4 مدرسه، هدیه بچه های جهادی اتحادیه به نوجوانان مناطق سیل زده

4 مدرسه، هدیه بچه های جهادی اتحادیه به نوجوانان مناطق سیل زده

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، علی جانباز معاون فرهنگی اجتماعی اتحادیه از اعزام بیش از 300 دانش آموز در قالب اردوهای جهادی به مناطق سیل زده کشور خبر داد.

 

علی جانباز با اعلام این خبر افزود: بیش از 300 تن از دانش آموزان اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان کشور در قالب اردوهای جهادی دانش آموزی در یک ماه اخیر به مناطق سیل زده در شهرستان های پلدختر و آق قلا اعزام شده اند.
 

جانباز خاطرنشان کرد: دانش آموزان انجمنی از استان های گلستان، چهارمحال و بختیاری، کردستان، ایلام، گیلان، بوشهر، مرکزی، قم، اردبیل، کرمانشاه و اعضای قرارگاه ملی پسران تا کنون به اردوهای جهادی مناطق سیل زده رفته اند و بچه های انجمنی شهر تهران، استان البرز و استان اردبیل هم در نوبت اعزام هستند.
 

معاون فرهنگی اجتماعی اتحادیه ادامه داد: با توجه به مشکلات جدی و زیرساختی ساختمان های آموزشی و مدارس شهرهای سیل زده، از ابتدا هدفگذاری ما بر بهسازی مدارس منطقه بود که با همت دانش آموزان کوشا و جهادی انجمن های اسلامی، عملیات بهسازی و مرمت زیرساختی 4 مدرسه در این دو شهر انجام پذیرفت.
 

علی جانباز در توضیح عملیات عمرانی اردوهای جهادی اتحادیه افزود: مدارسی که مورد نظر ما بودند به طور اساسی آسیب دیده بودند، و علاوه بر اینکه یک و نیم متر گل و لای آن را پوشانده بود، سیل باعث تخریب پِی ساختمان ها هم شده بود. ما هم تلاش کردیم در این اردوهای دانش آموزی علاوه بر بهسازی پی و لایروبی، عملیات دیوارکشی و گچکاری این مدارس را انجام دهیم که برای سال تحصیلی جدید به زنجیره مدارس فعال این دو شهر بازگردند. البته هنوز کار عمرانی ساختمان ها به پایان نرسیده و امید داریم که بتوانیم تا پایان این دوره اردوهای جهادی ساختمان ها را به حد مطلوبی برسانیم.
 

معاون فرهنگی اجتماعی اتحادیه در پایان گفت: همت دانش آموزان انجمنی توانست این 4 مدرسه را به فعالیت بازگرداند و به نوعی می توانیم این 4 مدرسه را هدیه دانش آموزان اتحادیه به دانش آموزان پلدختر و آق قلا توصیف کنیم. ضمن اینکه تعدادی از گروه های ما هم در مناطق سیل زده خراسان شمالی مشغول بودند که به نظر می رسد تا پایان این دوره از اردوهای جهادی تا 8 شهریور ماه، بیش از 500 دانش آموز انجمنی به این مناطق اعزام شوند.

ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید