دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان؛

حسینیه‌های انصار المهدی (عج) حضوری و مجازی؛ از «رفیق فاب تا یک کلام با حسین»

حسینیه‌های انصار المهدی (عج) حضوری و مجازی؛ از «رفیق فاب تا یک کلام با حسین»
 
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، حسین تاریخی دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان به شرایط خاص برگزاری هیئات انصار مهدی(عج) در سال جاری اشاره کرد و افزود: هیئت دانش‌آموزی انصار المهدی(عج) همه ساله با حال و هوای خاص دانش‌آموزی در سراسر کشور برگزار می‌شود امسال نیز با توجه به این شرایط خاص بیماری کرونا هیئت انصارالمهدی با اجرای دستور العمل‌های بهداشتی ویژه دانش‌آموزان در اکثر استان‌های کشور برگزار شد.
 
وی گفت: شرایط موجود در جامعه و ویروس منحوس کرونا باعث شد که برنامه‌های هیئت‌های دانش‌آموزی با تغییراتی همراه شود زیرا سلامت دانش‌آموزان برای ما از هر موضوعی بالاتر و با ارزش تر است به همین دلیل بسیاری از استان‌ها برنامه‌های هیئت را در فضای باز برگزار کردند و استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی برای همه شرکت کنندگان الزامی کردند همچنین هیئت در حیاط مدرسه‌ها یا روی چمن ورزشی در ورزشگاه‌ها برگزار شد.
وی افزود: همت عالی نوجوانان عزیز در برپایی خیمه‌های انصار المهدی (عج) در اقصی نقاط کشور نشانگر این موضوع است که جریان اباعبدالله الحسین(ع) خاموش شدنی نیست و هیچ محدودیتی موجب تعطیلی مراسمات حسینی (ع) نخواهد شد و شکوه ایثار، همت و تبعیت از ولی در این بچه‌‌ها کاملا مشهود و مشخص است. در این بین برخی از استان‌ها نیز به جهت محدودیت‌ها ابتکارات و خلاقیت لازم را در پیش گرفته و اقدام به برگزاری هیئت سیار کردند و به واسطه آن به دیدار خانواده‌های شهدا رفتند.
 
تاریخی با اشاره به برگزاری هیئت‌های انصارالمهدی سیار در استان‌ها خاطرنشان کرد: در این برنامه اعضای هیئت انصار المهدی(عج) درقالب حسینه سیار در گروه‌های 5 یا 6 نفره به دیدار خانواده‌های شهدا و جانبازان هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم رفتند و ضمن دیدار با آنها، در منزل خانواده شهدا به عزاداری برای سید و سالار شهدا پرداختند این برنامه‌ها به تفکیک ویژه دختران و پسران انجمن‌های اسلامی برگزار شد.
 
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: رفیق فاب از دیگر برنامه‌های مجازی هیئت‌های انصارالمهدی (عج) است که با مرور خاطرات شهدا با حضور حاج حسین یکتا و همچنین در کنار حسینیه مجازی، پویش خیمه‌های انصار با محوریت هر خانه یک هیئت، دانش‌آموزان در خانه خود به عزاداری پرداختند و همچنین اقدام به توزیع اقلام بهداشتی شامل ماسک و مواد ضد عفونی کننده در محله‌های مختلف سراسر کشور داشتند.
 
تاریخی خاطرنشان کرد: برنامه پخت و توزیع غذا و بسته‌های مواد غذایی، به مناطق محروم و کمک‌های نقدی برای آزاد سازی زندانیان نیز از جمله برنامه‌های دیگر هیئت‌های انصارالمهدی (عج)در سراسرکشور بود و این برنامه‌ها تا پایان ماه محرم ادامه خواهد داشت.
وی گفت: برنامه‌های حضوری و مجازی هیئت انصارالمهدی(عج) در دهه دوم ماه محرم نیز در حال برگزاری است که ازجمله آن می‌توان به یک کلام با حسین(ع) اشاره کرد این برنامه با محوریت گفت‌وگوی صمیمی دانش‌آموزان با مادحین در حال برگزاری است تا دانش‌آموزان با اصول اصلی هیئت و نوحه سرایی برای سرور و سالار شهیدان بیشتر آشنا شوند.
 
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: در این ایام سعی کردیم علاوه بر سلامت دانش‌آموزان، هیئت انصارالمهدی(عج) را به عنوان یک الگوی تراز هیأت نوجوانانه به همه دانش‌آموزان ارائه کنیم و دانش‌آموزان و خانواده‌ها نیز مثل گذشته ما را همراهی کردند و امیدواریم این برنامه‌ها مورد رضایت امام عصر (عج) و باعث خشنودی اباعبدلله الحسین (ع) واقع شود.
 


ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید