معاون فرهنگی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان:

متولی مشخصی در حوزه نوجوان نداریم

متولی مشخصی در حوزه نوجوان نداریم

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، علی جانباز معاون فرهنگی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس اظهار کرد: در کشورمان درباره قشرهای مختلف، هفته‌ای پیش‌بینی شده و برنامه‌های متنوعی داریم اما مشخصا هفته‌ای را به نام هفته نوجوان نداریم.


وی با تأکید بر اینکه در کشورمان هفته مشخصی را به نام هفته دانش‌آموز نداریم، ادامه داد: به نظرم این موضوع، اجحافی در حق قشر مهم جامعه یعنی جامعه دانش‌آموزان است.

 

جانباز افزود: یک بخش از این موضوع به این بر می‌گردد که متولی مشخصی در حوزه نوجوان نداریم یعنی مشخصا تمام متولیان که به صورت رسمی در این حوزه کار می‌کنند، اقشار مختلفی را در بر می‌گیرند که یک بخش خدماتشان، حوزه نوجوان است.

 

وی اضافه کرد: مثلا آموزش و پرورش برای نوجوان کار می کند اما متشکل از بخش های مختلف مانند حوزه معلمان، فرهنگیان، بازنشستگان، والدین و ... است یعنی ما متولی مشخصی در حوزه نوجوان در کشور نداریم.

 

معاون فرهنگی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان افزود: تشکل‌ها هم بیشتر جنس تشکلی، نهادی و سندیکای صنفی دارند یعنی آن دسترسی‌ها که نهادهای رسمی دارند، برایشان زیاد میسر نشده و به عنوان مجموعه محدود به آنها نگاه شده است.

 

وی بیان اینکه در تقویم هفته ملی نوجوان نداریم و برای آن هم برنامه‌ریزی نشده است، گفت: در هفته کودک می‌بینیم برنامه ریزی می‌شود و نهادهای مشخصی حضور می‌یابند اما درباره نوجوان اینگونه نیست و به نظر می آید باید به نوجوان و لزوم برنامه ریزی برای آن توجه شود.

 

به گزارش فارس، برخی مخاطبان این خبرگزاری در سامانه فارس من با ثبت سوژه‌ای با عنوان «پویش حمایت از بازگشت هفته نوجوان به تقویم» https://www.farsnews.ir/my/c/43489 خواستار پیگیری آن بودند.
 

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید