گفتگو با مدیر عامل موسسه علمی آینده سازان:

عدالت آموزشی از رسانه ملی/ آگاهانه انتخاب کنید!

عدالت آموزشی از رسانه ملی/ آگاهانه انتخاب کنید!

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، سید قاسم حوائجی مدیر عامل موسسه علمی آینده سازان، در گفتگویی کوتاه از دغدغه های خود برای مرحله فارغ التحصیلی و ورودی به دانشگاه اعضای انجمن اسلامی می گوید.
 
وی به برنامه ریزی برای دانش آموزان انجمنی از مقطع متوسطه اول تا فارغ التحصیلی اشاره کرد و افزود: برنامه های مختلفی از مقطع متوسطه اول تا متوسطه دوم و بعد از آن فارق التحصیلی آن ها داریم اما متاسفانه در همین ایام انتخاب رشته برای آنها وقت نمی گذاریم و نتیجه این می شود که زحمات ما در طول این چند سال هدر برود و دانش آموزان آن رشته شایسته و مطلوب را نتوانند کسب کنند.
 
سید قاسم حوائجی با اشاره به برنامه های از پیش تعیین شده برای فارغ التحصیلان گفت: امسال تصمیم گرفتیم که یک نمونه از طرح ها و ایده هایی را که برای فارغ التحصیلان در نظر گرفته بودیم را به مرحله اجرا در آوریم. لذا طی امضاء یک تفاهم نامه با دانشگاه تهران و اجرای برنامه ای تحت عنوان "سفر مجازی به دانشگاه تهران" که به موجب آن یک دوره 2یا 3 روزه برای فارغ التحصیلان به صورت مجازی برگزار می شود.
 
مدیر عامل موسسه علمی آینده سازان، با بیان این موضوع که متاسفانه نگاه دانش آموزان برای انتخاب رشته صرفا وظعیت استخدامی مشاغل مرتبط با آنها است، هدف از برگزاری چنین دوره ای را جلوگیری از انتخاب واحد کور دانش آموزان اعلام کرد و گفت: در این طرح دانش آموزان فارغ التحصیل ما ابتدا با توسط بهترین اساتید دانشگاه تهران با رشته های مختلف آشنا می شوند، سپس با نگاه کسب و کار و کار آفرینی متناسب با رشته خود نسبت به انتخاب رشته اقدام می کنند. سپس طی آزمونی متناسب با ویژگی های شخصیتی که از دانش آموزان گرفته می شود، تحلیل توانایی و شخصیتی شده و در 4 لایه مدل انتخاب رشته پیشنهاد می شود. 
 
حوائجی در خصوص ارائه این بستر برای اعضای انجمن اسلامی گفت: با هماهنگی و تعاملی که با دانشگاه تهران داشتیم، استفاده از پک انتخاب رشته و آشنایی با رشته های دانشگاهی  برای هر سطحی از اعضای انجمن های اسلامی دانش آموزان، نیم بها اعمال می گردد.
 
مدیر عامل موسسه علمی آینده سازان در پاسخ به این سوال که مشارکت موسسه علمی در تولید برنامه تلویزیونی علمی به چه صورت خواهد بود، گفت: یکی از ماموریت های جدی که توسط نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه به موسسه علمی آینده سازان اعلام شده است، موضوع عدالت آموزشی است. با این هدف که همه دانش آموزان در شهر ها، شهرستان ها و نقاط دور دست بتوانند از بهترین اساتید استفاده کنند و بهره مندی از این اساتید فقط محدود به بالا شهر نشین ها نشود! به همین منظور با هماهنگی که با شبکه امید انجام دادیم، ان شاالله از هفته آینده به مدت 3 ساعت در هر روز برای مقطع متوسطه دوم، برنامه های درسی را ارائه خواهیم کرد.
 
گفتنی است ثبت نام دوره سفر مجازی به دانشگاه تهران از 30 شهریور 1399 آغاز شده است و از تاریخ 3 ال 5 مهر به مدت 3 روز برگزار خواهد شد.
کلمات کلیدی


ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید