در نخستین جلسه ستاد اربعین:

اولین جلسه ستاد اربعین با بررسی سیاست ها و خط مشی ستاد اربعین در سال جاری برگزار شد.

اولین جلسه ستاد اربعین با بررسی سیاست ها و خط مشی ستاد اربعین در سال جاری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان: در نخستین جلسه ستاد برگزاری اربعین حسینی طرح هایی از جمله، راه اندازی پویش دلنوشته های دانش آموزان ،آماده کردن هدایا برای نوجوانان عراقی و ارسال به عراق، جمع آوری هدایا پویش نذر قدم های زینب، رادیو اربعین دوزبانه، پویش برگزاری همزمان زیارت اربعین، تولید محتوای چندرسانه ای از زیارت اربعین توسط دانش آموزان، برگزاری پویش خاطره نگاری، راه اندازی طوفان توئیتری و پخش نماهنگ از صداوسیما، اجرای گروه سرود و تئاتر اشاره کرد. 

لازم به ذکر است در این جلسه بیانیه شورای هماهنگی شبکه های هیئت کشور در مورد مراسم اربعین حسینی ارائه شد که متن آن بدین شرح است: 
 
بسم الله الرحمن الرحیم 
بیانیه شورای هماهنگی شبکه های هیئت کشور در مورد مراسم اربعین حسینی 
 
هیئت  میعادگاهی است که شور و شعور را باتشکیلات و نظم در هم آمیخته و با استمداد از خون خدا ، اباعبد الله ع آنچنان معجونی به جامعه بشری هدیه داده است که میتواند برای  همه دردهای آن درمان باشد . 
از دوران مبارزات  ستمشاهی تا حماسه های بی نظیر هشت سال دفاع مقدس ،  کمک به محرومان گرفته تا جهاد علمی ، دفاع از مرزهای کشور تا دفاع از آرمانهای اسلام ناب و تا ابتلائات طبیعی و هم اکنون در مواجهه با این ویروس منحوس هیئت و روحیه هیئتی بوده که حماسه های ماندگار برپا کرده است . 
برگزاری با شکوه و عزاداری مسوولانه محرم امسال درسی تاریخی به جهانیان بود  تاثابت کند  هیئت جایگاهی است که خط بطلان بر دوگانه های پوچ می کشد . از  علم و دین گرفته تا  عزاداری و سلامت .  مردم دلداده خاندان اهل بیت عصمت و طهارت (ع ) اگرسخت ترین شرایط بوجود آید دست از دامان ایشان بر نمی دارند و در کنار اینکه  بیش تر و بهتر از هر کسی به سلامت جامعه اجر می نهند ،  با شکوه ترین صحنه های عزاداری را به رخ جهانیان می کشند.
شورای هماهنگی شبکه های هیئت کشور ضمن عرض تواضع نسبت به این ملت حماسه ساز ، در آستانه همایش بزرگ اربعین به سخنان داهیانه  رهبر فرزانه انقلاب لبیک گفته و  بر موارد زیر تاکید می کند :
- همچون گذشته همه هیئات کشور با پاسداشت حماسه مدافعان سلامت تمامی تلاش خود را برای رعایت مصوبات ستاد ملی کرونا معطوف می دارند .
- با توجه به شرایط موجود ، مراسمات با شکوه اربعین در داخل کشور و با رعایت همه دستورالعمل های مصوب  به شکل منظم و هماهنگ  برگزار می گردد .
- برپایی موکبهای سلامت  در چارچوب های تعیین شده برای توسعه امکان همگانی جهت مراعات بهداشتی مورد اهتمام همه هیئتهای مذهبی خواهد بود .
- تمامی خیرین و خادمان هیئات همه همت خود را جهت کمک مومنانه مصروف داشته و تا حل مشکلات مردم محروم در کنار این عزیزان خواهند ماند  .
در انتها شکوه خود را به در گاه ملک پاسبان حضرت ارباب می بریم که امسال  محروم از این پیاده روی بینظیر و مسیربهشتی هستیم و نمی توانیم آنچنان که می خواهیم به این آستان عرض ادب نماییم.
شورای هیئات مذهبی کشو ر
سازمان بسیج مداحان و هیئات کشور 
هیئات رزمندگان اسلام 
موسسه فرهنگی قدیم الاحسان
جامعه ایمانی مشعر 
موسسه جوانان رضوی 
کانون مداحان کشور 
هیئات انصار المهدی کشور
مجمع جهانی علی اصغر ع

 ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید