامه های ملی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با عنوان میزبانی به توان یک میلیون با نقش آفرینی دانش آموزان و نوجوانان دختر و پسر در سراسر کشور برگزار می شود.
 
وی با تشریح اهداف این پویش از نقش آفرینی دانش آموزان در عید غدیر خبر داد و گفت: هدف از اجرای این پویش ها، ترویج نشاط و شادی و روحیه همدلانه در جامعه از طریق مناسک سازی غدیر بر اساس سیره عملی و نظری اهل بیت (ع) از طریق نقش سپاری به دانش آموزان است که از عید قربان تا عید غدیر با همکاری موسسه فرهنگی موج همراه نور( باد صبا ) و دیگر مجموعه های فرهنگی خصوصی برگزار می شود. 
پویش میزبانی به توان یک میلیون
تاریخی با تأکید بر طراحی پویش های غدیر بر اساس احادیث و سیره عملی اهل بیت(ع) از اجرای پویش میزبانی به توان یک میلیون در سراسر کشور خبر داد و گفت:  این پویش بر اساس حدیثی از امام صادق (ع) که می فرمایند:« غذا دادن به یک مومن در روز عید غدیر ثواب اطعام یک میلیون پیامبر و صدیق و یک میلیون شهید و یک میلیون فرد صالح در حرم خداوند را دارد.» طراحی و نامگذاری شده است، و در قالب مواسات و با یک مشارکت همگانی در سراسر کشور اجرا خواهد شد. 
 
وی افزود: علاقمندان می توانند برای مشارکت در این پویش با مراجعه به سایت میزبان غدیر به آدرس http://mizbaneqadir.ir/  و یا شماره گیری کد دستوری #880*در دو بخش مشارکت خدمت و یا مشارکت مالی شرکت نمایند.
دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با تشریح بخش های این پویش گفت: در بخش مشارکت خدمت، سه گزینه ی توزیع غذا، پخت غذا در منزل و تهیه اقلام غذایی و در بخش مشارکت مالی، دو گزینه ی انتخاب غذا و شربت برای علاقمندان موجود است و می توانند با انتخاب یک شهر، عیدانه ها یا نذورات خود را جهت توزیع در آن شهر تعیین نمایند و یا به یک خدمت مومنانه غدیری در شهر بپردازند.
 
وی با اشاره به اینکه این پویش از روز عید قربان آغاز شده و تا20 مردادماه ادامه دارد تشریح کرد، کلیه کمک های مردمی در بخش غذا، شربت و اقلام در بسته¬بندی های مناسب و کاملاً بهداشتی آماده اهداء می گردد که توسط کاروان های دوچرخه سواری خادمین دانش آموز غدیر در بین خانواده های کم برخوردار محله های سراسر کشور در روز عید غدیر توزیع خواهد شد. 
 
این مقام مسئول همچنان خاطر نشان کرد که همه ارکان اتحادیه در کشور آماده این رزمایش شادمانه و همدلی هستند و از شنبه همزمان با عید غدیر این عملیات را آغاز می نمایند.
 
پوستر پویش میزبانی به توان یک میلیون را از اینجا:
 

 
 
 
 
 
 
 
پویانگاشت(موشن گرافی) پویش را از  اینجا ببینید.
 
 
نشاط نوجوانانه با کاروان های دوچرخه سواری خادمین دانش آموز غدیر در محله
تاریخی در ادامه از ارائه خدمت اجتماعی توسط دانش آموزان در قالب کاروان های دوچرخه سواری خادمین دانش آموز غدیر خبر داد و گفت: کاروان های دوچرخه سواری خادمین دانش آموز غدیر، با هدف ارائه خدمت اجتماعی نوجوانانه در محله تشکیل می شوند که با رعایت تمامی پروتکل¬های بهداشتی و صیانت از احترام و ارزش خانواده های نیازمند، به عنوان خادم غدیر، عیدانه های میزبانی به توان میلیون را در روز عید غدیر به آنان اهدا می کنند و با اجرا و همخوانی سرودهای غدیری، فضای معنوی و نشاط را به محلات و شهرها می آورند.
تابش رنگین کمان نشاط با پویش شربت های رنگی در محله های سراسر کشور
دبیر کل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در ادامه از اجرای پویش شربت¬های رنگی در محله های سراسر کشور خبر داد و گفت، این پویش با هدف استفاده حداکثری از هنرهای خانگی و پوشش محلی احسان غدیر طراحی شده است و علاقمندان می توانند انواع شربت های رنگی بومی، محلی و... را به صورت خانگی تولید کرده و جهت بسته بندی و توزیع به دفاتر شهری اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان تحویل دهند. 
 
وی با تأکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در این پویش افزود: با رعایت پروتکل¬های بهداشتی شربت های تهیه شده بسته بندی می شود و توسط کاروان های گروهی دوچرخه سواران، در بین مردم محلات هر شهر توزیع می گردند.
حمایت از برنامه های ابتکاری عید غدیر در پویش 18، 19، 20
تاریخی در ادامه ضمن تأکید بر تقارن تاریخ شمسی و قمری عید غدیر امسال از طراحی پویش 18، 19، 20 خبر داد و تشریح کرد: امسال روز عید غدیر مورخ هجدهم مردادماه و هجدهم ذی¬الحجه است و بر اساس این تقارن پویش 18، 19، 20 جهت حمایت از برنامه های ابتکاری عید غدیر در سراسر کشور طراحی شده است. 
وی افزود: در این پویش دانش آموزان می توانند کلیه تجربه های خاص و فعالیت¬های ابتکاری عید غدیر در خانواده، محله و یا شهر خود را  در قالب عکس و فیلم¬های دانش¬آموزی به آیدی ادمین @mizbaneqadir1 ارسال نمایند. 
 
تاریخی خاطر نشان کرد: به بهترین آثار ارسالی جوایزی نفیس اهدا خواهد شد. 
دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در خاتمه ضمن دعوت از کلیه دانش آموزان سراسر کشور و خانواده ها برای مشارکت در پویش میزبانی به توان یک میلیون گفت: علاقمندان جهت مشارکت و کسب اطلاعات بیشتر برای مشارکت در این پویش می توانند به صفحه مجازی عملیات غدیر در اپلیکیشن باد صبا و شبکه های اجتماعی  به آدرس @mizbane_qadir مراجعه نمایند و با مشارکت در این برنامه ها میزبان هموطنان خود در عید غدیر خم باشند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید