نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه:

انجمن اسلامی، محفل رشد مومنانه دانش آموزان و نوجوانان است

 انجمن اسلامی،  محفل رشد مومنانه دانش آموزان و نوجوانان است

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه در جمع دانش آموزان استان کرمانشاه ضمن تبریک ایام ربیع اول و همچنین ابراز خرسندی از حضور در جمع با صفا، مملو از معنویت و سر شار از نشاط دختران انجمن اسلامی  گفت:  ماه ربیع الاول را از اول تا آخر آن معطر بنام پیامبر اسلام است که بزرگترین سرمایه برای سلوک معنوی در این زندگی دنیا می باشد.


نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه با برشمردن صفات و ویژگی های حضرت محمد رسول الله (ص) که در قرآن آمده است به دغدغه مندی و رنج پیامبر به عنوان آیینه دار رحمت و لطف خداوند متعال برای سعادت مندی و هدایت انسان، اشاره کرد و گفت: وجود مادران در جامعه ما نماد رأفت و تمثیل صفت مهربانی خداوند متعال است ، که تمثیل و رأفت مادرانه گوشه ای کوچک از رأفت پیامبر عظیم الشان اسلام است و نماینده پیامبر (ص) که روح رئوفانه نسبت به بشریت دارد امام زمان عج است .


وی گفت: کار های جهادی امروز دانش آموزان ادامه خط رأفت و مهربانی پیامبر عظیم الشان است که نشانه دوست داشتن و محبت به دیگران است و باعث رشد دایره دوستی و محبت شده است.


حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری خاطرنشان کرد: انجمن اسلامی مکانی است که رشد مومنانه را در بین دانش اموزان و نوجوانان بروز می دهد و با امکانات غیر مالی با ایجاد روحیه امید و نشاط نقش رئوفانه پیامبر(ص) را در دوره فعلی تجلی می دهد و این امر موجب بزرگ شدن روح نوجوانان و دانش آموزان است.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، بزرگ شدن انسان را بزرگ شدن روح و رفتار بزرگوارنه دانسته و این ملاک بزرگ را برخلاف باور های موجود به بزرگ شدن روح و عواطف والای اخلاقی عنوان کردند.


وی با اشاره به اقدام نوجوان شهید لندی،  ایشان را سمبلی از رشد رئوفانه در بین جوانان و دانش آموزان خواندند و این روحیه تصمیم و اقدام به موقع برای نجات بخشی به دیگران را نماد بزرگ شدن انسان دانستند .
 

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: عجیب تر از اقدام این شهید بزرگوار شناخته شدن ایشان در جامعه ما و در بین احاد مردم و نوجوانان بود  و جمله این شهید عزیز، که اگر باز هم این اتفاق بیفتند،  این کار را مجدد تکرار می کنم ، نشانه بزرگ شدن روح و شخصیت این شهید دانش آموز است.


                                                

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری خاطرنشان کرد: صبوری شهید لندی در ایام بستری در بیمارستان، نشانه ارامش و تسلط آن شهید نوجوان است و اینکه در عین تواضع این شهید می گفت " هرکس دیگری هم بود این کار را می کرد."
 

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: زمان بزرگ شدن روح در انسان در ایام نوجوانی است و نشانه آن انتظار برای زمان انجام وظیفه و تکلیف و استقبال از کارهای بزرگ می باشد و "انک لعلی خلق العظیم"، ماه ربیع الاول ماه میلاد موسس مکتبی  است که به دنبال بزرگ شدن روح انسان بود.


                               
 

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید