طرح انسجام/

برگزاری جشنواره "جام انسجام" با آغاز سال تحصیلی

برگزاری جشنواره "جام انسجام" با آغاز سال تحصیلی

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، هر ساله عضوگیری انجمن‌های اسلامی همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در مدارس شروع می شود و در طول سال ادامه دارد و زمان مطلوب آن تا تا اواخر مهر می باشد.

 

عضوگیری، اولین اقدام انجمن اسلامی مدرسه می باشد و پایه و اساس اتصال بین انجمن‌ها با یکدیگر، در یک شهرستان، یک استان و بین تمامی استان‌ها به شمار می‌رود. به عبارتی با اجرای طرح انسجام در مدارس، شبکه دانش آموزی سراسر کشور تشکیل شده و سطوح دانش آموزی تشکیلاتی اعم از اعضای عملیات شهری، اعضای قرارگاه استانی و اعضای قرارگاه ملی معنا پیدا می‌کنند.

 

دانش آموزانی که در انجمن های اسلامی دانش آموزان عضو می شوند طی فرآیند تربیتی و تشکیلاتی، تبدیل به نیروی ارتقاءیافته یا به عبارتی زبده‌ی خروجی خواهند شد که توانایی پذیرش مسئولیت‌های بزرگ‌تر را در سطح شهرستان و استان خواهند داشت؛ بنابراین کیفیت عضوگیری، تأثیر به سزایی در سطح زنجیره‌ی نیرویی تشکل دارد.

 

مسئول انجمن اسلامی مدرسه باید نقشه‌ی راه سالانه انجمن اسلامی را ترسیم کند و حتی از همان ابتدای سال به انتخاب مسئول انجمن آینده توجه نماید و در این جهت نیروسازی کند.

 

جهت شناساندن انجمن اسلامی به عموم دانش آموزان جشنواره جام انسجام «جنبش ابتکارات مدرسه‌ای انسجام در معرفی، تبلیغ و عضوگیری در انجمن‌های اسلامی مدارس» با شعار تبلیغات، عضو گیری و سازماندهی ویژه دانش آموزان و مربیان سراسر کشور برگزار می شود.

 

دانش آموزان و مربیان با شرکت در این جشنواره به عبارتی انجمن اسلامی را به سایر دانش آموزان که به تازگی می خواهند عضو این تشکلات انقلابی شوند معرفی می کنند.

 

علاقه مندان به شرکت در این جشنواره می توانند آثار خود را در قالب کلیپ، انیمیشن، موشن استاپ، پادکست، پوستر، ایده پردازی، سناریو نویسی، نشریه، روزنامه دیواری، رادیو انجمن، شیوه نامه دانش آموزی با موضوعاتی از جمله "معرفی انجمن اسلامی" ، "چرا انجمن اسلامی" و "چرا کارگروهی و تشکیلاتی" به این جشنواره ارائه کنند تا سایر دانش آموزان نیز با فعالیت های اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان آشنا شوند.

 

گفتنی است این جشنواره جوایز نفیسی را به همراه خواهد داشت و از تولیدات استان ها بستگی به تعداد و کیفیت آنها تا سقف ۵ میلیون تومان حمایت خواهد شد و از 20 دانش آموز و مربی برتر در این جشنواره تقدیر خواهد شد.

 

لازم به ذکر است مهلت ارسال آثار از اول مهر تا ۳۰ مهر می باشد و شرکت کنندگان در این جشنواره می توانند آثار خود را در پیام رسان بله به نشانی @anjomane_eslami313 ارسال نمایند.

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید