دانش آموزان انجمنی، یک صدا همراه با ملت امام حسین(ع)

هیئت دانش آموزی انصار المهدی(عج)، تنور تشکیلاتی

هیئت دانش آموزی انصار المهدی(عج)، تنور تشکیلاتی
 
 
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، در گفتگویی صمیمی با چند تن از مسئولان اتحادیه استان از حال و هوای هیئت های دانش آموزی انصار المهدی(عج) باخبر شدیم.
 
سید علیرضا امین یزدی مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان خراسان رضوی در این مصاحبه گفت: خوشبختانه هیئت انصار المهدی(عج) خراسان رضوی در حرم مطهر رضوی، صحن گوهر شاد برگزار شد و به لحاظ برخورداری از مجلس سخنرانان کشوری از حال و هوای ویژه ای برخوردار بود. در ششمین روز از این ماه پرفیض با حضور دانش آموزان مقطع اول و دوم متوسطه مشهد برنامه "احلی من عسل" با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری را  نیز برگزار کردیم که بحمدالله مورد استقبال قرار گرفت.
 
 روح الله پارسی مسئول اتحادیه استان ایلام ماموریت اصلی هیئت انصار المهدی(عج) این اتحادیه را با توجه به شرایط خاص بیماری کرونا، همدلی مومنانه اعلام کرد و افزود: در این برنامه اعضای هیئت انصار المهدی(عج)  اقلام بهداشتی شامل ماسک و مواد ضد عفونی کننده تهیه و بسته بندی می کنند و با توجه به وجود شرایط اقتصادی ضعیف تر در برخی محله های این استان در میان هیئت های دیگر توزیع می نمایند. در چهار روز آخر دهه اول محرم نیز برنامه پخت و توزیع غذا انجام گرفت. 
 
یاسر خطیب مسئول اتحادیه خراسان شمالی گفت: با وجود شرایط بروز بیماری کرونا هیئت انصار المهدی(عج) با رعایت پروتکل های بهداشتی در برخی از شهرستان ها به صورت حضوری و در بعضی از آنها به صورت مجازی و برخط برگزارگردید. در بجنورد مرکز استان خراسان شمالی هم با برنامه ریزی دانش آموزان اعضای هیئت، قرار بر این شد که با رعایت دستور العمل های بهداشتی در فضای حیاط اتحادیه استان خیمه بزرگ تری نسبت به سال های قبل برپا شود که  از شب اول ماه محرم با ظرفیت حدود 50 نفر برگزار گردید. برپایی هیئت دخترانه اتحادیه خراسان شمالی از ساعت 10 الی 12 صبح از دیگر برنامه های اتحادیه این استان هست که با حضور حدود 40 نفر از دختران به همراه مادرانشان برگزار شده است. در شهرستان هایی مانند فاروج ، شیروان و اسفراین هیئت های دانش آموزی به صورت مجزی و مشترک نیز برگزارگردیده است. مواسات و توزیع اقلام غذایی و بهداشتی از دیگر فعالیت های هیئت های انصار المهدی(عج) است که در حاشیه شهر برگزار شد.
 
مهران شیخی مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی استان کرمان نیز در این باره گفت: اتحادیه استان کرمان با توجه به بحث آغاز ماه محرم الحرام، ماه عزاداری حضرت سید الشهدا(ع) برنامه هایی را در قالب هیئت های شهری و سیار کارش را شروع کرده است و در قالب دیگر به موضوع خدمات رسانی و توزیع 500 بسته های غذایی بین نیازمندان پرداخته است. در حوزه اطلاع رسانی و تبلیغات در هیئت نیز با توجه به شیوع ویروس کرونا سعی کردیم که به خاطر  رعایت دستور العمل های بهداشتی، برنامه های هیئت در فضای مجازی هم منتشر شود. شهرستان های: سیرجان، ریگان، شهر کرمان، زرند، راور در دهه اول ماه محرم برنامه های هیئت را برگزار کرده اند و شهرستان های دیگر مثل: رفسنجان، بافت، کهنوج و رودبار در دهه دوم ماه محرم برنامه های هیئات خود را برگزار خواهند کرد. بر این اساس بنا داریم تا اربعین حسینی برنامه ها در سراسر استان ادامه یابد. حسینیه سیار ابتکار خوب و اتفاق جالبی بود که توسط دانش آموزان صورت گرفت و بگونه ای است که هر روز تعدادی از دانش آموزان بعد از ظهر درب منزل خانواده های شهدا حضور پیدا می کنند و برای پدران و مادران شهدا روضه خوانی می کنند.
 
حسین میر شریف بنادکی در این رابطه گفت:  در حال حاظر هیئات دانش آموزی انصار المهدی(عج) شهرستان یزد و ابرکوه هر شب به مدت 2 ساعت برنامه های خود را در بخش خواهران و برادران اجرا کرده اند. در دهه دوم نیز برنامه ریزی بر این اساس است که شهرستان های دیگر هیئت های خود را برپاکنند. بنا داریم بعد از دهه اول نیز بحث مواسات و همدلی را با حضور دانش آموزان هیئتی پیگیری کنیم.
 
گفتنی است در سال جاری هیئت های دانش آموزی انصار المهدی (عج) با وجود شرایط به وجود آمده از مسئله ویروس کرونا الحمدالله به صورت ویژه و فعال در قالب استان های کشور در قالب دهه اول و دوم برگزار گردید، این گفتگو با بخشی از استان ها بود و انشالله در سنوات بعدی گزارش های تکمیلی ازچگونگی و کم و کیف هیئت ها ارائه خواهد شد.
 


ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید