استان قزوین

روایتی از «همدلی مومنانه» دانش آموزان

روایتی از «همدلی مومنانه» دانش آموزان

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، مردم ایران در همه شرایط با یکدیگر همدلی داشته اند و در کنار هم بودند، شرایط که حساس تر می شود این همدلی هم بیشتر می شود. در حال حاضر هم در یک شرایط حساس قرار داریم، شرایطی که تورم، تحریم و در کنار آن ویروس منحوس کرونا زندگی مردم را دچار مشکلات زیادی کرده است و آن ها را از لحاظ معیشتی در تگنا گذاشته است.

 

مقام معظم رهبری نیز دستور به «همدلی  مومنانه» داده اند  با وجود اینکه این شرایط برای بسیاری از مردم کشور به وجود آمده است اما همین مردم به ندای مقام معظم رهبری برای «همدلی مومنانه» لبیک گفته اند و با هر شرایطی که دارند از کسانی که به نظر می رسد نیازمند تر از آنها هستند یاری می رسانند.

 

در این میان هم نسل جدید با لبیک به ندای مقام معظم رهبری طرح های مختلف اجرا می کنند تا بتوانند به نیازمندان کمک کنند. نسلی که با نسل گذشته تفاوت های زیادی دارند و مواجهه آنان با تکنولوژی سبک زندگیشان را تغییر داده است اما ارزش ها ایرانی  اسلامی در ذهن آن ها نهادینه شده است.

 

 یکی از تشکل های فعال اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان است. دختران انجمن اسلامی دانش آموزان طرح های بسیاری را برای همدلی مومنانه اجرا کرده اند از تهران تا نقطه صفر مرزی در تکاپوی کمک به هم نوع خود هستند. این کمک های دانش آموزان به همسن و سالان خود بوده است.

 

در همین ارتباط، دختران اتحادیه انجمن های اسلامی استان قزوین طرح احسان و نیکو کاری را اجرا کردند.

 

این طرح در راستای همدلی مومنانه و دستگیری از دانش آموزان محروم و نیازمند سطح شهر انجام شده است و  تعداد ۴۰ بسته لوازم التحریر شامل دفتر، خودکار، مداد ،پاکن، تراش به دانش آموزان نیازمند اهدا شد.

 

 در این باره «فاطمه برجعلی» دانش آموز پایه یازدهم، عضو اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان قزوین به خبرنگار شبستان می گوید:در قالب فعالیت های فرهنگی اتحادیه  با کمک چند تا از دوستان دانش آموز و خانواده آن ها و اعضای دیگر اتحادیه توانستیم پول جمع کنیم و به میزانی که جمع شد لوازم تحریر خریداری شد. لوازم را بسته بندی و تزئین کردیم و به نیازمندان اهدا کردیم.

 

 او ادامه می دهد:همه ما مسلمان هستیم واگر هم نبودیم انسان هستیم از دیدن کسانی که در وضعیت خوب اقتصادی نیستند ناراحت میشویم و دوست داریم آن ها هم مثل ما بتوانند حداقل چیزایی که باید داشته باشند رو تهیه کنند. همسن و سال های ما حق تحصیل دارند و نباید به دلیل فقر از تحصیل بازبمانند. در مدرسه چند نفر را می شناختیم که حتی توان خرید یک دفتر را هم نداشتند و این مسئله ما را ناراخت می کرد، این کار باعث شد ارتباط بیش تری با دوستان انجمنی پیدا کنم تا بتوانم کمکی کنم و این امر باعث تقویت روحیه جهادی و حس احسان و نیکو کاری شد.

 

این دانش آموز خیر ادامه می دهد: برای توزیع به چند گروه تقسیم شدیم و با همکاری مسئولین اتحادیه این بسته ها رو بردیم و به نیازمندان تحویل دادیم. خیلی خوشحال بودم که اینکار انجام می شود و  انگار بزرگترین کار دنیا رو انجام دادم واقعا دیدن خوشحالی دانش آموزی که هم سن خودم بود لذت بخش بود .

 

 

 

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید