گزارش استانی

طوفان مجازی فرزندان حاج قاسم/ کرایه‌تان حساب شده

طوفان مجازی فرزندان حاج قاسم/ کرایه‌تان حساب شده

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان،انگار همین دیروز بود؛ همان روز تلخ؛ روزی که خبر شهادت رسید. شهادت مردی بزرگ و حالا یکسال از آن روز گذشته است. یکسال که بسیار سخت گذشت.

در اولین سالگرد سردار دل‌ها، نوجوانان و جوانانی که تلاش می‌کنند گام در مسیر سردار بگذارند و در مکتب او، خوب زیستن را فراگیرند، خلاقیت‌های متعددی به خرج دادند و سعی کردند هم یاد حاج قاسم را گرامی بدارند و هم دل‌ها را شاد کنند.


انقدر بچه‌ها کارهای متنوعی کردند که در این گزارش فقط به بخش کوچکی از آن اشاره شده است. از حساب کردن کرایه تاکسی مسافران به نیت حاج قاسم تا برگزاری مسابقه کتابخوانی و خرید نان برای مردم مناطق محروم.


یک گروه از این دانش‌آموزان، بچه‌های انجمن اسلامی دانش‌آموزان آذربایجان غربی هستند؛ آنها هزینه کرایه مسیرهای متفاوت را به راننده پرداخت کردند و از راننده خواستند که به مسافران بگوید کرایه شما از سوی حاج قاسم حساب شده است.
 

نکته جالب توجه این موضوع این بود که برخی مردم هم سفره دلشان در تاکسی باز شد و از حاج قاسم گفتند.
 

دانش‌آموزان شیرازی هم به مناسبت اولین سالگرد شهادت حاج قاسم ٢٠٠ کیلوگرم آش نذری پختند و بین مردم توزیع کردند.

 

* رفیق خوشبخت ما
 

دانش آموزان انجمنی متوسطه اول و دوم استان اصفهان نیز به مناسبت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی پویش برگزاری پویش کتابخوانی کتاب رفیق خوشبخت ما در مدارس را راه‌انداختند.
 

                           


برگزاری یادواره شهید سلیمانی در گروه های مجازی مدرسه، برگزاری خیمه های معرفت در گروه‌های قرارگاهی، راه‌اندازی طوفان مجازی در شبکه های اجتماعی در شب شهادت سردار سلیمانی و برگزاری یادواره مجازی از دیگر برنامه‌های آنها بود.

* روایت حبیب

یکی از برنامه‌های خوبی که دانش‌آموزان به مناسب اولین سالگرد شهادت حاج قاسم داشتند، ارتباط زنده تصویری با همرزم سردار شهید سلیمانی بود.


در این برنامه، دانش‌آموزان پای صحبت‌های دلنشین مجاهد جبهه مقاومت برادر حاج صادق اشک تلخ نشستند.
 

* مسابقه خطاب به من
 

مسابقه مجازی «خطاب به من» با موضوع وصیت نامه شهید سلیمانی برگزار شد؛ بچه‌ها وصیت‌نامه شهید را مطالعه کردند و در مسابقه که به صورت مجازی برگزار شد، شرکت کردند.


           


* پویش رفیق خوشبخت

 

این پویش با پویش رفیق خوشبخت ما فرق دارد؛ این پویش دانش‌آموزی توسط دانش‌آموزان اتحادیه انجمن‌های اسلامی همدان راه افتاده است و به ارسال عکس به همراه دست نوشته با کلید واژه‌های پر مخاطب مرتبط با شهید اختصاص دارد.

                     

مهلت ارسال عکس هم به این پویش تا 18 دی ادامه دارد؛ آدرس کانال آینده‌سازان را هم می‌توانید در پایین تصویر ببینید و مراجعه کنید.

 

* خیرشو، خبرنگار شو، دیده شو، راوی شو
 

به همت دانش آموزان انجمنی استان قزوین به ماسبت اولین سالگرد شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی پویش سردار عشق در قالب‌های خیرشو، خبرنگارشو، دیده‌شو و راوی‌شو ایجاد شد.
 

در این پویش‌ خیرشو، دانش‌آموزان به نیابت سردار دل‌ها یک کار خیری را انجام دادند و فیلم و عکس آن را ارسال کردند. در پویش خبرنگار شو، یک مصاحبه از دوستانشان با تلفن همراه گرفتند با طرح این پرسش که اگر الان سردار روبه‌رویتان بود، به ایشان چه می‌گفتید؟

         

در پویش دیده شو، به بهترین ایده‌ها جایزه تعلق می‌گیرد و در نهای در پویش راوی شو، روایت وصیت‌نامه حاج قاسم در قالب پادکست، پوستر و نماهنگ است.

 

*حرف دل دانش‌آموزان با حاج قاسم
 

یکی از برنامه‌های دانش‌آموزان آذربایجان غربی حرف دلشان با حاج قاسم است؛ در این طرح استوری ۱۵ تا ۳۰ ثانیه‌ای از خودشان گرفتند و به این پویش ارسال کردند.
                                    

* ختم قرآن و صلوات برای شادی روح حاج قاسم
 

دانش‌آموزان انجمن اسلامی آمل به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار دل‌ها، پویش ختم قرآن و صلوات نثار روح شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی را راه‌اندازی کردند.

 

                                         


*پخت و توزیع نان رایگان در مناطق محروم کرمانشاه
 

کمک به مردم مناطق محروم، یکی از کارهای خوبی است که نوجوانان و جوانان کرمانشاهی در اولین سالگرد شهادت حاج قاسم انجام دادند.
 

                       
 

با طرح هر انجمن مدرسه یک نانوایی، بچه‌های هر انجمن، پول توجیبی‌هایشان را البته نه خیلی زیاد هر فردی به مبلغ 10 هزار تومان جمع کردند و کلی نان خریدند و بین مردم مناطق محروم توزیع کردند.


* برخاست هزاران قاسم از آن خون جاری تو
 

سرودهای مختلفی توسط دانش‌آموزان اجرا شده است که یکی از آنها کار زیبای گروه سرود «رفیق خوشبخت» اعضای انجمن های اسلامی دانش‌آموزان ارومیه است.
 

ویژه‌نامه مرد میدان را همزمان با ایام سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در خبرگزاری فارس بخوانید.

 

 

 

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید