مدیر دفتر برنامه ریزی:

یکپارچه سازی برنامه و بودجه استان‌ها با ساز و کاری منسجم

یکپارچه سازی برنامه و بودجه استان‌ها با ساز و کاری منسجم

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، هادی احدی مدیر دفتر برنامه ریزی در گزارشی از سازوکار جلسات دفاع برنامه و بودجه استانی اعلام کرد : برنامه‌ و بودجه استانی پس از ارسال به دفتر مرکزی، در یک جلسه حضوری به میزبانی استان ها مورد ارزیابی و دفاع استان ها قرارمی گیرد.

 

مدیر دفتر برنامه ریزی افزود: برنامه و بودجه استانی 1400 مزایایی ازجمله یکپارچه سازی و دسترسی آسان به برنامه‌های استان دارد هم چنین امسال توجه ویژه به برنامه‌های استانی در جایگاه (مدرسه، قرارگاه، شهرستان‌ها) شده است.

 

وی گفت: جلسات برنامه و بودجه استانی، سال‌های قبل به صورت آنلاین و با حضور کادر استان ( مسئول استان، معاونت خواهران و برادران، مدیران اجرایی و روابط عمومی) و شورای برنامه‌ریزی دفتر مرکزی صورت می گرفت ولی در سال 1400 مقرر شد تا این جلسات بصورت حضوری و به میزبانی 5 استان در سراسر کشور برگزار شود.
 

احدی خاطرنشان کرد:  این 5 استان میزبان، به شکلی انتخاب شدند که استان های هدف به همه استان‌های مجاور خود نزدیک و با دسترسی آسان باشند. این 5 استان به ترتیب قم، زنجان، لرستان، فارس و خراسان رضوی انتخاب شدند.
 

مدیر دفتر برنامه ریزی گفت: در جلسات دفاع برنامه و بودجه دو محور اصلی برنامه و بودجه استانی مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد که در قسمت برنامه های استانی بعد از ارائه برنامه‌ها توسط استان، بخش محتوایی، تربیتی، سازماندهی و شکلی برنامه‌ها توسط شورای برنامه ریزی دفتر مرکزی مورد بررسی قرار می‌گیرد و در قسمت بودجه نیز علاوه بر بودجه مصوب استانها، از ردیف حمایت از برنامه و بودجه هریک از معاونت‌های ستادی بودجه مساعدت به استانها اختصاص پیدا می‌کند  و این امر سبب افزایش غنای شکلی و محتوایی برنامه‌ها در سطح استان می شود.
 

 گفتنی است پس  از دفاع از برنامه‌ها، کتاب برنامه و بودجه استان توسط دفتر برنامه‌ریزی و ارزیابی ابلاغ می‌شود و استان موظف است طبق این کتاب برنامه‌ریزی لازم برای محقق شدن اهداف خود را انجام دهد.

لازم به ذکر است در طول سال نیز روند ارزیابی و نحوه اجرای برنامه‌های استان توسط دفتر برنامه ریزی اجرا می‌شود که در واقع این روند توسط سامانه کنترل پروژه دفتر برنامه‌ریزی صورت می‌گیرد. بدین صورت که استان مستندات اجرای برنامه‌ها را از طریق این سامانه برای دفتر برنامه‌ریزی ارسال کرده و بعد از بررسی و تایید آن، پیشرفت برنامه ها را در سامانه لحاظ می‌کند.
 

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید