به صورت الکترونیک برگزار شد:

انتخابات دیجیتال

انتخابات دیجیتال
 
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، انتخابات رده های تشکیلاتی شبکه دانش آموزی شامل قرارگاه شهری، استانی و ملی برگزار شد.
 
هادی احدی مدیر دفتر برنامه ریزی و ارزیابی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش اموزان در گفتگو از روند برگزاری و اجرای این دوره از انتخابات رده های تشکیلاتی دانش آموزان اتحادیه گفت: 2 موضوع مهم وجود داشت که ما به سمت انتخابات مجازی برویم اول، وجود بحران کرونا است که همه نهاد ها از جمله اتحادیه را تحت تاثیر قرار داده است و امکان برگزاری انتخابات حضوری وجود نداشت و همین امر مارا به سمت اجرای فرایند هایی که جایگزین مجازی دارند سوق داد. دوم وجود برنامه بلند مدت حرکت به سمت شفاف سازی آمار در تشکیلات اتحادیه.
 
وی در این باره گفت: فرایند بررسی و تحلیل آمار از گذشته که به صورت های مختلفی از جمله، اکسل و اکسس و بعد از آن سامانه شهید باقری و عقیق بوده است که همین امر مغایرت های آماری را به مرور عیان می کند که در اینجا سامانه باقری نقطه آغازین شفاف سازی امار ها است. بعد از آن سمانه عقیق با ساز و کار ثبت فعالیت های انجمنی جهش بیشتری به سمت سفاف سازی آمار ها اعداد و ارقام داشت.

 
در ادامه مدیر دفتر برنامه ریزی و ارزیابی به موثر ترین گام در شفاف سازی آمار اشاره کرد و گفت: در گام بعدی "انتخابات" موثر ترین ابزار برای تفکیک آمار های حقیقی از غلط است. گذشته از این خروجی هایی که از این فرایند به دست آمد بسیار جالب و قابل توجه بود به عنوان مثال تشخیص آمار های واقعی از غیر واقعی، حتی در پایین ترین سطح از نظام رده بندی تشکیلات.
 
احدی در خصوص نحوه برگزاری این سبک از انتخابات بیان داشت: مشخصا ما تجربه مشابهی در این سطح حتی در رده آموزش و پرورش نداشتیم، با این حال این تجربه بسیار موفق، از سطح امنیتی بسیار خوبی برخوردار است، مخصوصا که شورای مرکزی هم چنین انتظاری را از مجموعه ما داشت که از بهترین سطوح امنیتی بهره ببریم و در نهایت فرایند تایید 2 مرحله ای و عدم آشکار سازی تعداد آرا در حین برگزاری انتخابات در دستور کار قرار گرفت و عملیاتی شد. به عنوان مثال دانش آموز با نام کاربری و رمز عبوری که در سامانه شهید باقری به او تعلق گرفته است، وارد می شود و پس از مشاهده پروفایل نامزد های انتخابات هنگام تایید نهایی پیامک حاوی کد احراز هویت برای او ارسال خواهد شد. 
 
هادی احدی در رابطه با ساختار کلی فرایند انتخابات و نحوه کاندیداتوری نامزدها گفت: در واقع سه انتخابات در بستر سامانه شهید باقری اعم از قرارگاه شهری، استانی و ملی برگزار خواهد شد که هرکدام دارای سه مرحله، شامل: اعلام کاندیداتوری توسط دانش آموز متقاضی، تایید صلاحیت که بر عهده مسئول استان یا شهرستان است (در رده قرارگاه ملی بر عهده مدیر سازماندهی شبکه برادران و معاون سازماندهی خواهران است) و در مرحله سوم برگزاری انتخابات و اخذ آراء می باشد. 

سید ابوالفضل شاه طاهری، مدیر سازماندهی شبکه پشتیبانی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، تبدیل تهدید ویروس کرونا به فرصت زیر ساخت های مجازی برای رده های قرارگاهی را بسیار مغتنم شمرد و افزود: مزیت این انتخابات علاوه بر اینکه بهینه سازی زیر ساخت های مجازی شبکه دانش اموزی و قرارگاهی را در پیش دارد،  برایند های دقیق تری از وضعیت شبکه دانش آموزی عضو انجمن اسلامی را همراه خواهد داشت.
 
 گفتنی است از میان 2663 نفر متقاضی کاندیداتوری در انتخابات، 2597 نفر تایید صلاحیت شدند و تا کنون 2011 نفر انتخاب شده اند که در این میان تعداد رای دهندگان 2654 است. بیشترین مشارکت در فرایند انتخابات و اخذ آراء مربوط به استان خراسان رضوی است. 
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید