در نشست رسانه کتاب کار بیانیه گام دوم:

«بیانیه گام دوم انقلاب» مدلی کارآمد و جامع از اسلام ناب است

«بیانیه گام دوم انقلاب» مدلی کارآمد و جامع از اسلام ناب است

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، حجت‌الاسلام والمسلمین علی ذوعلم، رئیس ستاد پیگیری بیانیه گام دوم انقلاب در مراسم رونمایی از کتاب کار بیانیه گام دوم انقلاب که در خبرگزاری فارس برگزار شد، با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب در این بیانیه به نقش مؤثر بنیانگذار جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: اگر رهبر معظم انقلاب در این بیانیه پنج مرحله انقلاب را مطرح کردند، باید گفت ما در یک مرحله خودسازی، جامعه‌سازی و تمدن‌سازی هستیم.

وی افزود: نگرش سیاسی امام علاوه بر اینکه خودسازی عمیقی است، خودسازی اخلاقی و فقهی نیز هست و در واقع امام (ره) در خودسازی کم‌نظیر بودند.
 
رئیس ستاد پیگیری بیانیه گام دوم انقلاب اضافه کرد: اگر جامعه‌ای بخواهد جامعه‌پردازی را طی کند، باید چهار مرحله را بگذراند که اولین مرحله آن رفع مانع برای جامعه‌پردازی است؛ به طوری که ما در 22 بهمن یک مانع بازدارنده را از سر راه برداشتیم.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین ذوعلم با بیان اینکه ایجاد ساختار مقدمه جامعه‌پردازی است، خاطرنشان کرد: باید به دنبال تحقق نظام باشیم؛ یعنی دولت اسلامی زمانی است که در پی تحقق و پیاده‌سازی نظام اسلامی عمل کند و دولت به معنی واقعی خود را خادم مردم بداند و مردمی باشد و وقتی این شرایط فراهم شد، جامعه اسلامی می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه قوه قضائیه به عنوان ناظر بر حسن اجرای قوانین است، افزود: اکنون هنوز نه قوه قضاییه کار خود را به خوبی انجام می‌دهد و نه قوه مقننه؛ در نتیجه محورهای اصلی بیانیه گام دوم فقط مربوط به 40 سال نیست، بلکه آزادی، عدالت، اخلاق و برابری می‌تواند راهنمای کل بشریت باشد.
 
رئیس ستاد پیگیری بیانیه گام دوم انقلاب تصریح کرد: بیانیه گام دوم چیزی جز ارائه مدل کارآمد، عملیاتی و جامع از اسلام ناب محمدی در روزگار ما نیست.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین ذوعلم تأکید کرد: هر مقداری که معرفت اسلامی ما قوی‌تر باشد، پشتوانه نظریه گام دوم تقویت خواهد شد و دلالت‌های بیانیه گام دوم برای بخش‌های مختلف می‌تواند روش کار شود و ما باید بسیار مراقب باشیم که مروجین آن نیز انقلابی یعنی آزاداندیش انقلابی باشند.
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید