بیانیه مشترک شورای هماهنگی تشکل‌های دانش‌آموزی به مناسبت یوم الله ۱۳ آبان:

42 سال پرچم‌داری مبارزه با سلطه مرهون خون پربرکت همکلاسی‌های آسمانی است

42 سال پرچم‌داری مبارزه با سلطه مرهون خون پربرکت همکلاسی‌های آسمانی است

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، در این بیانیه که روز چهارشنبه در مراسم نمادین نواختن زنگ استکبارستیزی قرائت شد، آمده است: سیزده آبان در روز شمار انقلاب اسلامی نه یک روز که خود به تنهایی یک تاریخ و انقلاب دیگر است؛ روزی که با نثار خون‌های پاک شهدای دانش‌آموز جاودان شد. در این روز دانشجویان پیرو خط امام با الهام از اندیشه‌های استکبارستیز و ضد استعماری امام همیشه زنده، آخرین لانه فساد و جاسوسی شیطان بزرگ، آمریکای جنایتکار را به تسخیر درآوردند. این حماسه چنان شکوهمند و کوبنده بود که امام راحلمان آن را انقلاب دوم و حتی بزرگتر از انقلاب اول یعنی سرنگونی رژیم شاهنشاهی دانستند.

 

این بیانیه افزود: ما دانش آموزان و اعضای تشکل های دانش آموزی کشور، در گام دوم انقلاب، ضمن اعلام همبستگی مجدد با آرمان‌ها و اندیشه‌های والای امام راحل و رهبر معظم انقلاب، با حضور پرشور در راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش‌آموز، تمامی آحاد همیشه در صحنه و حزب الله را به شرکت گسترده در این همایش ملی دعوت می‌کنیم و حمایت قاطعانه خود را از سیاست‌های دولت منتخب و برنامه‌های عزت مندانه در مقابل سیاست‌های ظالمانه و استعمارگر آمریکا و حامیانش اعلام می‌داریم.

 

این بیانیه تاکید کرد: در همه جا شعار "هیهات منا الذله" سرور آزادگان جهان حضرت اباعبد الله الحسین (ع) را سر داده و اعلام می‌داریم جمهوری اسلامی با اقتدار و عزت در صحنه‌ جهانی و مسائل بین‌المللی حضور پیدا می‌کند و از دولتمردان انتظار داریم در مذاکرات بین المللی سه اصل عزت، حکمت و مصلحت و فرمایش حکیمانه‌ رهبری فرزانه‌ انقلاب اسلامی را سرلوحه کار قرار دهند.

 

این بیانیه اعلام کرد: ما اعضای تشکل های دانش آموزی در سالروز تاریخی یوم الله ۱۳ آبان اعلام می کنیم:

 

سیزده آبان نماد استکبار ستیزی ملت ایران و از سرمایه های جاودان میهن عزیزمان است که حفظ آن در گرو افشای جنایت های استکبار جهانی به سرکردگی شیطان بزرگ آمریکاست. لذا ما دانش آموزان ایران اسلامی به تبعیت از مقام عظمای ولایت همچنان در مسیر مبارزه با نظام سلطه و استکبار و مرگ بر آمریکا گام برمی داریم. آگاه کردن سایر دانش آموزان و شناساندن انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن به ویژه بیانیه مهم و راهبردی گام دوم انقلاب رهبر معظم انقلاب را به عنوان منشور رسالت عملی خود می دانیم و نگاه ما در این فرصت تاریخی بیشتر از آنکه گرامی داشتی و مناسبتی باشد تبیینی، اعتقادی و عملی خواهد بود.

 

در سال تولید، پشتیبانی و مانع زدایی ها، تلاش خواهیم کرد برای پویایی، بالندگی، تاثیر گذاری و کارآمدی بیشتر، بر موانع و چالش های پیش رو غلبه کنیم و در هر گفتار و اقدامی تنوع جامعه ایرانی را لحاظ کنیم. لذا با اتحاد، همدلی و خودباوری در راه رسیدن به قله های افتخار در گام دوم انقلاب از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

 

هم زمان با روز دانش آموز، فرارسیدن هفته بسیج دانش آموزی را گرامی می داریم و اعلام می کنیم تقدیم بیش از ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز در دوران دفاع مقدس مثل شهید فهمیده ها و بهنام محمدی ها و پرورش شهیدان مدافع حرم و امثال شهید حججی‌ها ثابت کرده است که دانش‌آموزان این کشور بر سر پیمان استکبارستیزی شان تا امروز پایدار مانده‌اند و شکی نیست که عزت و استحکام نظام اسلامی و افتخار ۴۲ سال پرچم داری مبارزه با نظام سلطه، مرهون خون پربرکت همین همکلاسی‌های آسمانی است.

 

 اقتدار روز افزون ایران اسلامی مرهون وحدت و همدلی مسؤولین و دست اندرکاران نظام است که در سایه سار چتر ولایت فقیه عینیت یافته است. لذا در این شرایط حساس همچنان خواستار وحدت ایشان و تبعیت عملی از مقام معظم رهبری هستیم.

 

ما دانش آموزان با نواختن زنگ استکبار ستیزی و روز دانش آموز در مدارس کشور، حقانیت خود را فریاد می کشیم و عهد می بندیم که مسیر رشد و توسعه را تا سرمنزل مقصود به تکامل رسانده و همراه با دولت سیزدهم در تحقق شعار ایران قوی سهیم بوده و دولت منتخب را در اعتلای آرمان هایش یاری کنیم.

 

تقویت ایمان و بصیرت دینی و باور به ارزش های اساسی انقلاب و نظام تعلیم وتربیت را همراه با امید به آینده سرلوحه کار خود قرار می‌دهیم، به وفاداری و حمایت آگاهانه از این ارزش‌ها از عمق جان توجه داریم و موجهه‌ای هوشمندانه با توطئه‌های دشمنان خواهیم داشت. لذا با بهره‌گیری هدفمند و دقیق و کارآمد از ظرفیت های آموزشی و تربیتی همراه با تشکل های دانش‌آموزی، خود را برای جامعه پذیری و قبول مسئولیت‌های بزرگ آماده خواهیم کرد.

 

این بیانیه در خاتمه از دانش آموزان برای شرکت در مراسم یوم الله ۱۳ آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی دعوت کرد.

 

مراسم نمادین نواختن زنگ استکبارستیزی صبح امروز با حضور علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در دبیرستان پسرانه شهید کدخدایی منطقه ۱۱ تهران واقع در میدان پاستور برگزار شد.

 

۱۳ آبان، سالروز سه رویداد مهم تاریخ ایران اسلامی، تبعید امام خمینی (ره) به ترکیه در سال ۱۳۴۳، کشتار دانش آموزان توسط رژیم ستم شاهی در سال  ۱۳۵۷ (روز دانش آموز) و تسخیر سفارت آمریکا (لانه جاسوسی) در سال ۱۳۵۸ است. این روز تاریخی به نام روز بسیج دانش آموزی و استکبار ستیزی نام گذاری شده است.

 

 

 

کلمات کلیدی
ارسال نظر
کاربر گرامی، برای ارسال نظر روی دکمه روبرو کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید