نهمین دوره برگزاری نمایشگاه مدرسه انقلاب

دانش آموزان در فضای مجازی روایتگر انقلاب می شوند

دانش آموزان در فضای مجازی روایتگر انقلاب می شوند

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، «علی صفدری»، مسئول دبیرخانه مدرسه انقلاب اتحادیه انجمن های اسلامی در نشست خبری امروز شنبه 11 بهمن ماه گفت: امسال نهمین دوره نمایشگاه مدرسه انقلاب را برگزار خواهیم کرد. به دلیل شرایط شیوع ویروس کرونا و تعطیلی اکثریت مدارس شیوه نامه امسال متفاوت تر از هشت دوره گذشته است و به صورت مجازی برگزار خواهد شد.


وی افزود: نمایشگاه مدرسه انقلاب در مقطع متوسطه برگزار می شود که نمایشگاه ها در راستای آرمان های انقلاب اسلامی به صورت شفاهی و مکتوب ارایه خواهد شد و زبان دانش آموزان از انقلاب اسلامی را روایت می کنند. امسال به دلیل استفاده دانش آموزان از فضای مجازی برای آموزش مدرسه انقلاب نیز در چهار محور در فضای مجازی به روایت می پردازد.

 

صفدری با بیان اینکه قالب مدارس و دانش آموزان فعالیت ها را به صورت مجازی انجام می دهند، گفت: به چهار قالب برای ارایه محصول در بستر صوت (رادیو انقلاب)، صوت و تصویر، اپلیکیشن و مکتوب پرداخته می شود.

 

وی با بیان اینکه خوانش بیانیه گام دوم در قالب چهار مذکور برای دانش آموزان ارایه می شود، گفت: اولویت ما بارگزاری آثار در شبکه شاد است و همچنین باید دانش آموزان و والدین تلاش کنند تا آثار آنها در این نمایشگاه دیده شود.


                                 
             

مسئول دبیرخانه مدرسه انقلاب با بیان اینکه دانش آموزانی که آثار برگزیده دارند در تابستان سال جاری دوره راهیان تمدن را می گذرانند، گفت: میزبان این جشنواره دانش آموزان اتحادیه انجمن های اسلامی هستند اما در شیوه نامه هم آمده که تشکل ها و انجمن ها و دیگر دانش آموزان نیز می توانند شرکت کنند.

 

صفدری تصریح کرد: امسال در فضای مجازی نمایشگاه در سه محور اصلی مهارت، تولید محتوا و انتشار است. دانش آموزان باید با احتیاط وارد فضای مجازی شوند و اگر مهارت داشته باشند، می توانند آثاری را بر اساس اعتقادات و اهداف با آرمان های انقلاب اسلامی تولید کنند، علیرغم تقویت اعتماد به نفس از فضای مجازی برای پیگیری محصول استفاده کنند.

                            
 

به گفته وی، مدرسه انقلاب از دوازدهم تا سی ام بهمن برگزار می شود و دانش آموزان می توانند محصولات خود را در فضای مجازی انتشار دهند.
 

صفدری با اشاره به موضوعات نمایشگاه مدرسه انقلاب گفت: در این نمایشگاه روایت اول شخص که سه عنوان دشمن را بشناسیم، قوی باشیم، تحریف را شکست دهیم تحریم می شکند، نقش من در گام دوم در روایت دوم، صف به صف قاسم ها پی خون خواهی تو، علم و علمت زمین نماند و توقف ممنوع پرداخته می شود. در روایت سوم شخص نیز عناوین آن شامل آرزوهای دست یافتنی، از آخر اولین و شاد است.

 

مسئول دبیرخانه مدرسه انقلاب اتحادیه انجمن های اسلامی بخش های دیگر نمایشگاه را رادیو مدرسه انقلاب، تماشاخانه مدرسه انقلاب، نشریه مدرسه انقلاب، کار ابزار مدرسه انقلاب، ایده و ابتکارات در روایت انقلاب برشمرد.

 

امسال جشنواره خبری ویژه خبرنگاران برگزار می شود

«اعظم علی اصفهانی»، مدیر فرهنگی اتحادیه انجمن های اسلامی در نشست خبری امروز 11 بهمن ماه گفت: مستند مدرسه انقلاب هر شب از رسانه ملی و از شبکه امید پخش می شود. همچنین برنامه مدرسه انقلاب نیز از 15 بهمن ماه بر روی آنتن می رود.

 

وی با بیان اینکه در شبکه شاد سه کانال راه اندازی کرده ایم، افزود: کانال گام دومی ها که هر محتوایی ارسال می شود درباره بیانیه گام دوم است و هر شب نیز مسابقه داریم. کانال پرسمان برای حل شبهات انقلاب اسلامی است که به بهترین سوال و جواب جایزه داده می شود. همچنین در کانال مدرسه انقلاب که به صورت روزانه آثار بارگزاری می شود، هر شب یک قرعه کشی انجام می دهیم.

 

علی اصفهانی با بیان اینکه افتتاحیه مدرسه انقلاب روز دوشنبه 13 بهمن ماه است، گفت: در این مراسم نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی، وزیر آموزش و پرورش و معاون فرهنگی وزارت آموزش و پرورش حضور خواهند یافت.

 

مدیر فرهنگی اتحادیه انجمن های اسلامی گفت: امسال جشنواره خبری ویژه خبرنگاران نیز برگزار می شود که به اخبار برگزیده ای که در بستر مدرسه انقلاب تولید شده است، هدایای نفیسی اعطا خواهد شد.

 

 

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید