در سفر استانی دبیرکل به استان آذربایجان غربی:

سفر به دیار باکری ها...

سفر به دیار باکری ها...
 
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی حسین تاریخی، دبیر کل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان طی یک سفر یک روزه به مرکز استان آذربایجان غربی، در گلزار شهدای گمنام حاضر و با ایشان تجدید میثاق کرد. سپس در دفتر جدید اتحادیه استان حاضر و ضمن بازدید از بخش های مختلف آن با کادر اتحادیه استان دیدار و از زحمات کادر اتحادیه استان در پیش برد اهداف تشکیلات تقدیر و تشکر کرد.
 
در ادامه، دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان و مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی، دیدار و گفتگو کردند. در این نشست، دبیرکل اتحادیه ضمن ارائه ی مختصری از برنامه‌ها و طرح‌های اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، از حمایت‌های همه جانبه آموزش و پرورش از اتحادیه استان تقدیر کرده و از روند همدلی و همکاری موجود ابراز خرسندی کرد.
 
محمدی، مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی نیز از اتحادیه استان به عنوان مجموعه فرهنگی فعال، پویا، علاقه‌مند و پیگیر در تربیت دانش آموزان نام برد و از تمامی زحمات مجموعه در به دوش کشیدن بار فرهنگی آموزش و پرورش تقدیر کرد.
 
وی از دغدغه خود از این موضوع که مسئله آموزش از مقوله پرورش پیشی گرفته و از اهمیت پرورش و تربیت دانش آموزان در این فضای پر التهاب سخن گفت و بر اهمیت کارهای فرهنگی از جنس دانش آموز که انجمن اسلامی در راس امور است، تاکید کرد.
 
دبیر کل اتحادیه در ادامه سفر خود با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در استان، از حمایت های ایشان در تمامی برهه ها تقدیر و تشکر کرد و ادامه ی مسیر انجمن های اسلامی در نخبه یابی و نخبه پروری با استفاده از رهنمودهای وی را بسیار موثر خواند
 
حجت الاسلام و المسلمین قریشی از روند فعالیت های اتحادیه استان ابراز خرسندی کرد و افزود: ارتباط انجمن ها و دانش آموزان با مصلی و سنت حسنه نماز جمعه و همچنین اجرای طرح تحویل هفتگی امور اقامه نماز جمعه به یک مدرسه از برنامه های مهم است که باید در جهت تکمیل آن تلاش نمود.
 
در ادامه دیدار ها حسین تاریخی دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش اموزان با حجت الاسلام و المسلمین نژاد شاه محمد، دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی آذربایجان غربی دیدار و گفتگو کرد.
حجت الاسلام و المسلمین نژاد شاه محمد در این دیدار گفت: علی رغم تمامی کمبودهای موجود، جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی حمایت همه جانبه ی خود از اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان را دریغ نخواهد کرد. چون معتقدیم کار فرهنگی باید از سنین پایین و مخصوصا از مدارس صورت گیرد و که انجمن های اسلامی می توانند پر کننده ی این خلاء باشند.
 
دبیر کل اتحادیه نیز در ادامه از پیوند عمیق ایجاد شده بین جبهه فرهنگی و اتحادیه استان را بسیار مبارک دانست و بر تحکیم این پیوند تاکید کرد.
 
برگزاری جلسه با شهردار کلانشهر ارومیه، از دیگر برنامه های سفر دبیر کل به استان آذربایجان غربی بود. در این نشست  دو طرف بر اجرای طرح "شهردار مدرسه" طبق تقاهم نامه منعقده فی مابین تاکید کردند.
نشست دبیر کل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با شبکه پشتیبان استان آذربایجان غربی و دورهمی صمیمی با اعضای انجمن های اسلامی دانش آموزان شهر ارومیه از دیگر برنامه های تاریخی در این سفر یک روزه بود.
در پایان نیز مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) در هیئت دانش آموزی انصارالمهدی (عج) شهرستان ارومیه با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه و دبیرکل اتحادیه برگزار شد.

 

ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید